Poniedziałek, 18 października 2021 r.   Imieniny: Juliana, Łukasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
NCK
2021-09-24, 08:20 Monika Kaczyńska/Redakcja

Kongres Azjatycki w Toruniu - spotkanie dużych możliwości

Kongres ma umożliwiać integrację, wymianę doświadczeń i zdobywanie nowych kontaktów. Fot. Monika Kaczyńska
Kongres ma umożliwiać integrację, wymianę doświadczeń i zdobywanie nowych kontaktów. Fot. Monika Kaczyńska
W Toruniu trwa VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Biorą w nim udział dyplomaci, naukowcy i przedsiębiorcy. Rozmawiają na tematy polityczne, społeczne, biznesowe czy kulturowe.
Kongres ma umożliwiać integrację, wymianę doświadczeń i zdobywanie nowych kontaktów.

- Niektórzy boją się urzędów, instytucji. Jak tutaj, na miejscu, spotkają się z przedstawicielem handlowym Wietnamu, Azerbejdżanu czy Kazachstanu to są już znajomi, są zapraszani do ambasady i nie boją się jechać. To otwiera naprawdę duże możliwości naprawdę korzystają z tego. Takich płaszczyzn jest kilka, bo łączymy także uczelnie, które nawiązują ze sobą kontakt i są już tego konkretne rezultaty - tłumaczy Adam Marszałek, prezes Towarzystwa Azji i Pacyfiku, organizator spotkania.

Kongres zakończy się w piątek. Oprawą wydarzenia jest prezentacja kina wietnamskiego w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
Kongres Azjatycki w Toruniu - spotkanie dużych możliwości (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2021-10-18, godz. 08:30 Rondo zamiast skrzyżowania. Ma to upłynnić ruch i poprawić bezpieczeństwo Na korkującym się skrzyżowaniu ulic Inowrocławskiej i Bielickiej na Szwederowie, gdzie dochodziło do kolizji, przebudowane będzie na rondo. Upłynni to ruch i ... » więcej 2021-10-18, godz. 07:48 Rdzeniowy zanik mięśni: darmowe badania noworodków w całym regionie Badania przesiewowe u  noworodków w kierunku rdzeniowego zaniku mięśni można już przeprowadzać we wszystkich szpitalach w naszym województwie. Kujawsko-Pomors ... » więcej 2021-10-17, godz. 21:00 Mogli sprawdzić, jak się przetwarza śmieci. Drzwi otwarte w toruńskim zakładzie Dlaczego warto segregować śmieci? Jak wygląda przetwarzanie odpadów i co może z nich powstać? Tego można było dowiedzieć się podczas drzwi otwartych zorganizo ... » więcej 2021-10-17, godz. 17:00 „Nie bój się, wierz tylko!". Ks. Dominik Chmielewski głosi rekolekcje w Bydgoszczy Trzy dni potrwają rekolekcje, które od niedzieli (17 października) głosi w bydgoskim kościele na pl. Piastowskim ks. Dominiki Chmielewski SDB. Odbywają się po ... » więcej 2021-10-17, godz. 09:12 Wybory w toruńskiej Platformie Obywatelskiej. Jest nowy przewodniczący Jacek Gajewski nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Toruniu. Kandydaturę radnego sejmiku województwa, działacza sportowego i przedsiębiorcy poparli ... » więcej 2021-10-16, godz. 21:30 Medale „Zło dobrem zwyciężaj”, pamięci ks. Jerzego Popiełuszki Prof. Alicja Grześkowiak - były marszałek Sejmu oraz Jan Wyrowiński - były wicemarszałek Senatu znaleźli się wśród osób wyróżnionych Medalem „Zło dobrem zwyci ... » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Akcja ratunkowa na Brdzie w Bydgoszczy. Woda pod pokładem Skończyło się na strachu. Na Brdzie w centrum Bydgoszczy niewielki statek turystyczny zaczął nagle nabierać wody. Na pokładzie było 12 osób. » więcej 2021-10-16, godz. 17:05 Bezinteresownie pomagają innym. Ta gala była dla nich Konkurs „Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2021” rozstrzygnięty. Uroczysta gala odbyła się w Bydgoskim Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych. Spośró ... » więcej 2021-10-16, godz. 14:05 Nowy rok akademicki i nowy szyld toruńskiej uczelni redemptorystów 20 lat Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej to ciągła walka o prawdę - powiedział w sobotę w Toruniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Og ... » więcej 2021-10-16, godz. 12:30 Kujawsko-pomorski szczepionkobus ciągle w drodze. W sobotę dotarł do Nieszawy Specjalny autobus, w którym można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji przeciw COVID-19 dotarł do Nieszawy. To już 11 miejscowość, w jakiej zatrzymał ... » więcej
1234567