Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Biznes
2021-04-01, 12:35 Reklama

Groźne psy - dowiedz się, jakie to rasy [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Groźne psy cieszą się sporym zainteresowaniem wśród ludzi na całym świecie. Ze względu na wiele czynników niektórzy pragną opiekować się pupilem, który swoim wyglądem i usposobieniem, będzie budził respekt innych. Dodatkowo taki pies, świetnie może stróżować posesję, odstraszać zwierzynę. Psy groźnych ras zostaną omówione w niniejszym artykule.
Groźne psy - Amerykański pitbullterier

Jeśli chodzi o groźne psy, to jedną z najbardziej groźnych uznawany jest amerykański pitbullterier, potocznie nazywany jako pitbull. Ojczyzną tej rasy są Stany Zjednoczone. Powstały one jako psy do walk z innymi psami i zwierzętami. Stąd właśnie cechy charakteru określane jako agresywne. Pitbulle posiadają w sobie wrodzoną nieustępliwość, skłonność do bójek z innymi psami, są bardzo odporne na ból. Podkreślenia wymaga jednak fakt, że dobrze wychowywany i prowadzony pitbull to pies wrażliwy, inteligentny, śmieszny, czuły i lojalny w stosunku do członków swojej rodziny. Uwielbia długie spacery i będzie znakomitym towarzyszem dla aktywnej osoby. Uwielbiają długie spacery połączone z zabawą i treningiem. Psy rasy amerykański pitbullterier nie akceptują brutalności, jak wspomniano, są bardzo wrażliwe i mogą cierpieć na depresję. Oczywiście w momencie, kiedy pies taki jest wychowywany poprzez krzyk i kary cielesne, zamyka się w sobie i może stać się agresywny. Często słyszy się o atakach pitbulli na psy, zwierzęta, a nawet ludzi. Dlatego ważne jest, by pitbull posiadał odpowiedniego opiekuna - pewnego siebie, ale przede wszystkim znającego rasę i posiadającego właściwe do niej podejście.

Groźne psy - Dog z Majorki

Omawiając groźne psy, warto wspomnieć również o rasie Dog z Majorki. Cechy charakteru tego psa, które świadczą o jego agresywności, wywodzą się z etymologii powstania rasy. Psy te pierwotnie stworzono, podobnie jak pitbulle, do walki z innymi zwierzętami, w tym także z bykami. Mogą wykazywać zaborczość w stosunku do innych psów. Kiedy zostaną zaczepione, mogą skutecznie się bronić. Dlatego warto je od małego socjalizować z innymi psami. Na co dzień są to psy o usposobieniu spokojnym i zrównoważonym, przyjaźnie nastawione do ludzi i innych zwierząt, z którymi mieszkają. Rzadko szczekają, ale kiedy jego właściciele śpią, lub nie ma ich w domu - szczekają na intruzów. Skutecznie bronią swojej rodziny i wspólnego terytorium, tę cechę mają wrodzoną. Wymagają sporej dawki aktywności każdego dnia. Bardzo łatwo się uczą i są chętne do zabawy. Rasa ta polecana jest dla osób zrównoważonych i pewnych siebie zarazem.

Groźne psy - Dog argentyński

Groźne psy to z pewnością także dogi argentyńskie, które jak sama nazwa rasy wskazuje - wywodzą się z Argentyny. Są one dużej budowy i zawsze występują w białym umaszczeniu. Dogi argentyńskie są bardzo wytrzymałe i zwinne. Mogą być świetnymi kompanami podczas polowań z myśliwymi, dobrze sprawdzą się również w roli stróżowania terytorium. Psy tej rasy określane są jako silne i eleganckie zarazem. Wymaga sporej dawki ruchu, a ze względu na rolę rasy, do jakiej powstała, na spacerach może być agresywny w stosunku do innych psów i zwierząt. W domu wychowywany z innymi zwierzętami, bez problemu będzie je akceptował. Dog argentyński jest silnie oddany swojej rodzinie, ale przeważnie wybiera sobie jednego opiekuna, którego najbardziej ceny i jest mu w pełni oddany. Do dzieci odnosi się obojętnie, nie jest wylewny, ale też nie okazuje do nich agresji. Podobnie do obcych osób - zachowuje dystans, ale nie jest groźny. Pies samodzielny i silny. Wymaga odpowiedniego szkolenia i regularnych treningów. Dlatego, podobnie jak inne groźne psy, dog argentyński powinien być wychowywany przez opiekuna doświadczonego.

Warto podkreślić, że psy określane jako groźne i wpisane na oficjalny wykaz ras agresywnych, podobnie jak inne rasy mogą być świetnymi kompanami dla rodzin. Należy pamiętać, iż mimo że z natury większość z nich jest groźna, bardzo wiele zależy od samego wychowania psa. Kwestia ta jest dość złożona, ponieważ mimo cech agresywnych, jakie są wpisane w ich pochodzenie, z biegiem lat, psy te pod warunkiem odpowiedniego wychowania są świetnymi towarzyszami dla rodzin, nawet z dziećmi.

Biznes

2021-04-11, godz. 09:13 W pandemii więcej osób wsiada na rowery. Polska jest ich 4. producentem w UE W styczniu i lutym br. w Polsce wyprodukowano 154 tys. rowerów, a w 2020 r. w tym samym okresie 155 tys. - podał Polski Instytut Ekonomiczny. Niestety, w tym ... » więcej 2021-04-09, godz. 15:36 ZUS: firmy mogą złożyć wniosek o odroczenie płatności składek za kolejne miesiące - Płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek na kolejne miesiące, mogą złożyć wniosek do ZUS o odroczenie terminu płatności ... » więcej 2021-04-09, godz. 13:47 Jakie są nowoczesne anteny samochodowe? [reklama] Nowoczesne anteny samochodowe są prawie niezauważalne i oprócz odbioru radiowego oferują inne rodzaje łączności. GPS (z angielskiego Global Positioning System ... » więcej 2021-04-09, godz. 11:15 Osiedle pod Sosnami powstaje w Fordonie [reklama] Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła budowę pierwszego etapu Osiedla pod Sosnami - domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej na osiedlu Niepodleg ... » więcej 2021-04-09, godz. 09:12 Jeszcze nie jest dramatycznie, ale rośnie bezrobocie wśród młodych Na ponad 76 tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych w Kujawsko-Pomorskiem prawie 1/3 to ludzie do 30. roku życia. To więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego ... » więcej 2021-04-08, godz. 21:05 Opublikowano rozporządzenie w sprawie wydłużenia zasiłku opiekuńczego do 25 kwietnia Rodzice będą mogli korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 25 kwietnia - przewiduje opublikowane w czwartek rozporządzenie Rady Ministrów. Zasiłek będ ... » więcej 2021-04-08, godz. 20:17 W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie przedłużające obostrzenia W czwartek wieczorem w Dzienniku ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia, które przedłuża do 18 kwietnia obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią ko ... » więcej 2021-04-08, godz. 13:30 Historyczny rejs Wisłą. Towar na eksport załadowany. Kierunek: Gdańsk [wideo, foto] Barka z towarami dla kujawsko-pomorskich firm została rozładowana na nabrzeżu w Chełmnie. Przypłynęła z Gdańska ze 150 tonowym ładunkiem. Jeszcze dziś (08.04. ... » więcej 2021-04-07, godz. 15:18 Na ogromnym pogorzelisku w Raciniewie znów ktoś podrzucił opony Pod koniec marca, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska skontrolowali teren pogorzeliska w Raciniewie (powiat chełmiński). Okazało się, że ... » więcej 2021-04-07, godz. 11:49 Pod sosnami rośnie osiedle w Fordonie [reklama] W Bydgoszczy na osiedlu Niepodległości przy ul. Orła Białego Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła realizację pierwszego etapu Osiedla pod Sosnami - ... » więcej
1234567