Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-01-08, 17:30 Tatiana Adonis/Redakcja

Taksówkarze stoją nad przepaścią. Obroty spadają nawet o 90 procent...

Zdjęcie z listopadowych strajków taksówkarzy w Bydgoszczy./fot. Janusz Wiertel/archiwum
Zdjęcie z listopadowych strajków taksówkarzy w Bydgoszczy./fot. Janusz Wiertel/archiwum
Taksówkarze potrzebują większej pomocy - mówią działacze Lewicy Razem
Taksówkarze potrzebują większej pomocy - mówią działacze Lewicy Razem
Działacze bydgoskiej lewicy apelują o realną pomoc dla przedsiębiorców, którzy stracili zyski w czasie pandemii koronawirusa, a chodzi m.in. o branżę taksówkarską.
- Skutki tej covidowej sytuacji odczuwa wiele branż, ale nie o wszystkich branżach mówi się wystarczająco dużo - zauważa Michał Wysocki, Lewica Razem.

- Bydgoscy taksówkarze poprosili nas, abyśmy nagłośnili problemy, z którymi oni się obecnie borykają. Sytuacja jest dramatyczna, dlatego że taksówkarze nie mają kogo wozić z powodu zamkniętych centrów handlowych, z powodu zamkniętych restauracji. Rządowa pomoc moim zdaniem jest bardzo chaotyczna, i bardzo często nie jest dostosowana do specyfiki danej branży, dlatego, że każda branża jest inna, ale każdej branży należy się równe traktowanie oraz odpowiednia pomoc. Moim zdaniem, rząd PiS-u powinien usiąść do stołu z, na przykład taksówkarzami, i porozmawiać, zapytać, czego oni oczekują.

- W tej chwili sytuacja w branży taxi jest bardzo krytyczna. Obroty spadły w niektórych miastach nawet do 90%. Taksówkarzy przede wszystkim nie stać na opłaty ZUS. Z moich informacji wynika, że około 40 procent bydgoskich taksówkarzy pracujących na etacie, nie zapłaciło składek ZUS - mówi Jarosław Jaźwiński z Ogólnopolskiego Porozumienia TAXI.

- Czasem po kilka godzin stoję na postoju. Ludzie po prostu nie mają dokąd jechać. W mieście pusto, aż nieprzyjemnie...- mówi nam jeden z bydgoskich taksówkarzy. - Część kolegów - emerytów zrezygnowała z pracy, żeby nie zajmować miejsca młodym, z rodzinami na utrzymaniu. Ja sam mam drugą pracę, więc staram się jeździć jak najmniej, żeby nie odbierać chleba innym...

Więcej w materiale Tatiany Adonis.
Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Biznes

2021-01-16, godz. 16:30 Płatny parking przy Dworcu Głównym w Bydgoszczy. 3,5 zł za godzinę PKP SA wprowadziło nowe zasady na parkingu przy Dworcu Głównym w Bydgoszczy - poinformowała kolejowa spółka. Godzina parkowania kosztuje 3,5 zł. » więcej 2021-01-16, godz. 12:38 Otworzyła się pierwsza restauracja na toruńskiej Starówce. Będzie efekt domina? [aktualizacja] Pierwsza restauracja na toruńskiej Starówce otworzyła się w sobotę pomimo lockdownu i obostrzeń związanych ze stanem epidemii. O godzinie 11.00 w „Smakach Ind ... » więcej 2021-01-15, godz. 08:28 Złota era branży e-commerce - 73% internautów wybiera zakupy online [reklama] Jest lepiej niż kiedykolwiek - aż 73% internautów deklaruje, że kupuje w sieci. Czego szukają, co jest dla nich ważne i co ich przekonuje w wybieraniu akurat ... » więcej 2021-01-14, godz. 20:39 Adam Banaszak: - Otwarcie jednej branży, może uruchomić lawinę nieposłuszeństwa Radni Porozumienia z Inowrocławia odnieśli się do kwestii rządowego wsparcia przedsiębiorców oraz do ostatnich doniesień o tym, że właściciele m.in. lokali ga ... » więcej 2021-01-14, godz. 19:32 Zaraza w kurnikach. Kolejna ferma z regionu musi zlikwidować stado indyków Około 30 tysięcy indyków z fermy w Kaczkowie koło Gniewkowo zostanie zagazowanych, po wykryciu drugiego w naszym regionie ogniska ptasiej grypy. » więcej 2021-01-14, godz. 14:16 Restauratorzy mają dość obostrzeń. Część z nich zamierza otworzyć swoje lokale „Po wielu przemyśleniach podjęliśmy decyzję, że nasza restauracja od 16 stycznia zostanie otwarta” - napisali na facebooku właściciele jednego z lokali gastro ... » więcej 2021-01-14, godz. 09:02 Bądź bez serca i wyrzuć kopciucha z domu! A wcześniej napisz wniosek o dofinansowanie! Pierwsze w tym roku wnioski już są. Bydgoszczanie mogą starać się o dotację z Urzędu Miasta na wymianę starych pieców. » więcej 2021-01-13, godz. 06:15 Dla małego i średniego biznesu. W BPPT powstanie inkubator przedsiębiorczości Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny chce jeszcze lepiej wspierać małe i średnie firmy. Na terenie parku powstanie inkubator przedsiębiorczości. Właśnie o ... » więcej 2021-01-08, godz. 21:06 Frezarka, tokarka, szlifierka prosto z policyjnego warsztatu. Kupujecie? Kujawsko - pomorska policja ogłasza­ przetarg na sprzedaż różnych urządzeń używanych do tej pory w policyjnych warsztatach samochodowych. » więcej
1234567