Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Spółdzielnia
2021-01-08, 13:08 Monika Siwak/Redakcja

Chore dzieci przez okno szpitala zobaczą zaczarowany ogród. Każdy może pomóc

Taki widok z okna szpitala mają obecnie ciężko chore dzieci/fot. nadesłane
Taki widok z okna szpitala mają obecnie ciężko chore dzieci/fot. nadesłane
Taki widok z okna szpitala mają obecnie ciężko chore dzieci/fot. nadesłane
Taki widok z okna szpitala mają obecnie ciężko chore dzieci/fot. nadesłane
Taki widok z okna szpitala mają obecnie ciężko chore dzieci/fot. nadesłane
Taki widok z okna szpitala mają obecnie ciężko chore dzieci/fot. nadesłane
Widok na kolorowe postacie z bajek zamiast szarej ulicy i dachu z krzewami mają pomóc przetrwać ciężko chorym dzieciom w szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy. Stowarzyszenie Łatwo Pomagać chce dla nich zrobić zaczarowany ogród.
W grudniu Stowarzyszenie postawiło świąteczne postacie w przyszpitalnym ogródku, by sprawić radość małym pacjentom szpitala Jurasza. - Wtedy otrzymaliśmy bardzo wzruszający list od jednej z mam małego pacjenta z onkologii. Mama Karola mówiła, że marzeniem jej i synka było, żeby w tym smutnym ogródku w końcu coś się działo – opowiada Wioletta Górska, szefowa Stowarzyszenia. - To był impuls do naszego kolejnego działania. Zwróciliśmy się o pozwolenie do dyrekcji szpitala, a gdy otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź, mamy zamiar przestrzeń pod oknami szpitala zamienić w zaczarowany, baśniowy i pełen tajemnic ogród – zapowiada. - Te dzieci od marca są uwięzione w szpitalu, a ich jedyną atrakcją jest patrzenie przez okno. Często obserwują to miejsce z noskami przyklejonymi do szyby, więc pokolorujemy je, by patrząc z izolatek widziały coś więcej niż dziś. Potrzebujemy do tego sponsorów i darczyńców, dlatego bardzo proszę wszystkich ludzi o wielkich sercach - pomóżcie nam – apeluje.

Osoby, które chcą pomóc w zbudowaniu ogrodu proszone są o kontakt ze Stowarzyszeniem Łatwo Pomagać przez internet. Pełne roślin i bajkowych postaci miejsce ma być gotowe wiosną. 
Mówi Wioletta Górska, szefowa Stowarzyszenia Łatwo Pomagać

Dla rodziny

2021-01-23, godz. 16:46 Gra miejska na ulicach i kabaret w Internecie. Świętuj imieniny Inowrocławia! [wideo] Gra miejska dla całych rodzin i wieczór kabaretowy „Tylko spokój nas uratuje” z udziałem Andrzeja Poniedzielskiego i Jacka Pawlewskiego to atrakcje tegoroczny ... » więcej 2021-01-21, godz. 07:52 Nowe eksponaty, stanowiska i eksperymenty. Modernizują kosmiczną wystawę [zdjęcia] 11 nowych stanowisk, a 14 poddawanych renowacji lub przebudowywanych. Wystawa „O obrotach' w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu  jest gruntownie mode ... » więcej 2021-01-20, godz. 16:07 Ogłaszają konkurs na zimowe zdjęcia. A my kręcimy nad Kanałem Bydgoskim [wideo, zdjęcia] Dla uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych przeznaczony jest konkurs fotograficzny, który ogłosiło Muzeum Okręgowego im. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Tematem ... » więcej 2021-01-19, godz. 06:45 Bydgoski telefon dla seniorów. Można dzwonić i rozmawiać o szczepieniach Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy uruchamia infolinię dotyczącą Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Linia jest czynna od 8 do 15. » więcej 2021-01-15, godz. 12:06 Ci seniorzy są życiową lekcją historii. Byli świadkami odradzania się Polski Karolina Bujak z Kruszwicy uhonorowana została marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis dla najstarszych - stuletnich i starszy ... » więcej 2021-01-14, godz. 08:04 Bransoletki życia ratują życie seniorom z regionu. Opasek będzie więcej Ponad trzy tysiące seniorów z regionu ma szansę otrzymać od Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu bransoletki życia. Elektroniczne opaski u ... » więcej 2021-01-10, godz. 07:50 Czy się stoi, czy się leży, trochę ruchu się należy - zwłaszcza w pandemii Koniec z wymówkami! Butelka z wodą, drzwi i krzesło - wszystko możemy wykorzystać podczas domowych ćwiczeń. Jak to zrobić, podpowiada fizjoterapeuta z Torunia ... » więcej 2021-01-09, godz. 09:28 Z sauny na śnieg i do jeziora. Nowa atrakcja na plaży w Pieckach [WIDEO, ZDJĘCIA] Dwie sauny to najnowsza atrakcja plaży w podbydgoskich Pieckach, która w zimowe weekendy przeżywa oblężenie. Całe rodziny plażują tu, wchodzą do lodowatego je ... » więcej 2021-01-07, godz. 09:32 Kolorowa skrzynia i zadania śnieżnej sowy. Ferie w bydgoskim Myślęcinku Trzy różne propozycje ma na ferie zimowe zoo w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w bydgoskim Myślęcinku. » więcej
1234567