Środa, 03 marca 2021 r.   Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Polskie Radio PiK » Biznes
Plichta
2020-11-28, 15:00 Monika Siwak/Redakcja

Protest bydgoskich przedsiębiorców. We własnej sprawie i w sprawie kobiet [wideo]

Oflagowany pojazd firmy mechanicznej. Fot. Monika Siwak
Oflagowany pojazd firmy mechanicznej. Fot. Monika Siwak
Na sprawiedliwe wsparcie różnych branż cierpiących z powodu pandemii koronawirusa liczą uczestnicy sobotniego protestu w Bydgoszczy. Przez miasto przejechało kilka oflagowanych aut.
Wraz z przedstawicielami Lewicy Razem, uczestniczącymi w Strajku Kobiet, przedsiębiorcy protestują również przeciwko ograniczaniu wolności i praw człowieka. Wspólnie upamiętnili też 102. rocznicę ustanowienia praw wyborczych dla kobiet w Polsce.

- Kobiety nie uzyskały tych praw, one je sobie wywalczyły. Dzisiaj też jesteśmy tutaj, żeby walczyć o nasze podstawowe prawa - powiedziała Marta Gracz z Lewicy Razem.

- Od września o 80 proc. spadła klientela we wszystkich warsztatach. Jeżeli busy nie jeżdżą, to się nie psują. Jeżeli ludzie się nie przemieszczają, auta również się nie psują - powiedział Andrzej Mikrut, prowadzący firmę mechaniki samochodowej.

- Chcielibyśmy, żeby pomoc udzielona została wszystkim przedsiębiorcom, a nie tylko grupom wybranym przez rząd. Pandemia zniszczyła nasze firmy. Chcielibyśmy otrzymać zwolnienia z ZUS, dopłat z PFR. Chcielibyśmy, żeby pomoc dzielona była sprawiedliwie według branż, a nie że są lepsze i gorsze. Od rządu otrzymałem jedynie 5 tys. zł z jednej tarczy w czerwcu, a tak nie dostałem nic. Moje przedsiębiorstwo w listopadzie nie wystawiło ani jednej faktury. Chciałem podziękować panu prezydentowi za zorganizowanie spotkania z przedstawicielami branży leasingowych. Dzięki temu mamy szansę nie stracić swoich autokarów - powiedział Krystian Wiśniewski, przewoźnik autobusowy.

Protestujący opowiadali o firmie, w której z jedenastu autobusów został tylko jeden autokar. Resztę przejęły firmy leasingowe.
Protest bydgoskich przedsiębiorców
Protest bydgoskich przedsiębiorców. We własnej sprawie i w sprawie kobiet. Wideo: Janusz Wiertel

Biznes

2021-03-03, godz. 14:10 Masażer do twarzy - jakie urządzenie wybrać? [Reklama] Masaż, z wykorzystaniem masażera do twarzy przechodzi w ostatnim czasie renesans. Piękna, sprężysta i pozbawiona zmarszczek skóra jest marzeniem wielu kobiet. ... » więcej 2021-03-03, godz. 09:52 Drewniane domy - dlaczego są tak często wybierane? [Reklama] Nie jest tajemnicą, że drewniane domy stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania drewnem jako materiał ... » więcej 2021-02-26, godz. 20:09 Pesa zbuduje dla czeskiego przewoźnika nowoczesne pociągi spalinowe Prezesi Pesy Bydgoszcz i Ceskich Drah (CD) podpisali w piątek kontrakt ramowy na dostawę do 160 spalinowych zespołów trakcyjnych o wartości 2,5 mld zł oraz um ... » więcej 2021-02-26, godz. 17:22 Weselnicy nie mają się z czego cieszyć. Protestują i pytają: „Kiedy ślub?!" [wideo] „Chcemy wiedzieć, kiedy będzie można organizować wesela' - pytali przedstawiciele branży ślubnej, którzy w piątek (26.02.) zorganizowali pod bydgoskim Urzędem ... » więcej 2021-02-26, godz. 13:49 Skuteczne sposoby na zabezpieczenie baz danych - oto nasze praktyczne porady [REKLAMA] Bazy danych, szczególnie danych wrażliwych, w każdej firmie cenione są obecnie nawet o wiele bardziej niż zupełnie namacalne środki trwałe. Nawet siedzibę prz ... » więcej 2021-02-25, godz. 13:50 Tykająca bomba ekologiczna pod Świeciem - dwa tysiące ton śmieci [zdjęcia] Na terenie Parku Gospodarczego Vistula I odkryto niebezpieczne składowisko odpadów. Góra niebezpiecznych śmieci waży kilka tysięcy ton. Pożar i skażenie środo ... » więcej 2021-02-25, godz. 11:54 Jak urządzić mały balkon w bloku? [REKLAMA] Wybierając mieszkanie w bloku, bardzo istotna jest dodatkowa przestrzeń w postaci balkonów, tarasów, loggii i ogródków. Nawet mały balkon jest tutaj na wagę z ... » więcej 2021-02-24, godz. 20:13 Alkoholu nie sprzedają, ale koncesję wykupić muszą. Będzie jednak zniżka Projekty były dwa: pierwszy - autorstwa radnych klubu PiS - zakładał całkowite zwolnienie firm gastronomicznych z opłaty koncesyjnej za alkohol. Drugi - prezy ... » więcej 2021-02-23, godz. 18:31 Konfederacja: pogrążonym przedsiębiorcom powinny pomóc samorządy Rządowe decyzje, w związku z pandemią koronawirusa, coraz bardziej obciążają nie tylko przedsiębiorców, ale i samorządy - mówią bydgoscy działacze Konfederacj ... » więcej 2021-02-23, godz. 15:32 Polska pomoc dla przedsiębiorców jedną z większych w Europie? - Myślę, że wyrobiliśmy przeświadczenie, że przedsiębiorcy w wyjątkowych sytuacjach, jak pandemia, mogą liczyć na pomoc państwa - powiedział we wtorek w Ciech ... » więcej
1234567