Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-11-28, 15:00 Monika Siwak/Redakcja

Protest bydgoskich przedsiębiorców. We własnej sprawie i w sprawie kobiet [wideo]

Oflagowany pojazd firmy mechanicznej. Fot. Monika Siwak
Oflagowany pojazd firmy mechanicznej. Fot. Monika Siwak
Na sprawiedliwe wsparcie różnych branż cierpiących z powodu pandemii koronawirusa liczą uczestnicy sobotniego protestu w Bydgoszczy. Przez miasto przejechało kilka oflagowanych aut.
Wraz z przedstawicielami Lewicy Razem, uczestniczącymi w Strajku Kobiet, przedsiębiorcy protestują również przeciwko ograniczaniu wolności i praw człowieka. Wspólnie upamiętnili też 102. rocznicę ustanowienia praw wyborczych dla kobiet w Polsce.

- Kobiety nie uzyskały tych praw, one je sobie wywalczyły. Dzisiaj też jesteśmy tutaj, żeby walczyć o nasze podstawowe prawa - powiedziała Marta Gracz z Lewicy Razem.

- Od września o 80 proc. spadła klientela we wszystkich warsztatach. Jeżeli busy nie jeżdżą, to się nie psują. Jeżeli ludzie się nie przemieszczają, auta również się nie psują - powiedział Andrzej Mikrut, prowadzący firmę mechaniki samochodowej.

- Chcielibyśmy, żeby pomoc udzielona została wszystkim przedsiębiorcom, a nie tylko grupom wybranym przez rząd. Pandemia zniszczyła nasze firmy. Chcielibyśmy otrzymać zwolnienia z ZUS, dopłat z PFR. Chcielibyśmy, żeby pomoc dzielona była sprawiedliwie według branż, a nie że są lepsze i gorsze. Od rządu otrzymałem jedynie 5 tys. zł z jednej tarczy w czerwcu, a tak nie dostałem nic. Moje przedsiębiorstwo w listopadzie nie wystawiło ani jednej faktury. Chciałem podziękować panu prezydentowi za zorganizowanie spotkania z przedstawicielami branży leasingowych. Dzięki temu mamy szansę nie stracić swoich autokarów - powiedział Krystian Wiśniewski, przewoźnik autobusowy.

Protestujący opowiadali o firmie, w której z jedenastu autobusów został tylko jeden autokar. Resztę przejęły firmy leasingowe.
Protest bydgoskich przedsiębiorców
Protest bydgoskich przedsiębiorców. We własnej sprawie i w sprawie kobiet. Wideo: Janusz Wiertel

Biznes

2021-01-18, godz. 10:23 Poradnik PIT-37: Wspólne rozliczenie małżonków [reklama] PIT-37 umożliwia rozliczenie się zarówno podatników, którzy chcą opodatkowania dochodów indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem (obojga małżonków). Należy ... » więcej 2021-01-18, godz. 06:46 Przejazdy pociągami droższe! Pandemia, pasażerów mniej, ceny biletów w górę Bilety kolejowe na połączenia regionalne są od piątku droższe o ok. 10 proc. Decyzję w tej sprawie podjął Urząd Marszałkowski. - Powód to pandemia - tłumaczą ... » więcej 2021-01-16, godz. 16:30 Płatny parking przy Dworcu Głównym w Bydgoszczy. 3,5 zł za godzinę PKP SA wprowadziło nowe zasady na parkingu przy Dworcu Głównym w Bydgoszczy - poinformowała kolejowa spółka. Godzina parkowania kosztuje 3,5 zł. » więcej 2021-01-16, godz. 12:38 Otworzyła się pierwsza restauracja na toruńskiej Starówce. Będzie efekt domina? [aktualizacja] Pierwsza restauracja na toruńskiej Starówce otworzyła się w sobotę pomimo lockdownu i obostrzeń związanych ze stanem epidemii. O godzinie 11.00 w „Smakach Ind ... » więcej 2021-01-15, godz. 08:28 Złota era branży e-commerce - 73% internautów wybiera zakupy online [reklama] Jest lepiej niż kiedykolwiek - aż 73% internautów deklaruje, że kupuje w sieci. Czego szukają, co jest dla nich ważne i co ich przekonuje w wybieraniu akurat ... » więcej 2021-01-14, godz. 20:39 Adam Banaszak: - Otwarcie jednej branży, może uruchomić lawinę nieposłuszeństwa Radni Porozumienia z Inowrocławia odnieśli się do kwestii rządowego wsparcia przedsiębiorców oraz do ostatnich doniesień o tym, że właściciele m.in. lokali ga ... » więcej 2021-01-14, godz. 19:32 Zaraza w kurnikach. Kolejna ferma z regionu musi zlikwidować stado indyków Około 30 tysięcy indyków z fermy w Kaczkowie koło Gniewkowo zostanie zagazowanych, po wykryciu drugiego w naszym regionie ogniska ptasiej grypy. » więcej 2021-01-14, godz. 14:16 Restauratorzy mają dość obostrzeń. Część z nich zamierza otworzyć swoje lokale „Po wielu przemyśleniach podjęliśmy decyzję, że nasza restauracja od 16 stycznia zostanie otwarta” - napisali na facebooku właściciele jednego z lokali gastro ... » więcej 2021-01-14, godz. 09:02 Bądź bez serca i wyrzuć kopciucha z domu! A wcześniej napisz wniosek o dofinansowanie! Pierwsze w tym roku wnioski już są. Bydgoszczanie mogą starać się o dotację z Urzędu Miasta na wymianę starych pieców. » więcej 2021-01-13, godz. 06:15 Dla małego i średniego biznesu. W BPPT powstanie inkubator przedsiębiorczości Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny chce jeszcze lepiej wspierać małe i średnie firmy. Na terenie parku powstanie inkubator przedsiębiorczości. Właśnie o ... » więcej
1234567