Czwartek, 25 lutego 2021 r.   Imieniny: Wiktora, Cezarego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
dobremeblez.pl
2020-11-30, 15:57 Michał Zaręba/Redakcja

Odpowie za wulgarne znieważenie policjanta. 22-latek: Jestem niewinny

Przed komisariatem odbyła się akcja „Solidarności z zatrzymanymi”/fot. Michał Zaręba
Przed komisariatem odbyła się akcja „Solidarności z zatrzymanymi”/fot. Michał Zaręba
Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji/fot. Michał Zaręba
Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji/fot. Michał Zaręba
22-letniemu Dawidowi Blachowskiemu z Torunia postawiono dziś zarzut znieważenia policjanta podczas sobotniej akcji Strajku Kobiet w Toruniu. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny.
22-latek zgodził się na publikację wizerunku i danych osobowych. - Pamiętam, że z byłem szarpany, policjant zaczął mnie obezwładniać. Zostałem siłą wepchnięty do radiowozu, poturbowany, byłem w radiowozie duszony – mówi Dawid Blachowski.

- W mojej ocenie mój klient jest osobą niewinną, będzie zażalenie na zatrzymanie - dodaje adwokat Mateusz Kondracki. - On czuje się osobą skrzywdzona, będziemy dążyć do tego, aby jego dobre imię zostało wyczyszczone, a osoby które przekroczyły swoje uprawnienia poniosły odpowiedzialność.

- Policjanci działali w granicach prawa, w celu przywrócenia porządku prawnego – odpowiada Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji. - Mężczyzna formułował wulgaryzmy w kierunku policjantów, postanowili więc go wylegitymować. Nie chciał podać swoich danych personalnych, próbował uciec z tego miejsca, w związku z tym zapadła decyzja, żeby doprowadzić go do stojącego nieopodal radiowozu – tłumaczy. - Będąc w radiowozie, mężczyzna w bardzo wulgarny sposób znieważył policjantów – dodaje.

Przed komisariatem odbyła się akcja „Solidarności z zatrzymanymi”. Młodszy z nich miał naruszyć nietykalność policjanta. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym.
Relacja Michała Zaręby

Wiadomości lokalne

2021-02-25, godz. 07:50 Grudziądzki dworzec na razie straszy, ale do 2023 roku ma wypięknieć Stowarzyszenie Turystyczna Organizacja Otwarta przeprowadziło konsultacje społeczne wśród mieszkańców Grudziądza. Chodzi o dworzec kolejowy. Jak ma wyglądać, ... » więcej 2021-02-24, godz. 21:00 Ogrody na Okolu mogą przegrać z inwestycją. Będzie parking czy oaza? Chodzi o niewielkie, naprawdę nieliczne w tej okolicy urokliwe zieleńce, usytuowane przy dwóch budynkach przy ulicy Jasnej. Do tej pory mieszkańcy dzierżawili ... » więcej 2021-02-24, godz. 18:00 Bez nocnych monopolowych, bez plastiku i bez iglaków! Taki będzie ten „park" Stylowe szyldy, brak nocnych sklepów monopolowych, a co za tym idzie, porzuconych butelek, dofinansowanie do wymiany plastikowych okien i drzwi na...drewniane ... » więcej 2021-02-24, godz. 16:50 Głosowanie w terminie, w systemie zdalnym - tego chcą toruńskie rady okręgu „Nie ograniczajcie demokracji lokalnej' - apelują do Rady Miasta społecznicy z Torunia. Przedstawiciele rad osiedli, których kadencję z powodu epidemii wydłuż ... » więcej 2021-02-24, godz. 15:32 Tirem w nocy, we mgle wyprzedzał radiowóz i inne samochody. Kierował po narkotykach Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę tira, który jadąc w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, stwarzał zagrożenie na drodze. M ... » więcej 2021-02-24, godz. 14:28 Nowe oprawy i lampy na 30 najciemniejszych ulicach. We Włocławku będzie jaśniej 2300 opraw oświetlenia ulicznego zostanie wymienionych we Włocławku. Trwa też montaż lamp w tych miejscach, gdzie dotąd ich nie było. » więcej 2021-02-24, godz. 13:39 Dzień Żołnierzy Wyklętych: tablica upamiętni płk Cieplińskiego, pogrzeb przełożony [wideo] Osłonięcie tablicy poświęconej pamięci pułkownika Łukasza Cieplińskiego - bohatera kampanii wrześniowej 1939 r., jednego z dowódców Armii Krajowej, zamordowan ... » więcej 2021-02-24, godz. 12:44 Szczepienia nauczycieli w Toruniu: tłumy na jedną godzinę, kolejka na zewnątrz [wideo] - Z tak niezdyscyplinowaną grupą osób czekających na szczepienia przeciwko COVID-19  jeszcze nie mieliśmy do czynienia - tak Wojewódzki Szpital Zespolony w To ... » więcej 2021-02-24, godz. 11:37 Poseł Latos: Wygląda na to, że zaczyna się trzecia fala pandemii w Polsce [rozmowa] - Choć każdy z nas już ma kogoś z rodziny albo dobrego znajomego, kto nie tylko ciężko chorował, ale wręcz umarł na COVID-19, to ciągle pojawiają się postawy ... » więcej 2021-02-24, godz. 09:47 Zbudują dziewięć nowych ulic osiedlowych. Trwają konsultacje dla mieszkańców Mieszkańcy Bydgoszczy mogą od środy (24 lutego)  wypowiedzieć się w sprawie budowy kolejnych dziewięciu osiedlowych ulic. » więcej
1234567