Piątek, 05 marca 2021 r.   Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
Zderzenie osobówki z ciężarówką na DW nr 270 w Dobierzynie (powiat włocławski). Jedna osoba nie żyje, droga zablokowana
Zderzenie osobówki z ciężarówką na DW nr 270 w Dobierzynie (powiat włocławski). Jedna osoba nie żyje, droga zablokowana
Zderzenie osobówki z ciężarówką na DW nr 270 w Dobierzynie (powiat włocławski). Jedna osoba nie żyje, droga zablokowana
Polskie Radio PiK » Biznes
Plichta
2020-11-13, 07:03 Redakcja

Walczą o poprawę jakości powietrza. Oto laureaci Konkursu Eko-Orły 2020

Laureaci - oprócz pamiątkowej statuetki Eko-Orła 2020 - otrzymali nagrody w wysokości 5000 złotych/fot. nadesłane
Laureaci - oprócz pamiątkowej statuetki Eko-Orła 2020 - otrzymali nagrody w wysokości 5000 złotych/fot. nadesłane
Firma Almides z Nowej Wsi, a także gminy Łubianka, Obrowo, Białe Błota i miasto Włocławek to laureacie Konkursu Eko-Orły 2020, ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Firma Almides zwyciężyła w kategorii: Ochrona Powietrza – Aktywny Beneficjent. W kategorii Ochrona Powietrza – Lider Czystego Powietrza laureatami zostali: Gmina Łubianka, Gmina Obrowo, Gmina Białe Błota oraz Miasto Włocławek. Laureaci - oprócz pamiątkowej statuetki Eko-Orła 2020 - otrzymali nagrody w wysokości 5000 złotych.- To już trzecia edycja naszego konkursu. W tym roku przebiegał on pod hasłem walki o zdecydowaną poprawę jakości powietrza – mówi Ireneusz Stachowiak, prezes Zarządu WFOŚiGW w Toruniu gratulując wszystkim laureatom i wyróżnionym. - To właśnie dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców tych miast i gmin, jesteśmy w czołówce województw pod względem realizacji programu Czyste Powietrze – dodaje.

W tym roku zmieniła się nieco formuła konkursu, ponieważ odbywał się w dwóch kategoriach: Ochrona Powietrza - Aktywny Beneficjent, gdzie wyłoniono najbardziej zaangażowanego w działalność ekologiczną Beneficjenta funduszu oraz Ochrona Powietrza - Lider Czystego Powietrza, gdzie przyznano nagrody dla czterech Liderów Programu Czyste Powietrze.

Pierwsza kategoria skierowana była do beneficjentów, którzy dzięki środkom pozyskanym z WFOŚiGW zrealizowali projekt, mający istotny wpływ na ochronę środowiska w naszym województwie (zwycięska firma Almides sp. z. o. o. z Nowej Wsi wykonała instalację fotowoltaiczną w mocy 250,56 kW wraz z magazynem energii). Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z. o.o. za „Budowę czterech instalacji fotowoltaicznych o mocy 49,93 kWp każda w ramach programu priorytetowego Słonecznik 2018-2019” oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie sp. z o. o. za „Budowę przyłączy ciepłowniczych w ramach likwidacji niskiej emisji”.

W drugiej kategorii uhonorowane zostały cztery gminy, których mieszkańcy efektywnie włączyli się w realizację programu Czyste Powietrze i podpisali największą liczbę umów o dofinansowanie.
Laureaci Ochrona Powietrza - Lider Czystego Powietrza:
Gmina do 10 tys. mieszkańców:
I miejsce - Gmina Łubianka
Wyróżnienia otrzymały gminy: Wielka Nieszawka i Skępe.

Gmina od 10 do 20 tys. mieszkańców:
I miejsce - Gmina Obrowo
Wyróżnienia gminy: Łysomice i Zławieś Wielka

Gmina od 20 do 50 tys. mieszkańców:
I miejsce – Gmina Białe Błota
Wyróżnienia: Gmina Mogilno i Gmina Szubin

Gmina powyżej 50 tys. mieszkańców:
I miejsce - Miasto Włocławek
Wyróżnienia miasta: Grudziądz i Toruń

Relacja Michała Zaręby

Biznes

2021-03-04, godz. 15:30 Zebrali ponad 2,5 tys. podpisów przedsiębiorców z regionu. „Dla nas to jest agonia” Działacze Lewicy z Kujaw i Pomorza apelują do Jarosława Gowina o wsparcie dla przedsiębiorców. W skierowanej do wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i techno ... » więcej 2021-03-03, godz. 14:10 Masażer do twarzy - jakie urządzenie wybrać? [Reklama] Masaż, z wykorzystaniem masażera do twarzy przechodzi w ostatnim czasie renesans. Piękna, sprężysta i pozbawiona zmarszczek skóra jest marzeniem wielu kobiet. ... » więcej 2021-03-03, godz. 09:52 Drewniane domy - dlaczego są tak często wybierane? [Reklama] Nie jest tajemnicą, że drewniane domy stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania drewnem jako materiał ... » więcej 2021-02-26, godz. 20:09 Pesa zbuduje dla czeskiego przewoźnika nowoczesne pociągi spalinowe Prezesi Pesy Bydgoszcz i Ceskich Drah (CD) podpisali w piątek kontrakt ramowy na dostawę do 160 spalinowych zespołów trakcyjnych o wartości 2,5 mld zł oraz um ... » więcej 2021-02-26, godz. 17:22 Weselnicy nie mają się z czego cieszyć. Protestują i pytają: „Kiedy ślub?!" [wideo] „Chcemy wiedzieć, kiedy będzie można organizować wesela' - pytali przedstawiciele branży ślubnej, którzy w piątek (26.02.) zorganizowali pod bydgoskim Urzędem ... » więcej 2021-02-26, godz. 13:49 Skuteczne sposoby na zabezpieczenie baz danych - oto nasze praktyczne porady [REKLAMA] Bazy danych, szczególnie danych wrażliwych, w każdej firmie cenione są obecnie nawet o wiele bardziej niż zupełnie namacalne środki trwałe. Nawet siedzibę prz ... » więcej 2021-02-25, godz. 13:50 Tykająca bomba ekologiczna pod Świeciem - dwa tysiące ton śmieci [zdjęcia] Na terenie Parku Gospodarczego Vistula I odkryto niebezpieczne składowisko odpadów. Góra niebezpiecznych śmieci waży kilka tysięcy ton. Pożar i skażenie środo ... » więcej 2021-02-25, godz. 11:54 Jak urządzić mały balkon w bloku? [REKLAMA] Wybierając mieszkanie w bloku, bardzo istotna jest dodatkowa przestrzeń w postaci balkonów, tarasów, loggii i ogródków. Nawet mały balkon jest tutaj na wagę z ... » więcej 2021-02-24, godz. 20:13 Alkoholu nie sprzedają, ale koncesję wykupić muszą. Będzie jednak zniżka Projekty były dwa: pierwszy - autorstwa radnych klubu PiS - zakładał całkowite zwolnienie firm gastronomicznych z opłaty koncesyjnej za alkohol. Drugi - prezy ... » więcej 2021-02-23, godz. 18:31 Konfederacja: pogrążonym przedsiębiorcom powinny pomóc samorządy Rządowe decyzje, w związku z pandemią koronawirusa, coraz bardziej obciążają nie tylko przedsiębiorców, ale i samorządy - mówią bydgoscy działacze Konfederacj ... » więcej
1234567