Niedziela, 17 stycznia 2021 r.   Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-11-13, 07:03 Redakcja

Walczą o poprawę jakości powietrza. Oto laureaci Konkursu Eko-Orły 2020

Laureaci - oprócz pamiątkowej statuetki Eko-Orła 2020 - otrzymali nagrody w wysokości 5000 złotych/fot. nadesłane
Laureaci - oprócz pamiątkowej statuetki Eko-Orła 2020 - otrzymali nagrody w wysokości 5000 złotych/fot. nadesłane
Firma Almides z Nowej Wsi, a także gminy Łubianka, Obrowo, Białe Błota i miasto Włocławek to laureacie Konkursu Eko-Orły 2020, ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Firma Almides zwyciężyła w kategorii: Ochrona Powietrza – Aktywny Beneficjent. W kategorii Ochrona Powietrza – Lider Czystego Powietrza laureatami zostali: Gmina Łubianka, Gmina Obrowo, Gmina Białe Błota oraz Miasto Włocławek. Laureaci - oprócz pamiątkowej statuetki Eko-Orła 2020 - otrzymali nagrody w wysokości 5000 złotych.- To już trzecia edycja naszego konkursu. W tym roku przebiegał on pod hasłem walki o zdecydowaną poprawę jakości powietrza – mówi Ireneusz Stachowiak, prezes Zarządu WFOŚiGW w Toruniu gratulując wszystkim laureatom i wyróżnionym. - To właśnie dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców tych miast i gmin, jesteśmy w czołówce województw pod względem realizacji programu Czyste Powietrze – dodaje.

W tym roku zmieniła się nieco formuła konkursu, ponieważ odbywał się w dwóch kategoriach: Ochrona Powietrza - Aktywny Beneficjent, gdzie wyłoniono najbardziej zaangażowanego w działalność ekologiczną Beneficjenta funduszu oraz Ochrona Powietrza - Lider Czystego Powietrza, gdzie przyznano nagrody dla czterech Liderów Programu Czyste Powietrze.

Pierwsza kategoria skierowana była do beneficjentów, którzy dzięki środkom pozyskanym z WFOŚiGW zrealizowali projekt, mający istotny wpływ na ochronę środowiska w naszym województwie (zwycięska firma Almides sp. z. o. o. z Nowej Wsi wykonała instalację fotowoltaiczną w mocy 250,56 kW wraz z magazynem energii). Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z. o.o. za „Budowę czterech instalacji fotowoltaicznych o mocy 49,93 kWp każda w ramach programu priorytetowego Słonecznik 2018-2019” oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie sp. z o. o. za „Budowę przyłączy ciepłowniczych w ramach likwidacji niskiej emisji”.

W drugiej kategorii uhonorowane zostały cztery gminy, których mieszkańcy efektywnie włączyli się w realizację programu Czyste Powietrze i podpisali największą liczbę umów o dofinansowanie.
Laureaci Ochrona Powietrza - Lider Czystego Powietrza:
Gmina do 10 tys. mieszkańców:
I miejsce - Gmina Łubianka
Wyróżnienia otrzymały gminy: Wielka Nieszawka i Skępe.

Gmina od 10 do 20 tys. mieszkańców:
I miejsce - Gmina Obrowo
Wyróżnienia gminy: Łysomice i Zławieś Wielka

Gmina od 20 do 50 tys. mieszkańców:
I miejsce – Gmina Białe Błota
Wyróżnienia: Gmina Mogilno i Gmina Szubin

Gmina powyżej 50 tys. mieszkańców:
I miejsce - Miasto Włocławek
Wyróżnienia miasta: Grudziądz i Toruń

Relacja Michała Zaręby

Biznes

2021-01-16, godz. 16:30 Płatny parking przy Dworcu Głównym w Bydgoszczy. 3,5 zł za godzinę PKP SA wprowadziło nowe zasady na parkingu przy Dworcu Głównym w Bydgoszczy - poinformowała kolejowa spółka. Godzina parkowania kosztuje 3,5 zł. » więcej 2021-01-16, godz. 12:38 Otworzyła się pierwsza restauracja na toruńskiej Starówce. Będzie efekt domina? [aktualizacja] Pierwsza restauracja na toruńskiej Starówce otworzyła się w sobotę pomimo lockdownu i obostrzeń związanych ze stanem epidemii. O godzinie 11.00 w „Smakach Ind ... » więcej 2021-01-15, godz. 08:28 Złota era branży e-commerce - 73% internautów wybiera zakupy online [reklama] Jest lepiej niż kiedykolwiek - aż 73% internautów deklaruje, że kupuje w sieci. Czego szukają, co jest dla nich ważne i co ich przekonuje w wybieraniu akurat ... » więcej 2021-01-14, godz. 20:39 Adam Banaszak: - Otwarcie jednej branży, może uruchomić lawinę nieposłuszeństwa Radni Porozumienia z Inowrocławia odnieśli się do kwestii rządowego wsparcia przedsiębiorców oraz do ostatnich doniesień o tym, że właściciele m.in. lokali ga ... » więcej 2021-01-14, godz. 19:32 Zaraza w kurnikach. Kolejna ferma z regionu musi zlikwidować stado indyków Około 30 tysięcy indyków z fermy w Kaczkowie koło Gniewkowo zostanie zagazowanych, po wykryciu drugiego w naszym regionie ogniska ptasiej grypy. » więcej 2021-01-14, godz. 14:16 Restauratorzy mają dość obostrzeń. Część z nich zamierza otworzyć swoje lokale „Po wielu przemyśleniach podjęliśmy decyzję, że nasza restauracja od 16 stycznia zostanie otwarta” - napisali na facebooku właściciele jednego z lokali gastro ... » więcej 2021-01-14, godz. 09:02 Bądź bez serca i wyrzuć kopciucha z domu! A wcześniej napisz wniosek o dofinansowanie! Pierwsze w tym roku wnioski już są. Bydgoszczanie mogą starać się o dotację z Urzędu Miasta na wymianę starych pieców. » więcej 2021-01-13, godz. 06:15 Dla małego i średniego biznesu. W BPPT powstanie inkubator przedsiębiorczości Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny chce jeszcze lepiej wspierać małe i średnie firmy. Na terenie parku powstanie inkubator przedsiębiorczości. Właśnie o ... » więcej 2021-01-08, godz. 21:06 Frezarka, tokarka, szlifierka prosto z policyjnego warsztatu. Kupujecie? Kujawsko - pomorska policja ogłasza­ przetarg na sprzedaż różnych urządzeń używanych do tej pory w policyjnych warsztatach samochodowych. » więcej 2021-01-08, godz. 17:30 Taksówkarze stoją nad przepaścią. Obroty spadają nawet o 90 procent... Działacze bydgoskiej lewicy apelują o realną pomoc dla przedsiębiorców, którzy stracili zyski w czasie pandemii koronawirusa, a chodzi m.in. o branżę taksówka ... » więcej
1234567