Sobota, 10 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Michała, Makarego
Polskie Radio PiK » Biznes
Plichta
2020-08-17, 20:15 Katarzyna Prętkowska/Redakcja

Pandemia wymusza oszczędności. W Toruniu cięcia dotyczą komunikacji miejskiej

Transport publiczny w Toruniu obsługiwany przez prywatnych przewoźników? Fot. Małgorzata Litwin/UM w Toruniu
Transport publiczny w Toruniu obsługiwany przez prywatnych przewoźników? Fot. Małgorzata Litwin/UM w Toruniu
Transport publiczny w Toruniu obsługiwany przez prywatnych przewoźników? O wdrożenie takiego rozwiązania do prezydenta Michała Zaleskiego apelują działacze partii KORWiN, Ruchu Narodowego Toruń oraz Konfederacji Toruń. To odpowiedź środowisk prawicowych na zapowiadane zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Toruniu.
– Władze miasta szukają sposobu na radykalne oszczędności kosztem mieszkańców. Jednocześnie operatorem komunikacji miejskiej jest samorząd, co jest dalece nieefektywne. Prywatni przewoźnicy są w stanie zaoferować taką samą usługę za niższą stawkę – powiedział Kamil Cięgotura z toruńskiego oddziału partii KORWin.

Adrian Aleksandrowicz z toruńskiego magistratu informuje, że apel dopiero dotarł do urzędu i prezydent nie miał szansy się z nim zapoznać. Dodaje, że korekta rozkładu jazdy jest uzgadniana z mieszkańcami.

– Po opublikowaniu propozycji zmian w rozkładach jazdy daliśmy mieszkańcom możliwość wyrażenia swoich opinii. Do Wydziału Gospodarki Komunalnej wpłynęło ich około 40, każda jest analizowana indywidualnie – dodał Adrian Aleksandrowicz.

Wcześniej toruńskie MZK zapowiedziało zawieszenie linii autobusowych nr 18 i 22, co spowodowało falę sprzeciwu. Prezydent Michał Zaleski określił wówczas te plany przedwczesnymi i zdecydował w tej sprawie o konsultacjach.
Materiał Katarzyny Prętkowskiej (Popołudnie z nami)

Biznes

2021-04-09, godz. 15:36 ZUS: firmy mogą złożyć wniosek o odroczenie płatności składek za kolejne miesiące - Płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek na kolejne miesiące, mogą złożyć wniosek do ZUS o odroczenie terminu płatności ... » więcej 2021-04-09, godz. 13:47 Jakie są nowoczesne anteny samochodowe? [reklama] Nowoczesne anteny samochodowe są prawie niezauważalne i oprócz odbioru radiowego oferują inne rodzaje łączności. GPS (z angielskiego Global Positioning System ... » więcej 2021-04-09, godz. 11:15 Osiedle pod Sosnami powstaje w Fordonie [reklama] Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła budowę pierwszego etapu Osiedla pod Sosnami - domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej na osiedlu Niepodleg ... » więcej 2021-04-09, godz. 09:12 Jeszcze nie jest dramatycznie, ale rośnie bezrobocie wśród młodych Na ponad 76 tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych w Kujawsko-Pomorskiem prawie 1/3 to ludzie do 30. roku życia. To więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego ... » więcej 2021-04-08, godz. 21:05 Opublikowano rozporządzenie w sprawie wydłużenia zasiłku opiekuńczego do 25 kwietnia Rodzice będą mogli korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 25 kwietnia - przewiduje opublikowane w czwartek rozporządzenie Rady Ministrów. Zasiłek będ ... » więcej 2021-04-08, godz. 20:17 W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie przedłużające obostrzenia W czwartek wieczorem w Dzienniku ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia, które przedłuża do 18 kwietnia obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią ko ... » więcej 2021-04-08, godz. 13:30 Historyczny rejs Wisłą. Towar na eksport załadowany. Kierunek: Gdańsk [wideo, foto] Barka z towarami dla kujawsko-pomorskich firm została rozładowana na nabrzeżu w Chełmnie. Przypłynęła z Gdańska ze 150 tonowym ładunkiem. Jeszcze dziś (08.04. ... » więcej 2021-04-07, godz. 15:18 Na ogromnym pogorzelisku w Raciniewie znów ktoś podrzucił opony Pod koniec marca, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska skontrolowali teren pogorzeliska w Raciniewie (powiat chełmiński). Okazało się, że ... » więcej 2021-04-07, godz. 11:49 Pod sosnami rośnie osiedle w Fordonie [reklama] W Bydgoszczy na osiedlu Niepodległości przy ul. Orła Białego Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła realizację pierwszego etapu Osiedla pod Sosnami - ... » więcej 2021-04-07, godz. 07:08 Miejskie inwestycje, transport publiczny wśród tematów spotkań online z prezydentem Włocławka Mieszkańcy Włocławka mogą porozmawiać z prezydentem o tym, co można zrobić w mieście. Marek Wojtkowski zaprasza na spotkania online. Pierwsze odbędzie się w n ... » więcej
1234567