Sobota, 10 grudnia 2022 r.   Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Polskie Radio PiK » Biznes
Forum Rolnika 2022
2022-10-03, 00:01 Artykuł sponsorowany

Zobacz relację z ostatniego spotkania w ramach projektu Ekologiczna Gmina! [WIDEO]

fot. Polskie Radio PiK
fot. Polskie Radio PiK
Tym razem projekt odwiedził Święto Śliwki. Ten znany w całej Polsce (i nie tylko) jarmark żywności tradycyjnej co roku odwiedzany jest przez kilkadziesiąt tysięcy osób. Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Polskiego Radia PiK rozmawiali z uczestnikami pikniku o realizowanych aktualnie ekologicznych programach.
To już 22 edycja słynnego Święta Śliwki w Strzelcach Dolnych, znajdujących się w gminie Dobrcz. Zapraszamy do obejrzenia relacji z dwóch dni niesamowitych atrakcji.
Jak podkreśla Jan Iwanowski, pomysłodawca przedsięwzięcia, znaleźć tu można nie tylko regionalne specjały, ale i produkty z całego kraju, a także z Ukrainy, Białorusi czy Litwy. Na miejscu obserwować można sposób przyrządzania niektórych smakołyków, a chętnych do próbowania nigdy nie brakuje.

Spotkanie to stało się także okazją do rozmawiania z mieszkańcami województwa o realizowanych aktualnie programach ekologicznych. Joanna Ciuba z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Toruniu udzielała chętnym niezbędnych informacji.

– Mieszkańcy naszego regionu złożyli 30 tys. wniosków do programu Czyste Powietrze, z którego wypłacono już 238 mln zł. To wsparcie cieszy się dużą popularnością, wiele osób wie, że może uzyskać dotację i chętnie z tego korzysta. Obecnie ułatwieniem przy wymianie tzw. kopciuchów jest to, że 50 proc. dofinansowania możemy przekazać na konto wnioskodawcy zanim zostanie zrealizowana inwestycja. To oznacza, że nie trzeba dysponować wkładem własnym w całości na samym początku – tłumaczy specjalistka.
Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy na temat tego i innych programów ekologicznych, z jakich można korzystać w naszym województwie.


Projekt „Ekologiczna gmina” sfinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, realizującego programy „Ciepłe Mieszkanie”, „Czyste Powietrze”, „Czyste Powietrze+”, „Eko Klimat” oraz „Agroenergia”.

Biznes

2022-12-09, godz. 16:10 Śmieci rozładują w nowych halach i brzydki zapach zniknie. Remondis buduje Bydgoski Remondis otrzymał pozwolenie na budowę nowych hal przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy. Mają one zneutralizować nieprzyjemne zapachy na Siernieczku. » więcej 2022-12-09, godz. 11:11 Wybieramy łóżko do sypialni, pojedyncze czy podwójne? [reklama] Jeśli chodzi o wybór łóżka do sypialni, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Pierwszym czynnikiem jest rozmiar. Jeśli masz małą sypialnię, pojedyncze… » więcej 2022-12-07, godz. 14:21 Poseł Kurzawa: W węglu dostarczanym przez PGE są kamienie i inne śmieci Dariusz Kurzawa - poseł Klubu Koalicja Polska-PSL apeluje do wojewody o kontrolę jakości węgla, sprzedawanego mieszkańcom. I pokazuje kamienie, które znalazły… » więcej 2022-12-07, godz. 08:35 25-lecie sieci "Abler". Tak świętowano ćwierćwiecze firmy, która działa w Bydgoszczy [reklama] 'Abler', grupa hurtowni oraz sklepów dla klientów detalicznych oferuje m.in. materiały meblarskie. Od lat znajduje się na mapie największych podmiotów gospodarczych… » więcej 2022-12-04, godz. 16:35 Pierwszy twist pojechał do Krajowy w Rumunii. Burmistrz chwali design pociągu Pesa Bydgoszcz dostarczyła do miasta Krajowa w Rumunii pierwszy z 17 zamówionych tramwajów Twist. Dotychczas fabryka przekazała na rynek rumuński 20 tego… » więcej 2022-11-30, godz. 15:50 300 osób znajdzie pracę w nowej fabryce Erbudu w Ostaszewie pod Toruniem Drewniane obiekty modułowe - na przykład szkoły, żłobki - będą powstawać w nowo otwartej fabryce MOD1 w Ostaszewie (gmina Łysomice). Podczas uroczystego… » więcej 2022-11-30, godz. 14:32 Obóz w Hiszpanii - idealna opcja, jeśli szukasz pomysłu na niezapomniane wakacje dla Twojego dziecka [reklama] Jeśli szukasz pomysłu na wakacje, które będą pełne wrażeń, z olbrzymią ilością atrakcji i czasu spędzonego w gronie rówieśników, to rozważ kolonie… » więcej 2022-11-30, godz. 13:49 Jazda po alkoholu w 2022 roku. Co za to grozi? [reklama] Prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu w Polsce niesie ze sobą szereg poważnych konsekwencji. Przepisy dotyczące tego wykroczenia zmieniły się w ciągu… » więcej 2022-11-28, godz. 13:40 Jak wygląda rynek pomp ciepła w Polsce? [reklama] Polska przoduje, jeżeli chodzi o popularność pomp ciepła. Obecnie rynek ten rośnie w naszym kraju zdecydowanie najszybciej na terenie Europy. Okazuje się… » więcej 2022-11-28, godz. 07:00 SZYBKIE I TANIE NADANIE PACZEK KRAJOWYCH I ZAGRANICZNYCH [REKLAMA] Nadanie paczek to proces, który jest regularnie ulepszany na potrzeby klientów. Większość firm kurierskich oferuje możliwość nadania przesyłek w przeznaczonych… » więcej
1234567