Wtorek, 29 listopada 2022 r.   Imieniny: Błażeja, Saturnina
Polskie Radio PiK » ROCK AROUND

Muzyka twarda jak skała!

Cotygodniowa dawka muzyki rockowej na antenie Polskiego Radia PiK. U nas przeszłość sąsiaduje z teraźniejszością i przyszłością gatunku. Czerpiemy z klasyki, nowości i zapowiedzi wydawnictw rockowych. Dzięki uprzejmości firm wydawniczych oraz partnerów audycji, zawartość muzyczna programu idzie w parze premierami a niekiedy nawet je wyprzedza. W audycji oprócz muzyki spotkać można ich twórców. Pojawiają się na łączach jak i w studiu Polskiego Radia PiK.

W ostatni wtorek miesiąca zaglądamy do ROCKOWEJ SKRZYNKI POCZTOWEJ, prezentując na naszej antenie, nadesłaną przez Was muzykę.

We wtorki, po godz. 22.00 - informujemy Was o rockowej aktywności koncertowej w kraju, w regionie - można otrzymać wejściówki, można wygrać płyty - te małe jak i te duże - zawsze jednak atrakcyjne.

22 listopada 2022

To już czwarty wtorek listopada, wciąż w chłodzie, a nawet pod kreską, i bieli gotowej spaść nam na głowy :) Nie straszne to nam, gdy lista premier pełna nowości i gorących dźwięków! Z zestawu pozytywnego hałasu wybraliśmy nowe dzieło Brytyjczyków z THRESHOLD, a także koncert z widzami przed ekranami, czyli nowy album Szwedów z SOEN. Wrócił JOHN NORUM i Jego Przyjaciele, a także ciesząca już wielu sympatyków w Polsce i za granicą nowa oferta leszczyńskiego RETROSPECTIVE!

THRESHOLD – Dividing Lines
– Complex
– Haunted
– Run

SOEN – Atlantis
– Lunacy
– Modesty

JOHN NORUM – Gone To Stay
– Voices of Silence
– Terror over Me
– One By One

RETROSPECTIVE – iNtrovErt
– Invincible Man
– Log Out
– Intoxicated Generation
Polskie Radio PiK - ROCK AROUND z 22 listopada 2022

15 listopada 2022

Trzeci wtorek listopada, w mgłach poszarzało i czuć oddech zimy. Jednak w rockowym paśmie Polskiego Radia PiK, dźwięki o odpowiedniej temperaturze i nie pozwalające zasnąć :) Jeszcze z późnej, październikowej oferty zabrzmią Tobias Sammet ze swoją AVANTASIA i JOHN NORUM. Zbliżymy się do premiery nowego albumu zespołu DISTURBED i polskich koncertów MARTINA BARRE, współtwórcy legendy JETHRO TULL.

AVANTASIA – A Paranormal Evening with the Moonflower Society
– The Inmost Light
– The Wicked Rule The Night
– The Moonflower Society

JOHN NORUM – Gone To Stay
– Gone to Stay

– What Do You Want
– Face The Truth (Revisited)

DISTURBED – Divisive
– Hey You
– Won't Back Down

MARTIN BARRE – 50 Years Of Jethro Tull
– Hymn 43

MARTIN BARRE – Live At The Factory Underground
– Locomotive Breath
– Aqualung

AVANTASIA – A Paranormal Evening with the Moonflower Society
– Misplaced Among The Angels
Polskie Radio PiK - ROCK AROUND z 15 listopada 2022

8 listopada 2022

Pod pyzatym Księżycem wczesnego listopada zbliżamy się do drugiej soboty tego miesiąca, która zabrzmi występami 7. edycji festiwalu PROGRESSIVE EVENING. Mówiliśmy o tym przy okazji wizyty artystów z bydgoskiego zespołu ALHENA, wróciliśmy także przy okazji spotkania organizatorem tego wydarzenia oraz z siłą perkusyjną grupy VARIÉTÉ. W studiu Polskiego Radia PiK oraz w Państwa domach (gdziekolwiek nas słuchają) zagościli: Mirosław Grzyb i Marcin Karnowski. Rozmawialiśmy nie tylko o festiwalu, ale również o powstawaniu albumu „Dziki Książę” oraz o kujawsko-pomorskiej scenie muzyki niecodziennej... Muzycznie dominowała oczywiście twórczość zespołu VARIÉTÉ!

VARIÉTÉ - Dziki książę
- Moskitiera
- Europa
- Dziki książę

PIOSENKI BYDGOSKIE:
3MOONBOYS
- By The Window

GEORGE DORN SCREAMS
- The Woman With A Bow

VARIÉTÉ - Nowy materiał
- Dryf
- Polska B
Polskie Radio PiK - ROCK AROUND z 8 listopada 2022

1 listopada 2022

W listopadowej mgle wieczornej ułożyły się refleksje związane z tymi, którzy przez lata dostarczali nam rockowej energii, po których twórczość wypełniającą często nasze kolekcje sięgamy z uśmiechem, bo też ich ech dotyczy również naszych żywotów... W ten szczególny wieczór rozjaśniliśmy płomyki na rockowych pięcioliniach, a jeśli niektórych ich adresatów zabrakło, nie znaczy to, że o nich nie myślimy... Po prostu zegar jak zwykle nie współpracuje z naszymi wspomnieniami. Kto zabrzmiał w świetle migoczących ognistych języczków?

BUDGIE – Power Supply
– Time To Remember

BUDGIE – Never Turn Your Back on a Friend
– You Know I'll Always Love You

THIN LIZZY – Nightlife
– Still In Love With You

BREAKOUT – Kamienie
– Modlitwa

MOTÖRHEAD – March Ör Die
– I Ain't No Nice Guy

ZZ Top – Eliminator
– I Need You Tonight

THIN LIZZY – Johnny the Fox
– Borderline

QUUEN – Innuendo
– Bijou

QUEEN – News of the World
– My Melancholy Blues

BBM – Around The Next Dream
– Wrong Side Of Town

URIAH HEEP – High and Mighty
– Weep in Silence

JIMI HENDRIX – The Cry of Love
– Drifting
Polskie Radio PiK - ROCK AROUND z 1 listopada 2022