Iga Świątek wygrywa w Indian Wells! Polka wiceliderką rankingu WTA

2022-03-21, 09:28  Polska Agencja Prasowa
Iga Światek wygrywa finał w Indian Wells z grecką tenisistką Marią Sakkari 6:4, 6:1. Polka została wiceliderką rankingu WTA. Fot. WTAEPA/RAY ACEVEDO Dostawca: PAP/EPA.

Iga Światek wygrywa finał w Indian Wells z grecką tenisistką Marią Sakkari 6:4, 6:1. Polka została wiceliderką rankingu WTA. Fot. WTAEPA/RAY ACEVEDO Dostawca: PAP/EPA.

Iga Świątek po wygranej z grecką tenisistką Marią Sakkari 6:4, 6:1 w finale turnieju rangi WTA 1000 w kalifornijskim Indian Wells została wiceliderką światowego rankingu, tylko za Australijką Ashleigh Barty. „Teraz bycie pierwszą na świecie wydaje się bardziej realne” – przyznała Polka.

Jedenasty mecz i jedenaste zwycięstwo – taką kapitalną passę ma obecnie 20-letnia tenisistka z Raszyna. Finał Indian Wells kobiet rozpoczął się o 13.00 czasu miejscowego. Pogoda była słoneczna, ale bardzo mocno wiało, co nie pomagało zarówno Świątek jak i Sakkari w uzyskaniu przewagi przy swoim serwisie. W pierwszym secie oglądaliśmy po pięć podwójnych błędów serwisowych i aż siedem przełamań.

– Wszyscy widzieli, że dziś wiało. Na początku żadna z nas nie radziła sobie dobrze w tych warunkach. Ale nie będę się usprawiedliwiać wiatrem, bo pogoda była taka sama dla mnie i dla Igi – podsumowała turniejowa „szóstka” Sakkari.

Szybciej do kapryśnej aury dostosowała się Świątek, która wygrała pierwszego seta 6:4. W drugim tenisistka z Polski zagrała równie mądrze i konsekwentnie. W rezultacie także rozstrzygnęła go na swoją korzyść 6:1. To wszystko sprawiło, że podopieczna Tomasza Wiktorowskiego wygrała swój piąty turniej WTA w karierze i zgarnęła pokaźną sumę 1,2 mln dolarów.

– Nie mogę opisać wszystkiego co czuję, bo wydarzyło się sporo. Przez ostatnie kilka dni byłam mocno zestresowana i cieszę się, że udało mi się wypracować to wszystko przy tym stresie. Cieszę się też ze wsparcia jakie mam, bo myślę, że bez mojego teamu nie poszłoby to tak płynnie – zdradziła Świątek.

Wygrana w Indian Wells sprawiła także, że raszynianka w poniedziałek wyrównała najlepsze osiągniecie w karierze Agnieszki Radwańskiej i jest drugą rakietą świata. Krakowianka na tę pozycję wdrapała się w lipcu 2012 roku w wieku 23 lat. Świątek jest trzy lata młodsza.

– Wyrównałam ten rekord, który ma Agnieszka, dzięki czemu bycie pierwszą na świecie wydaje się teraz realne. Wcześniej tego nie czułam – przyznała nowa wiceliderka.

Na chwilę obecną Polka ogląda plecy już tylko Ashleigh Barty z Australii, która nie startuje wiosną w USA, bo odpoczywa po wygraniu Australian Open.

– Jeśli chodzi o rywalizację o pierwsze miejsce to droga do niej jest długa i bez wątpienia dużo pracy przede mną. Ash Barty jest silna mentalnie. Oswoiła się z tym miejscem, dlatego startujemy obecnie z innych pozycji. Ale ostatnie tygodnie pokazują, że bardzo dużo jest możliwe, jeśli się w siebie wierzy, więc będę wierzyła w siebie – podkreśliła Świątek.

Teraz Świątek leci do Miami, gdzie w najbliższy weekend rozpocznie się kolejny turniej rangi Masters 1000. Po drodze chce trochę odpocząć i poświętować drugą kolejną wygraną w tourze WTA.

– Jestem z siebie ogromnie dumna i dziś przez cały dzień będę się cieszyć. I jutro prawdopodobnie też. Ale zaraz na horyzoncie jest Miami. Spróbuję odpocząć i dostosować się do warunków, które tam będą zupełnie inne – powiedziała.

Tradycyjnie Świątek nie chciała prorokować, co ją czeka na Florydzie. Rok temu jej przygoda z Miami Open zakończyła się na drugiej rundzie. Po pokonaniu w pierwszej Barbory Krejcikovej z Czech, za burtę wyrzuciła ją mocno uderzająca Chorwatka Ana Konjuh.

– Jeszcze nigdy nie byłam w takiej sytuacji, że jadę na turniej z taką serią zwycięstw. Pozostawię sobie więc trochę miejsca, na to, żeby nauczyć się właśnie, jak to jest być w takiej pozycji – zakończyła Polka.

Sport

Wimbledon 2019 - Hurkacz przegrał z Djokovicem w 3. rundzie

Wimbledon 2019 - Hurkacz przegrał z Djokovicem w 3. rundzie

2019-07-06, 08:43
Ekstraklasy koszykarzy - Tomasz Śnieg pożegnał się z Polskim Cukrem Toruń

Ekstraklasy koszykarzy - Tomasz Śnieg pożegnał się z Polskim Cukrem Toruń

2019-07-05, 09:00
Wimbledon 2019 - Magda Linette w trzeciej rundzie

Wimbledon 2019 - Magda Linette w trzeciej rundzie!

2019-07-05, 07:18
Liga Narodów siatkarek - Polki dzielnie walczyły, ale przegrały z Brazylijkami

Liga Narodów siatkarek - Polki dzielnie walczyły, ale przegrały z Brazylijkami!

2019-07-04, 16:31
Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń poznali rywali

Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń poznali rywali!

2019-07-04, 15:36
Wimbledon 2019 - Hurkacz po raz pierwszy w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema

Wimbledon 2019 - Hurkacz po raz pierwszy w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema

2019-07-03, 19:06
Z medalami wróciły do Bydgoszczy. Mińsk to były dla nas Mistrzostwa Europy

Z medalami wróciły do Bydgoszczy. ”Mińsk to były dla nas Mistrzostwa Europy"

2019-07-03, 15:35
Liga Narodów siatkarek - Polki zaczęły świetnie, ale przegrały z Amerykankami

Liga Narodów siatkarek - Polki zaczęły świetnie, ale przegrały z Amerykankami

2019-07-03, 11:41
Hala Łuczniczka zmienia nazwę Wybrano nowego sponsora tytularnego

Hala Łuczniczka zmienia nazwę! Wybrano nowego sponsora tytularnego

2019-07-03, 09:43
Mityng w Poznaniu - triumf Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce

Mityng w Poznaniu - triumf Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce

2019-07-02, 21:56
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę