Energa Basket Liga – Anwil gonił Kinga, ale i tak przegrał

2022-02-13, 21:06  Redakcja/plk.pl
Filip Matczak i Kyndall Dykes w walce o piłkę. Fot. PAP/Marcin Bielecki

Anwil Włocławek choć w drugiej połowie odrobił 19 punktów straty, ostatecznie przegrał na wyjeździe z Kingiem Szczecin 76:82, ponosząc trzecią z rzędu porażkę w lidze.

Świetnie w to spotkanie wszedł Stacy Davis, dzięki któremu gospodarze mieli nawet sześć punktów przewagi. Później bardzo dobrze prezentował się także Filip Matczak, a po kolejnych akcjach Davisa (obaj zdobyli w 1. kwarcie 21 pkt.) prowadzenie wzrosło do 15 punktów! Anwil, grając bez Kamila Łączyńskiego, miał spore problemy z organizacją gry. W drugiej kwarcie Jonah Mathews, który nie miał wsparcia w kolegach, starał się zmniejszać różnicę, ale po chwili znowu trafiał Kacper Borowski, a swoje dodawał też Sherron Dorsey-Walker. Po kolejnych rzutach wolnych tego ostatniego przewaga wynosiła już 18 punktów. King kontrolował sytuację, chociaż w końcówce tej części meczu trójka Mathewsa zbliżyła rywali do stanu 50:36.

Trzecia kwarta to odrabianie strat przez Anwil i słabsza skuteczność Kinga. Kolejne akcje Jonaha Mathewsa pozwalały gościom na zbliżenie się na zaledwie sześć punktów. Reagował jednak na to Sherron Dorsey-Walker i ponownie dawał trochę spokoju swojej ekipie. Ostatecznie po rzutach wolnych Kyndalla Dykesa po 30 minutach było tylko 64:58.

Ten sam gracz na początku kolejnej części meczu trójką zmniejszył straty o połowę. Na odpowiedź Stacy’ego Davisa i Filipa Matczaka nie trzeba było długo czekać. Bell i Mathews ponownie jednak pokazali swoją moc, Anwil doprowadził do remisu 72:72, a po kolejnej akcji! Bella prowadził 76:75! W końcówce kluczową trójkę trafił jednak Matczak, a później rzuty wolne dokładali Davis oraz Dorsey-Walker. Zespołowi trenera Przemysława Frasunkiewicza brakowało skuteczności w ważnych momentach.

Najlepszy w zespole gospodarzy Stacy Davis do 25 punktów dołożył 7 zbiórek, a Jonah Mathews zdobył dla Anwilu 26 punktów, 4 zbiórki i 5 asyst.

Oba zespoły w czwartek spotkają się ponownie w meczu o półfinał Pucharu Polski.

King Szczecin – Anwil Włocławek 82:76 (28:15, 22:21, 14:22 18:18)

KING: S. Davis 25, Matczak 21, Dorsey-Walker 14, Langevine 1, Schenk 0 oraz Borowski 13, Bartosz 5, Kikowski 2, T. Davis 1.

ANWIL: Mathews 26, Bell 17, Petrasek 6, Dimec 4, Kowalczyk 0 oraz Dykes 18, Bojanowski 5, Olesinski 0, Szewczyk 0, Frąckiewicz 0, Woroniecki 0

Mistrz Polski stanie do obrony tytułu Najbliższe tygodnie zdecydują o losie Chemika

Mistrz Polski stanie do obrony tytułu? Najbliższe tygodnie zdecydują o losie Chemika

2024-04-22, 21:19
Zagłębie Lubin mistrzem Polski. Piłkarki ręczne sięgnęły po czwarty tytuł z rzędu

2024-04-22, 10:23