Poniedziałek, 23 maja 2022 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Plichta
2022-01-11, 16:23 Redakcja/twardepierniki.pl

Energa Basket Liga - Twarde Pierniki przełamują złą passę

Koszykarze Asseco Arki Gdynia Jacobi Boykins i Novak Music oraz Roko Rogic z Twardych Pierników Toruń. Fot PAP/Adam Warżawa
Przełamanie Twardych Pierników Toruń. Koszykarze Ivicy Skelina po trzech przegranych meczach wygrali z Arką Gdynia 101:90. Dzięki dwunastej wygranej w sezonie torunianie są na trzecim miejscu w tabeli.
Mecz od początku był wyrównany i było widać, że 13 w tabeli Arka Gdynia chciała pokusić się o niespodziankę przed własną publicznością. Liderami obu stron byli zagraniczni zawodnicy - Jahenns Manigat i Jacobi Boykins, Torunianie w połowie pierwszej kwarty zaczęłi przejmować kontrolę nad spotkaniem i po wsadzie Szymona Janczaka wyszli nawet na 10-cio punktowe prowadzenie. Gdynianie się jednak nie poddawali i w ostatnich sekundach pierwszej kwarty trafienia za trzy Filipa Dylewicza i Jacobi Boykinsa sprawiły, że na tablicy było 29:30.

W drugiej kwarcie przez faule Asseco Arka zaczęła mieć problemy z podkoszową rotacją, co przełożyło się na powiększenia prowadzenia przez Twarde Pierniki. Skuteczna gra Aarona Cela oraz Daniela Amigo, przełożyły się na sześć oczek przewagi gości do przerwy.

Początek drugiej połowy okazał się decydujacym momentem. Torunianie mądrze wymuszali kolejne przewinienia wysokich zawodników Arki. Adam Hrycaniuk i Adrian Bogucki, ze względu na liczbę fali musieli opuścić parkiet, co skutkowało poważnymi problemami w obronie u drużyny gospodarzy. To przełożyło się na 28 punktów zdobytych przez koszykarzy z Torunia w tej części gry.

Podczas ostatnich 10-ciu minut przyjezdni kontrolowali grę, prowadząc nawet 91:67. Drużyna Twardych Pierników w ostatniej kwarcie kontrolowała przebieg gry i to torunianie przełamali passę porażek i wrócili do domu z 12 zwycięstwem w rozgrywkach.

Twarde Pierniki kolejne trzy mecze zagrają na wyjeździe, a do Arenie Toruń wrócą dopiero 4 lutego na spotkanie z Polskim Cukrem Pszczółką Start Lublin.

Asseco Arka Gdynia - Twarde Pierniki Toruń 90:101 (29:30, 18:23, 18:28, 25:20)

Punkty:

Asseco Arka Gdynia: Jacobi Boykins 18, Bartłomiej Wołoszyn 14, Dominik Wilczek 13, Marcin Kowalczyk 10, Anthony Durham 8, Adam Hrycaniuk 7, Adrian Bogucki 7, Olaf Perzanowski 4, Wojciech Tomaszewski 4, Filip Dylewicz 3, Novak Music 2, Łukasz Walkowiak 0.

Twarde Pierniki Toruń: Jahenns Manigat 22, Daniel Amigo 18, Aaron Cel 17, Roko Rogic 15, Bartosz Diduszko 11, James Eads III 9, Michał Kołodziej 7, Szymon Janczak 2, Michał Samsonowicz 0.

Sport

2022-05-22, godz. 18:31 Apator Toruń nieznacznie słabszy od Unii Leszno For Nature Solutions Apator Toruń przegrał z Fogo Unią Leszno 43:47 w 6. kolejce PGE Ekstraligi. Torunianie byli blisko zwycięstwa, lecz o ich porażce zdecydowały… » więcej 2022-05-22, godz. 17:30 Magda Linette w 2. rundzie Roland Garros. Polka pokonała Jabeur! Magda Linette wygrała z Ons Jabeur w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. To wielkie zwycięstwo Polki, gdyż wyeliminowała ona zawodniczkę… » więcej 2022-05-22, godz. 16:15 Polonia Bydgoszcz słabsza od Falubazu w hicie eWinner 1. Ligi Abramczyk Polonia Bydgoszcz przegrała na wyjeździe ze Stelmet Falubazem Zielona Góra w 6. kolejce eWinner 1. Ligi. Bydgoszczanie prowadzili przez większość… » więcej 2022-05-22, godz. 15:30 Dominika Putto druga w na 200 metrów w kajakarskim Pucharze Świata Kolejny sukces Dominiki Putto podczas kajakarskiego Pucharu Świata w czeskich Racicach. Reprezentantka Zawiszy Bydgoszcz zajęła drugie miejscu w wyścigu K1… » więcej 2022-05-22, godz. 14:15 W Wielkiej Nieszawce baza sportowa otrzymała rangę wojewódzkiej [RELACJA] Wielka Nieszawka stanie się ważną miejscowością na mapie regionu, jeśli chodzi o siatkówkę plażową. Baza sportowa Centrum Sportu i Rekreacji Olender… » więcej 2022-05-22, godz. 12:58 UMK najlepszą uczelnią na Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie [RELACJA] W sobotę na torze regatowym Brdyujście rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Drużynowo najlepszy w zmaganiach okazał się Uniwersytet Mikołaja… » więcej 2022-05-22, godz. 00:04 Nie ma mocnych na mistrza Słojewskiego [GOLF] Piotr Słojewski wygrał drugi turniej z cyklu Bydgoszcz Golf Cup 2022 rozegrany na polu w Myślęcinku. » więcej 2022-05-21, godz. 23:30 Sukcesy bydgoskich zawodniczek na arenach międzynarodowych Dużo powodów do zadowolenia miały w sobotę dwie zawodniczki z regionu. Dominika Putto z Zawiszy Bydgoszcz sięgnęła z drużyną po zwycięstwo w kajakarskim… » więcej 2022-05-21, godz. 22:30 Sportis KKP Bydgoszcz słabszy od Śląska Wrocław W 21. kolejce Ekstraligi kobiet Sportis KKP Bydgoszcz przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń, gdyż obejrzeli… » więcej 2022-05-21, godz. 21:30 Unia, Włocłavia i Chemik kontynuują zwycięską passę [WYNIKI 28. KOLEJKI IV LIGI] Zakończyła się 28. kolejka IV Ligi gr. kujawsko-pomorskiej. Zgodnie z oczekiwaniami kolejne spotkania wygrali faworyci - Unia Solec Kujawski, Włocławia Włocławek… » więcej