Energa Basket Liga - Kolejna wygrana Twardych Pierników w Arenie Toruń

2021-12-10, 15:17  Redakcja/twardepierniki.pl
Koszykarz Twardych Pierników Toruń Michal Kołodziej oraz Stacy Davis i Jay Threatt z Kinga Szczecin. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Jedenaste zwycięstwo Twardych Pierników w sezonie stało się faktem. Drużyna prowadzona przez Ivicę Skelina pokonała King Wilki 76:69 i w oczekiwaniu na mecz Anwilu wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz od początku był spotkaniem dla fanów defensywy. Obydwa zespoły wybijały przeciwnika z rytmu i utrudniały grę jak tylko się dało. Pierwsze minuty należały do gości, ale torunianie szybko przejęli inicjatywę. Po dwóch celnych wolnych Bartka Diduszki Twarde Pierniki prowadził 12:6. Gospodarze utrzymali minimalną przewagę, wygrywając pierwszą kwartę 20:14. W drugiej kwarcie torunianie starali się powiększyć przewagę, ale King starał się odrabiać straty. Wynik utrzymywał się w okolicach 5 punktów przewagi Twardych Pierników, a pod koniec połowy udało się zwiększyć różnicę i gospodarze prowadzenie (38:29).

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy, którzy po rzucie Daniela Amigo prowadzili już nawet 12 punktami, ale dobry fragment Sherrona Dorsey-Walkera pozwolił zbliżyć się na 4 punkty (47:43). Trener Skelin poprosił o przerwę na żądanie, a do końca kwarty mecz był bardzo zacięty. Szczecinianie mocno się zbliżali i po trafieniu Filipa Matczaka tracili już tylko punkt, jednak przed ostatnią przerwą to torunianie prowadzili 54:51.

Ostatnia kwarta zaczęła się lepiej dla Kinga, który po trafieniach Jay'a Threatta i Malachi'ego Richardsona zza łuku wyszedł na pierwsze prowadzenie od prawie 30 minut. Gospodarze szybko wrócili jednak do dobrej gry i wypracowali 8 punktów przewagi po trójkach Manigata oraz Diduszki, po których trener Miłoszewski poprosił o czas. King Szczecin próbował jeszcze odrabiać punkty rzutami dystansowymi z szybkich kontr, jednak nie przyniosło to rezultatu. Wynik meczu na 76:69 ustalił Michał Kołodziej celnym rzutem spod kosza.

- Praktycznie do ostatnich akcji mecz był nierozstrzygnięty. Dzisiaj jest taka koszykówka, w której mając 5 punktów przewagi na 15 sekund do końca i tak mecz można przegrać, więc praktycznie do samego końca walczyliśmy, żeby odnieść zwycięstwo. - podsumował Bartosz Diduszko dla strony klubu.

Twarde Pierniki Toruń - King Szczecin 76:69 (20:14, 18:15, 16:22, 22:18)

Twarde Pierniki Toruń:
Jahenns Manigat 18, Roko Rogić 13, Bartosz Diduszko 12, Daniel Amigo 12, Aaron Cel 8, Michał Kołodziej 6, Michał Samsonowicz 5, Szymon Janczak 2, Ignacy Grochowski, Mateusz Kruszkowski, Paweł Sowiński - nie zagrali.

King Szczecin:
Malachi Richardson 16, Stacy Davis 15, Jay Threatt 9, Sherron Dorsey-Walker 9, Djoko Salić 7, Jakub Schenk 6, Filip Matczak 4, Mateusz Bartosz 3, Paweł Kikowski 0, Kacper Borowski, Michał Kroczak, Szymon Rosiński - nie zagrali.

2024-03-27, 13:53
BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli Relacja w PR PiK

BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli? Relacja w PR PiK

2024-03-26, 06:48
Wsparcie dla sportu na uczelniach. Minister Nitras ogłosił program rozwoju lig akademickich

2024-03-25, 21:25
Trzy medale kujawsko-pomorskich tenisistów stołowych podczas MP. Kotowski dwukrotnie srebrny

Trzy medale kujawsko-pomorskich tenisistów stołowych podczas MP. Kotowski dwukrotnie „srebrny”

2024-03-25, 12:31
Złoto i srebro dla zawodników z regionu podczas AMP w ergometrze wioślarskim

2024-03-25, 11:16
Polska wygrała klasyfikację medalową W Toruniu zakończyły się lekkoatletyczne HME Masters

Polska wygrała klasyfikację medalową! W Toruniu zakończyły się lekkoatletyczne HME Masters

2024-03-25, 10:04

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.