Cesarz Naruhito otworzył igrzyska, Naomi Osaka zapaliła znicz. Tokio 2020 w cieniu pandemii

2021-07-23, 16:40  PAP
Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła defilada sportowców z 205 krajów oraz drużyny uchodźców. Fot. PAP/EPA

Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła defilada sportowców z 205 krajów oraz drużyny uchodźców. Fot. PAP/EPA

Cesarz Naruhito otworzył igrzyska. Tokio 2020 w cieniu pandemii. Fot. PAP/EPA

Cesarz Naruhito otworzył igrzyska. Tokio 2020 w cieniu pandemii. Fot. PAP/EPA

Tenisistka Naomi Osaka zapaliła znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Fot. PAP/EPA

Tenisistka Naomi Osaka zapaliła znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Fot. PAP/EPA

Cesarz Japonii Naruhito oficjalnie otworzył 32. letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Z powodu pandemii COVID-19 na trybunach Stadionu Olimpijskiego nie ma kibiców, z wyjątkiem zaproszonych gości, oficjeli oraz przedstawicieli sportowców.

Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła defilada sportowców z 205 krajów oraz drużyny uchodźców. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. pierwsza dama USA Jill Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron oraz prezydent RP Andrzej Duda.

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały się odbyć w 2020 roku, ale z powodu pandemii przesunięto je o rok. Weźmie w nich udział ok. 11 tys. zawodników, którzy będą rywalizować w 33 dyscyplinach o 339 kompletów medali. Polskę będzie reprezentować 211 sportowców.

Znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio zapaliła tenisistka Naomi Osaka. Z powodu pandemii COVID-19 na trybunach Stadionu Olimpijskiego nie było kibiców.

Polską reprezentację wyprowadzili rywalizująca w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska i pływak Paweł Korzeniowski, którzy byli chorążymi kadry podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Tokio. Po raz pierwszy w historii w biało-czerwonej ekipie funkcję tę pełniły dwie osoby.

Największa impreza sportowa potrwa do 8 sierpnia.

Sport

1. liga siatkarek - zwycięstwo Jokera i porażka Budowlanych

1. liga siatkarek - zwycięstwo Jokera i porażka Budowlanych

2019-12-15, 19:38
Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń lepsza od GKS-u Jastrzębie

Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń lepsza od GKS-u Jastrzębie

2019-12-15, 17:25
Ekstraklasa koszykarek - porażka Artego w hicie i triumf Energi Toruń

Ekstraklasa koszykarek - porażka Artego w hicie i triumf Energi Toruń

2019-12-15, 14:32
PŚ w skokach - Polska wygrała konkurs drużynowy w Klingenthal

PŚ w skokach - Polska wygrała konkurs drużynowy w Klingenthal

2019-12-15, 09:54
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń znów zwycięski. Porażka Astorii w Sopocie

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń znów zwycięski. Porażka Astorii w Sopocie

2019-12-15, 06:30
Ekstraklasa siatkarzy - Visła Bydgoszcz wciąż bez zwycięstwa

Ekstraklasa siatkarzy - Visła Bydgoszcz wciąż bez zwycięstwa

2019-12-14, 09:27
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek nie dał szans Kingowi Szczecin

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek nie dał szans Kingowi Szczecin

2019-12-14, 09:12
Piłkarska Liga Europy - Łudogorec Góralskiego i Świerczoka awansował

Piłkarska Liga Europy - Łudogorec Góralskiego i Świerczoka awansował

2019-12-13, 06:26
Piłkarski Puchar Polski - obrońca trofeum zagra w ćwierćfinale z mistrzem kraju

Piłkarski Puchar Polski - obrońca trofeum zagra w ćwierćfinale z mistrzem kraju

2019-12-12, 17:02
Damian Kulig z Polskiego Cukru Toruń: Nie graliśmy tak agresywnie jak się umówiliśmy

Damian Kulig z Polskiego Cukru Toruń: Nie graliśmy tak agresywnie jak się umówiliśmy

2019-12-12, 12:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę