Piątek, 18 czerwca 2021 r.   Imieniny: Marka, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Sport
Wiscop
2021-06-09, 16:47 Redakcja/Polska Agencja Prasowa

French Open - Broniąca tytułu Świątek odpadła w ćwierćfinale

Iga Świątek przegrała w ćwierćfinale French Open. Fot. EPA/IAN LANGSDON Dostawca: PAP/EPA.
Iga Świątek nie obroni tytułu w wielkoszlemowym turnieju French Open. Rozstawiona z "ósemką" polska tenisistka przegrała w ćwierćfinale paryskiego turnieju z Greczynką Marią Sakkari (17.) 4:6, 4:6.
Świątek i Sakkari były dwiema najwyżej notowanymi ćwierćfinalistkami tegorocznej edycji zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa. W przeszłości nieraz ze sobą trenowały, ale w środę zmierzyły się po raz pierwszy w oficjalnym meczu.

Do stanu 4:4 w pierwszym secie trwała wyrównana walka młodych tenisistek, ale jedno przełamanie Greczynki przeważyło i to ona wygrała pierwszą partię. Sakkari doskonale wykorzystywała większą niż zwykle liczbę błędów Świątek, jednocześnie utrzymując dobry stosunek kończących uderzeń do niewymuszonych błędów.

Tym samym została przerwana imponująca seria Świątek, która poprzednich 11 meczów z rzędu wygrała w Paryżu bez straty seta.

Polka słabo zaczęła drugą odsłonę - często notowała proste błędy. Przegrywając 0:2 poprosiła o przerwę medyczną. Fizjoterapeutce zgłosiła problem z prawym udem i razem opuściły na chwilę kort. Po powrocie radziła sobie nieco lepiej, ale nadal była daleka od swojej najlepszej dyspozycji i nie umiała zagrozić Greczynce, która złapała wiatr w żagle. W 10. gemie Świątek przegrywała już 0:40 - obroniła jeszcze dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej posłała return poza pole gry.

Greczynka przerwała imponująca serię Polki, która po raz drugi w karierze wystąpiła w wielkoszlemowym ćwierćfinale. Zawodniczka z Raszyna poprzednich 11 meczów z rzędu wygrała w Paryżu bez straty seta.

Obie piszą historię tenisa w swoich krajach. 20-letnia obecnie Świątek zrobiła to w ubiegłym roku w stolicy Francji - nikt inny z Polski nie wygrał wielkoszlemowej imprezy w singlu. Starsza o sześć lat Sakkari jest zaś pierwszą Greczynką w czołowej "ósemce" turnieju tej rangi. O awans do finału zagra w czwartek z Czeszką Barborą Krejcikovą.

Świątek, podobnie jak w poprzedniej edycji, łączyła we French Open występ w singlu z deblem. W drugiej z tych konkurencji we wtorek zapewniła sobie występ w półfinale.

Właśnie w deblu nadal możliwy jest finał z udziałem dwóch Polek, bo Magda Linette i Bernarda Pera pokonały parę Anastazja Pawluczenkowa/Jelena Rybakina w ćwierćfinale deblowego turnieju Roland Garros (7:5, 4:6, 6:2). W drugim z półfinałów Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands zmierzą się z Iriną Begu i Nadią Podoroską.

Sport

2021-06-18, godz. 16:56 Tauron Liga - Nowa przyjmująca w Pałacu Bydgoszcz Doświadczona czarnogórska przyjmująca Tatjana Bokan dołącza do zespołu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Zawodniczka posiada tytuły mistrzowskie kilku lig i ... » więcej 2021-06-18, godz. 10:51 Pasjonująca walka o awans do III ligi piłkarzy Zawisza Bydgoszcz w sobotę (19 czerwca) może wygrać rozgrywki IV ligi piłki nożnej. Drugim kandydatem do awansu do wyższej klasy jest Włocłavia. » więcej 2021-06-17, godz. 20:30 Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi na antenie Polskiego Radia PiK! Po raz ósmy żużlowcy walczyć będą o miano najlepszego zawodnika PGE Ekstraligi. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy upamiętni zmarłego w ... » więcej 2021-06-17, godz. 17:50 Energa Basket Liga - Jorgensen za Dambrauskasa w Astorii [wideo] Po tym, jak przedstawiciele Enea Astorii Bydgoszcz poinformowali o rozwiązaniu kontraktu z Pauliusem Dambrauskasem nie trzeba było długo czekać na zastępstwo. ... » więcej 2021-06-17, godz. 10:38 Żużlowe Mistrzostwa Europy – Inauguracja w Bydgoszczy dla Madsena, Pawlicki liderem Duńczyk Leon Madsen wygrał w Bydgoszczy zawody inaugurujące tegoroczny cykl indywidualnych mistrzostw Europy w jeździe na żużlu. Drugie miejsce zajął Piotr Pa ... » więcej 2021-06-16, godz. 18:59 Jakuba Błaszczykowskiego odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski Jakuba Błaszczykowskiego został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej został uhonorowany m. ... » więcej 2021-06-16, godz. 15:30 Energa Basket Liga - Kolejne ruchy kadrowe Polskie Cukru Toruń Michał Kołodziej, Michał Samsonowicz i Bartosz Diduszko będą grać w przyszłym sezonie w barwach Polskiego Cukru Toruń. Kołodziej w zeszłym roku grał w Arce Gd ... » więcej 2021-06-16, godz. 12:54 Euro 2021 - Fabiański nie zagra z Hiszpanią, Linetty obiecuje walkę do końca Łukasz Fabiański nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na sobotni mecz piłkarskich mistrzostw Europy w Sewilli z Hiszpanią. Bramkarz reprezentacji ... » więcej 2021-06-15, godz. 20:55 Światowa czołówka na Memoriale Ireny Szewińskiej. Zawody niebawem w Bydgoszczy Wielu kandydatów do medali olimpijskich, w niektórych konkurencjach pełna światowa czołówka. Kolejny Memoriał Ireny Szewińskiej zapowiada się pasjonująco. » więcej 2021-06-15, godz. 12:30 Tauron Liga - Pałac Bydgoszcz z nową libero i środkową Magdalena Saad i Paulina Majkowska zostały zawodniczkami Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Zawodniczki są kolejnymi nowymi twarzami w zespole po tym, jak ... » więcej