Polscy siatkarze wygrali w towarzyskim meczu z Niemcami

2019-05-26, 08:00  Polska Agencja Prasowa/Piotr Girczys
Siatkarze reprezentacji Polski cieszą się podczas meczu towarzyskiego z Niemcami. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Siatkarze reprezentacji Polski cieszą się podczas meczu towarzyskiego z Niemcami. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Polscy siatkarze pokonali reprezentację Niemiec 3:0 (25:14, 25:20, 25:16) w towarzyskim meczu rozegranym w sobotę w Arenie Gliwice.

Trenerzy obu drużyn Vital Heynen i Andrea Giani umówili się, że zagrają minimum cztery sety. Ten dodatkowy skończył się wynikiem 28:30.

Przed rozpoczęciem gry spiker pytał, kto z kibiców jest po raz pierwszy na spotkaniu kadry. Ku jego zdumieniu okazało się, że większość.

Polacy znakomicie zaczęli spotkanie, prowadząc 5:1, 7:2. Goście wyrównali na 7:7, ale potem mieli niewiele do powiedzenia, głównie za sprawą bardzo skutecznej gry biało-czerwonych w bloku (osiem zdobytych w ten sposób punktów). W efekcie skończyło się wynikiem 25:14.

Druga partia była bardziej wyrównana, ale mimo to Niemcy prowadzili tylko raz – 1:0, a w sumie ugrali 20 punktów.

Trener gospodarzy w trzecim secie zmienił skład, co nie przeszkodziło biało-czerwonym w objęciu prowadzenia (4:2, 9:5, 12:7, 20:10). Szkoleniowiec Niemców szybko wykorzystał dwa czasy, ale to niewiele pomogło. Polacy pewnie wygrali do 16.

W dodatkowym secie na zmiany zdecydował się szkoleniowiec Niemców i jego drużyna prowadziła (10:7, 14:11), a do odrabiania strat zmuszeni zostali rywale. Udało im się przy stanie 16:16, potem Polacy prowadzili 23:20, a ostatecznie przegrali 28:30.

Środkowy Mateusz Bieniek po raz pierwszy zagrał jako zawodnik włoskiego klubu Cucine Lube Civitanova, dokąd przeniósł się z kędzierzyńskiej Zaksy, co potwierdzono w piątek.

W niedzielę oba zespoły zmierzą się w gliwickiej hali jeszcze raz, tym razem bez udziału publiczności i dziennikarzy.

Był to pierwszy mecz biało-czerwonych w obecnym sezonie reprezentacyjnym. Wcześniej wybrańcy Vitala Heynena trenowali w Spale przed startem Ligi Narodów. Spotkanie przyciągnęło do gliwickiej hali 9358 kibiców.

Rywalizację w LN Polacy zainaugurują turniejem w Katowicach (31 maja - 2 czerwca). Pod koniec lipca biało-czerwoni zagrają także towarzysko z Holendrami, a w dniach 1-3 sierpnia zaprezentują w Krakowie w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Najważniejszymi startami w tym sezonie będą dla nich turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Gdańsku (9-11 sierpnia) oraz mistrzostwa Europy (12-19 września).

siatkówka

Sport

Kapitan Artego ćwiczy i tańczy z córką, a przy okazji smacznie gotuje [dźwięk]

Kapitan Artego ćwiczy i tańczy z córką, a przy okazji smacznie gotuje [dźwięk]

2020-04-09, 12:52
Świąteczna audycja Muzyka i Sport przypomniała niezwykłe chwile dla sportu w regionie

Świąteczna audycja "Muzyka i Sport" przypomniała niezwykłe chwile dla sportu w regionie!

2020-04-09, 10:49
Wioślarski mistrz świata miło spędza czas z rodziną, trenuje i osiąga dobre wyniki [dźwięk]

Wioślarski mistrz świata miło spędza czas z rodziną, trenuje i osiąga dobre wyniki [dźwięk]

2020-04-08, 12:45
Bydgoska mistrzyni strzelectwa rozwija swoje zdolności kulinarne, układa puzzle i każdego dnia trenuje [dźwięk]

Bydgoska mistrzyni strzelectwa rozwija swoje zdolności kulinarne, układa puzzle i każdego dnia trenuje [dźwięk]

2020-04-07, 13:56
Koszykarki Ślęzy Wrocław nad przepaścią

Koszykarki Ślęzy Wrocław nad przepaścią

2020-04-07, 13:43
Grudziądzki żużlowiec gra z kolegami z toru w playstation, czyta książki i dużo ćwiczy [dźwięk]

Grudziądzki żużlowiec gra z kolegami z toru w playstation, czyta książki i dużo ćwiczy [dźwięk]

2020-04-06, 13:09
Szef World Athletics ostrzega przed braniem dopingu

Szef World Athletics ostrzega przed braniem dopingu

2020-04-05, 15:21
Niemiecki kulomiot z pozwoleniem na treningi na... stadionie

Niemiecki kulomiot z pozwoleniem na treningi na... stadionie

2020-04-05, 15:11
Wspaniały gest toruńskiego kolarza

Wspaniały gest toruńskiego kolarza

2020-04-03, 21:16
Toruński koszykarz o czasie spędzanym z rodziną w dobie koronawirusa [dźwięk]

Toruński koszykarz o czasie spędzanym z rodziną w dobie koronawirusa [dźwięk]

2020-04-03, 15:53
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę