Ekstraklasa koszykarzy - Cel: nic nie jest jeszcze zrobione, bo prowadzimy dopiero 2-0

2019-05-20, 11:00  Polska Agencja Prasowa/Tomasz Więcławski
Zawodnik Polskiego Cukru Toruń Aaron Cel (z lewej) i Przemysław Zamojski (z prawej) ze Stelmetu BC Zielona Góra podczas drugiego półfinałowego meczu ekstraklasy koszykarzy 2018/2019. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Zawodnik Polskiego Cukru Toruń Aaron Cel (z lewej) i Przemysław Zamojski (z prawej) ze Stelmetu BC Zielona Góra podczas drugiego półfinałowego meczu ekstraklasy koszykarzy 2018/2019. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Polski Cukier Toruń pokonał po raz drugi na własnym parkiecie Stelmet Zielona Góra w półfinale ekstraklasy koszykarzy 81:67. "Nie skaczmy do góry. Nic nie jest jeszcze zrobione, bo prowadzimy dopiero 2-0, a potrzebujemy trzech wygranych" - podkreślił gracz gospodarzy Aaron Cel.

W niedzielę, podobnie jak w piątek, torunianie kontrolowali mecz. Stelmet prowadził tylko przez 1 minutę i 57 sekund. Swoją dominację gospodarze udowodnili szczególnie w decydujących dziesięciu minutach. Ten fragment wygrali 23:8. Świetnie bronili, a swoje nieprzeciętne umiejętności strzeleckie udowodnił po raz kolejny Michael Umeh - 18 pkt. O wyniku drugiego spotkania półfinałowego zdecydowali gracze z ławki. Ci z Torunia rzucili 50 punktów przy 20 rywali.

"To był jeden z kluczy do tego meczu. Wiadomo, że jeżeli ławka jest na poziomie startujących lub gra jeszcze lepiej, to jest to niezwykle ważne dla drużyny. Są jednak jeszcze inne aspekty gry, które dzisiaj świetnie kontrolowaliśmy" - ocenił reprezentant Polski Cel.

Wymienił wśród nich dobrą defensywę, a także umiejętne dzielenie się piłką. Stelmet trafił w niedzielę tylko 3 na 18 rzutów z dystansu.

"W pierwszym meczu też trafiali z dystansu ze słabą skutecznością. Dobrze bronimy, więc oni nie mają otwartych pozycji. Mają dużo zawodników, którzy umieją to robić, więc jesteśmy na ten element przygotowani. Na razie nic nie jest zrobione, bo prowadzimy 2:0, a trzeba wygrać trzy spotkania" - dodał Cel.

Szkoleniowiec Polskiego Cukru Dejan Mihevc pochwalił swoich zawodników za podejście do meczu.

"Dla nas najważniejsze jest teraz, żeby się zregenerować przed środowym meczem w Zielonej Górze. Stelmet ma doświadczonego szkoleniowca, więc musimy być gotowi na twardą walkę w kolejnym meczu. Na pewno nie możemy patrzeć na to, że prowadzimy 2-0. Na parkiecie rywali będzie się pisała nowa historia" - wskazał Słoweniec.

Trener Stelmetu Igor Jovovic podkreślił, że drugie spotkanie w Toruniu było twarde i trudne dla obu stron.

"Zaczęliśmy z inną energią niż dwa dni wcześniej. Mieliśmy szanse, ale Umeh, Gruszecki czy Cel trafiali ważne rzuty w końcówkach akcji. Takie akcje decydują o wynikach najważniejszych spotkań" - ocenił.

Rywalizacja w półfinale toczy się do trzech wygranych. Kolejny mecz rozegrany zostanie w środę w Zielonej Górze.

Toruń
koszykówka

Sport

Reprezentacje Polski w piłce nożnej i siatkówce solidarnie przeciw meczom z Rosją

Reprezentacje Polski w piłce nożnej i siatkówce solidarnie przeciw meczom z Rosją

2022-02-26, 11:29
Tauron Liga - Porażka bydgoskich siatkarek z ŁKS-em

Tauron Liga - Porażka bydgoskich siatkarek z ŁKS-em

2022-02-25, 23:46
Skoki narciarskie  Piotr Żyła na podium Pucharu Świata w Lahti

Skoki narciarskie – Piotr Żyła na podium Pucharu Świata w Lahti

2022-02-25, 23:28
Koszykówka  Porażka polskich koszykarzy w eliminacjach mistrzostw świata

Koszykówka – Porażka polskich koszykarzy w eliminacjach mistrzostw świata

2022-02-25, 22:32
Skandaliczne decyzje FIFA, UEFA i FIVB po inwazji Rosji na Ukrainę

Skandaliczne decyzje FIFA, UEFA i FIVB po inwazji Rosji na Ukrainę

2022-02-25, 21:03
Piłkarska Liga Mistrzów - UEFA odbiera Sankt Petersburgowi finał, mecz w Paryżu

Piłkarska Liga Mistrzów - UEFA odbiera Sankt Petersburgowi finał, mecz w Paryżu

2022-02-25, 11:22
Tauron Liga: Bydgoszczanki odrabiają zaległości ligowe [transmisja]

Tauron Liga: Bydgoszczanki odrabiają zaległości ligowe [transmisja]

2022-02-25, 06:59
Federacje Polski, Szwecji i Czech nie chcą grać w Rosji meczów barażowych

Federacje Polski, Szwecji i Czech nie chcą grać w Rosji meczów barażowych

2022-02-24, 19:20
Polska Liga Hokeja  Porażka KH Energa Toruń w pierwszym ćwierćfinale MP

Polska Liga Hokeja – Porażka KH Energa Toruń w pierwszym ćwierćfinale MP

2022-02-23, 23:23
Basket Liga Kobiet - Pościg bydgoszczanek zakończony bez happy endu

Basket Liga Kobiet - Pościg bydgoszczanek zakończony bez happy endu

2022-02-23, 22:25
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę