Mniejsze kary dla Unibaksu, choć wciąż surowe

2013-11-19, 18:08  PAP

Trybunał Polskiego Związku Motorowego obniżył we wtorek kary dla Unibaksu Toruń nałożone przez komisję orzekającą żużlowej ekstraligi. Zgodnie z jego decyzją klub ma zapłacić 1,043 miliona złotych, a nowy sezon rozpocznie z ośmioma ujemnymi punktami.

Klub z Torunia odwołał się od orzeczenia komisji orzekającej ligi, zgodnie z którym nałożono na niego grzywnę w łącznej wysokości niemal 2,5 miliona złotych oraz 12 ujemnych punktów na rozpoczęcie zmagań w nowym sezonie. Komisja orzekła także, iż na pierwsze trzy spotkania w nowym sezonie na Motoarenie w Toruniu kibice będą mogli wejść, bez względu na rodzaj biletu czy karnetu, za symboliczną złotówkę.

Trybunał Polskiego Związku Motorowego zajął się odwołaniem we wtorek i podjął decyzję o obniżeniu kary finansowej do 1,043 miliona złotych oraz ilości punktów ujemnych do ośmiu. Zdecydował także, iż za symboliczną złotówkę kibice na toruńską Motoarenę wejdą na jedno, a nie trzy spotkania w nowym sezonie.

Część finansowa sankcji składa się z 243 tys. złotych (zamiast 363) za przewinienia związane z nieprzestrzeganiem regulaminu, 400 tys. zł. (zamiast 574 810) odszkodowania na rzecz Stelmetu Falubazu za utracone dochody oraz 200 tys. za oddanie meczu walkowerem oraz 200 tys. (zamiast 1,5 mln) na cele charytatywne.

Mimo obniżenia kar Unibax nadal nie jest zadowolony z rozstrzygnięcia. PAP nie udało się skontaktować z prezesem klubu Mateuszem Kurzawskim. Na łamach mediów lokalnych przyznał jednak, że nadal uważa kary dla klubu za zbyt surowe. Dodał także, iż w najbliższych dniach zwoła nadzwyczajne zebranie akcjonariuszy, które podejmie decyzje o dalszych krokach i losach Unibaksu.

Wyrok Trybunału PZM kończy postępowanie przed organami zarządzającymi sportem motorowym. Klubowi pozostała teraz tylko możliwość odwołania się do sądu. Musi jednak w ciągu 14 dni zapłacić zasądzoną karę. W przeciwnym wypadku nie otrzyma licencji na starty w przyszłym sezonie żużlowej ekstraligi. (PAP)

Sport

Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

2019-01-13, 10:01
Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

2019-01-13, 09:01
Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

2019-01-13, 08:01
PŚ w Predazzo - Kubacki drugi, Stoch trzeci, wygrał Kobayashi

PŚ w Predazzo - Kubacki drugi, Stoch trzeci, wygrał Kobayashi

2019-01-12, 23:03
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek wygrał na boisku wicemistrza Polski

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek wygrał na boisku wicemistrza Polski!

2019-01-12, 17:30
Rajd Dakar 2019 - Przygoński utrzymał czwarte miejsce, Wiśniewski już szósty

Rajd Dakar 2019 - Przygoński utrzymał czwarte miejsce, Wiśniewski już szósty

2019-01-12, 10:05
PŚ w Predazzo - Kubacki trzeci w kwalifikacjach, awans sześciu Polaków

PŚ w Predazzo - Kubacki trzeci w kwalifikacjach, awans sześciu Polaków

2019-01-11, 19:45
Prezydent do Radwańskiej: przeszła pani do historii polskiego i światowego tenisa

Prezydent do Radwańskiej: przeszła pani do historii polskiego i światowego tenisa

2019-01-11, 14:21
Rajd Dakar 2019 - trzecie miejsce Przygońskiego na 4. etapie i awans

Rajd Dakar 2019 - trzecie miejsce Przygońskiego na 4. etapie i awans

2019-01-11, 09:00
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń pewnie wygrał z AZS-em

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń pewnie wygrał z AZS-em

2019-01-11, 08:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę