Ekstraliga żużlowa - Tomasz Gollob wsiadł na motocykl

2013-10-24, 21:31  Polska Agencja Prasowa

Były mistrz świata w jeździe na żużlu Tomasz Gollob po fatalnie wyglądającym upadku w trakcie Grand Prix Szwecji w Sztokholmie powoli wraca do zdrowia. Ma za sobą pierwszy trening na motocyklu... motocrossowym.

Wypadek Golloba miał miejsce w drugim biegu turnieju cyklu Grand Prix w Szwecji. Jadący za Gollobem lider mistrzostw świata Tai Woffinden zahaczył o motor Polaka i spowodował jego upadek. Gollob został przewieziony do szpitala w Sztokholmie, gdzie stwierdzono wstrząśnienie mózgu oraz uraz siódmego kręgu szyjnego. Diagnozy potwierdzono po przewiezieniu żużlowca do 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

Na szczęście nie była potrzebna żadna interwencja chirurgiczna, a zawodnik szybko rozpoczął rehabilitację. Gollob dostał już od lekarzy pozwolenie na pierwszy trening i niemal natychmiast z takiej możliwości skorzystał wsiadając na motocykl... motocrossowy.

"We wtorek otrzymałem zgodę od lekarzy na jazdę na motocrossie i już w środę odbyłem trening. Jest to mój pierwszy kontakt z motocyklem od ponad miesiąca. Czuję się dobrze i w miarę możliwości będę zwiększał intensywność ćwiczeń na motocyklu w konsultacji z moimi lekarzami. Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje mi planów, bo na tę chwilę jest bardzo dobra" – poinformował w czwartek na swojej stronie internetowej Tomasz Gollob.

Wypadek w Szwecji wykluczył go z walki o ósemkę i utrzymanie się w cyklu Grand Prix na przyszły sezon. W klasyfikacji generalnej zajął dziewiątą lokatę. Zarządzająca cyklem spółka BSI Speedway przyznała Polakowi tak zwaną stałą dziką kartę, dzięki czemu żużlowiec toruńskiego Unibaksu ponownie będzie walczył o miano najlepszego żużlowca na świecie.

"Mam głód jazdy i nadal chcę walczyć o medale. Jeśli tego nie będzie, to będę musiał zakończyć karierę" - dodał Gollob. (PAP)

Toruń
żużel

Sport

1. Półmaraton Bydgoski za nami

1. Półmaraton Bydgoski za nami

2013-10-20, 14:04

Impel Wrocław - Pałac Bydgoszcz 3:0

2013-10-19, 21:21
Zawisza Bydgoszcz pokonał Wisłę Kraków 3:1

Zawisza Bydgoszcz pokonał Wisłę Kraków 3:1

2013-10-19, 17:25

Energa Toruń - Widzew Łódź 78:49

2013-10-19, 16:53
Kara dla Unibaksu Toruń: 2,4 mln zł kary i 12 ujemnych punktów

Kara dla Unibaksu Toruń: 2,4 mln zł kary i 12 ujemnych punktów

2013-10-19, 12:25

1. Półmaraton Bydgoski

2013-10-18, 15:54

Wisła w Bydgoszczy z chorym trenerem

2013-10-18, 13:46

1. liga piłkarska - najciekawiej będzie w niedzielę

2013-10-18, 13:45

Nowa książka Pelego waży... 15 kg

2013-10-18, 08:48

Barcelona zamierza starać się o organizację zimowej olimpiady

2013-10-18, 08:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę