Afera w PZKol - kolejni członkowie zarządu podali się do dymisji

2017-11-29, 19:33  Polska Agencja Prasowa

Czterech członków zarządu Polskiego Związku Kolarskiego - Piotr Kosmala, Adam Wadecki, Franciszek Harbacewicz i Tadeusz Jasionek - podało się w środę do dymisji. W poniedziałek jako pierwszy zrezygnował z tej funkcji Marek Kosicki.

"Od początku byłem za dymisją, ale nie chciałem tego robić sam. Myślałem, że koledzy szybciej zareagują. Dzisiaj się przekonali, że trzeba tak postąpić" - powiedział PAP Jasionek, który był również sekretarzem zarządu.

Działacze odpowiedzieli w ten sposób na apel ministra sportu i turystyki Witolda Bańki, który w minioną sobotę wezwał do natychmiastowej dymisji cały zarząd, na czele z prezesem PZKol Dariuszem Banaszkiem.

Szef restortu zareagował tak ostro na doniesienia medialne dotyczące skandalu obyczajowego. W wywiadzie dla portalu WP SportoweFakty były wiceprezes PZKol Kosmala ujawnił, że „ważna osoba w środowisku kolarskim” miała się dopuścić czynów ohydnych jak zastraszanie, seks z podopiecznymi, w tym z nieletnimi, a nawet gwałt. Dodatkowo w grę wchodziły nadużycia finansowe. Potwierdzić miał to zewnętrzny audyt zlecony przez Banaszka.

Oprócz afery na tle obyczajowym, PZKol zmaga się z kłopotami finansowymi – jest poważnie zadłużony, a na dodatek wycofał się sponsor główny CCC, a sponsor strategiczny Orlen oraz ministerstwo zawiesiły finansowanie.

Spośród członków zarządu dymisji nie złożyli jeszcze Banaszek, Rafał Jurkowlaniec, Lucjusz Wasielewski i Arkadiusz Jałowski.

Władze federacji na piątek zapowiedziały zwołanie specjalnej konferencji prasowej.

kolarstwo

Sport

PŚ w wioślarstwie - dwie polskie osady awansowały do finału w Lucernie

2014-07-11, 20:17

Grand Prix Cardiff bez Holdera, Woffinden faworytem

2014-07-11, 11:51

Ekstraliga żużlowa - w niedzielę zaległe mecze 10. kolejki. Unibax jeździ w Gorzowie

2014-07-11, 11:49

Tour de France - etap dla Greipela, szarża Kwiatkowskiego [wideo]

2014-07-10, 18:58

Hala widowiskowo-sportowa w Toruniu z pozwoleniem na użytkowanie

2014-07-10, 18:37
Reid i Pawlak w Enerdze Toruń

Reid i Pawlak w Enerdze Toruń

2014-07-10, 15:53

Trener Antiga wybrał 17 siatkarzy na mistrzostwa świata

2014-07-10, 15:52

Deloitte: Legia trzeci raz z rzędu najbogatsza, w raporcie brak Zawiszy

2014-07-10, 15:48

MŚ 2014 – Argentyna rywalem Niemców w finale

2014-07-10, 01:45
MŚ 2014 - Holandia - Argentyna 0:0, karne 2-4

MŚ 2014 - Holandia - Argentyna 0:0, karne 2-4

2014-07-10, 00:46
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę