PŚ w skokach - pogoda utrudnia przygotowania do konkursów w Wiśle-Malince

2017-11-14, 19:33  Polska Agencja Prasowa

Nie udało się jeszcze rozłożyć śniegu na całej powierzchni skoczni w Wiśle-Malince. Organizatorzy inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich (17-19 listopada) zmagają się z niekorzystną pogodą.

"Śniegu mamy wystarczają ilość, ale powoli nam to idzie. Jedna maszyna przemieszcza ten śnieg do góry. Mamy już gotowy przeciwstok" - powiedział PAP Andrzej Wąsowicz, który z ramienia Polskiego Związku Narciarskiego zajmuje się przygotowaniem obiektu.

Według jego planów prace potrwają całą noc, aby skocznia była gotowa na rano. Wówczas rozpocznie się ręczne "uklepywanie".

"W poniedziałek maszyna była wstanie dojechać tylko do pewnego momentu (zeskoku - PAP), po czym śnieg się usuwał spod niej. Dlatego musieliśmy przerwać prace. Wczoraj były u nas intensywne opady mokrego śniegu" - wyjaśnił Wąsowicz powód opóźnienia.

Liczy on, że w nocy obniży się temperatura. Według prognoz pogody, w Wiśle ma wówczas być minus cztery stopnie Celsjusza. Gdyby tak się stało, to tempo prac szybko posunie się do przodu, gdyż można włączyć w takim przypadku armatki produkujące śnieg. Nie trzeba byłoby go transportować z dołu skoczni. Jeśli jednak pogoda spłata figla, to organizatorzy PŚ i tak są przygotowani na taki wariant.

„W ostateczności myślę o powrocie do starej metody. Czyli ładowaniu śnieg na dole na sanki, po czym wyciąganiu ich na górę" - powiedział Wąsowicz.

Władze Wisły we wtorek ogłosiły, w jaki sposób będzie odbywać się przewóz kibiców z centrum miasta w okolice skoczni. W sobotę i niedziele zostanie uruchomiona komunikacja dodatkowa. Autobusy będą ruszać w kierunku skoczni z przystanku przy ul. 1 Maja (obok kościoła). Po drodze będą się zatrzymywać na ul. Olimpijskiej, a kończyć trasę na skrzyżowaniu w Nowej Osadzie (część miasta nieopodal Malinki), w rejonie zbiegu ulic Wyzwolenia - Malinka - Czarne. Będą kursować co 15 minut (ew. częściej w razie potrzeby) w godz. 13-15.50 (18.11) oraz 12-14.50 (19.11).

Po zakończeniu zawodów autobusy będą odjeżdżać z przystanku w Nowej Osadzie mniej więcej do godziny po zakończeniu rywalizacji sportowej. Koszt biletu (ważnego w obie strony) to pięć złotych.

Sport

Vuelta a Espana 2019 - Cavagna wygrał etap, Roglic wciąż liderem

Vuelta a Espana 2019 - Cavagna wygrał etap, Roglic wciąż liderem

2019-09-13, 22:00
ME siatkarzy 2019 - nie było łatwo, ale Polacy pokonali Estonię

ME siatkarzy 2019 - nie było łatwo, ale Polacy pokonali Estonię

2019-09-13, 20:16
Ekstraklasa piłkarska - Jagiellonia z Legią hitem 8. kolejki (zapowiedź)

Ekstraklasa piłkarska - Jagiellonia z Legią hitem 8. kolejki (zapowiedź)

2019-09-13, 14:00
Prezes Pałacu Bydgoszcz przed ME siatkarzy 2019: Celem musi być finał

Prezes Pałacu Bydgoszcz przed ME siatkarzy 2019: Celem musi być finał

2019-09-13, 12:00
Polscy siatkarze rozpoczynają mistrzostwa Europy. Są faworytem do złota

Polscy siatkarze rozpoczynają mistrzostwa Europy. Są faworytem do złota!

2019-09-13, 09:00
MŚ koszykarzy 2019 - Adam Waczyński: Graliśmy falami

MŚ koszykarzy 2019 - Adam Waczyński: Graliśmy falami

2019-09-13, 08:00
Superliga tenisa stołowego - dobry początek zespołów z Bydgoszczy i Torunia

Superliga tenisa stołowego - dobry początek zespołów z Bydgoszczy i Torunia

2019-09-13, 07:00
Vuelta a Espana 2019 - zwycięstwo Higuity, awans Majki na 6. miejsce

Vuelta a Espana 2019 - zwycięstwo Higuity, awans Majki na 6. miejsce

2019-09-12, 21:00
Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz z nowym sponsorem tytularnym

Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz z nowym sponsorem tytularnym

2019-09-12, 19:25
MŚ koszykarzy 2019 - Polacy przegrali z Czechami i zagrają o 7. miejsce

MŚ koszykarzy 2019 - Polacy przegrali z Czechami i zagrają o 7. miejsce

2019-09-12, 18:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę