ATP Finals 2017 - Kubot zaczyna czwarty występ meczem z Dodigiem i Granollersem

2017-11-13, 18:06  Polska Agencja Prasowa

Najwyżej rozstawieni debliści Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo meczem z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Hiszpanem Marcelem Granollersem rozpoczną występ w turnieju ATP Finals w Londynie. Polak po raz czwarty bierze udział w kończącym sezon tenisistów turnieju masters.

35-letni Kubot i młodszy o rok Melo na stałe połączyli siły przed tym sezonem. Wywalczyli w tym czasie sześć tytułów, czym nie może pochwalić się żadna inna tenisowa para męska w tym roku. Ich największym wspólnym sukcesem był lipcowy triumf w wielkoszlemowym Wimbledonie. Poza tym wygrali trzy prestiżowe turnieje ATP - Masters 1000. Ostatnie ze zwycięstw w imprezie tej rangi zanotowali w minioną niedzielę w Paryżu.

Polsko-brazylijski duet jest bliski zachowania pierwszego miejsca w światowym rankingu debli na koniec roku. By tak się stało musi wygrać dwa mecze w fazie grupowej londyńskich zmagań. W zestawieniu indywidualnym tenisistów rywalizujących w grze podwójnej Melo oraz Kubot mają po tyle samo punktów i zajmują dwie najwyższe lokaty. Zawodnik z Ameryki Południowej wyprzedza obecnie jednak lubinianina, bo rozegrał o jeden turniej mniej. Po ATP Finals kolejność jednak powinna się odwrócić.

"Marcelo broni w Londynie 200 punktów wywalczonych rok temu, a Łukasz wtedy nie startował, więc wszystko, co teraz zgromadzi, będzie u niego na plus. Logika wskazuje więc, że powinien wyprzedzić swojego partnera i zostać pierwszym deblistą świata" - powiedział PAP Michał Gawłowski, wieloletni trener deblistów Marcina Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga.

Kubota czeka czwarty w karierze występ w mastersie. W latach 2009-10, grając w parze z Austriakiem Oliverem Marachem, zatrzymał się na pierwszej fazie rywalizacji. Trzy lata temu, gdy partnerował mu Szwed Robert Lindstedt, dotarł do półfinału. Na tym etapie lepsi okazali się Dodig i...Melo. Brazylijczyk imponuje regularną i wysoką formą w ostatnich latach. Po raz piąty w karierze i z rzędu zagra w imprezie dla najlepszych tenisistów sezonu (dotychczas zawsze startował w niej z Dodigiem). Jest finalistą edycji 2014.

W poniedziałek o godz. 19 czasu polskiego czeka ich pojedynek z Dodigiem i Granollersem. Oprócz tego w grupie Kubota i Melo są jeszcze słynni amerykańscy bliźniacy Mike i Bob Brynowie oraz Brytyjczyk Jamie Murray i Brazylijczyk Bruno Soares.

Poza ośmioma najlepszymi deblami sezonu w Londynie rywalizuje też od niedzieli ośmiu czołowych singlistów. Decydujące spotkania w hali O2 zaplanowano na 19 listopada. Pula nagród wynosi 8 milionów dolarów.

Sport

Ekstraliga żużlowa - porażka MRGARDEN GKM Grudziądz w Lublinie

Ekstraliga żużlowa - porażka MRGARDEN GKM Grudziądz w Lublinie

2019-04-07, 22:05
1. liga koszykarzy - Enea Astoria blisko półfinału

1. liga koszykarzy - Enea Astoria blisko półfinału

2019-04-07, 20:31
2. liga żużlowa - triumf Zooleszcz Polonii Bydgoszcz u siebie

2. liga żużlowa - triumf Zooleszcz Polonii Bydgoszcz u siebie

2019-04-07, 18:36
Bieg w parku przemysłowym w Bydgoszczy Dlaczego nie

Bieg w parku przemysłowym w Bydgoszczy? Dlaczego nie?

2019-04-07, 14:11
1. liga siatkarek - Joker Świecie coraz bliżej złotego medalu

1. liga siatkarek - Joker Świecie coraz bliżej złotego medalu

2019-04-07, 09:19
Ekstraklasa koszykarek - Energa i Artego wygrały na wyjeździe i walczą dalej

Ekstraklasa koszykarek - Energa i Artego wygrały na wyjeździe i walczą dalej

2019-04-07, 07:00
1. liga koszykarzy - Enea Astoria rozpoczęła ćwierćfinały od triumfu

1. liga koszykarzy - Enea Astoria rozpoczęła ćwierćfinały od triumfu

2019-04-06, 20:19
Ekstraliga koszykarzy - niespodziewana porażka Polskiego Cukru Toruń

Ekstraliga koszykarzy - niespodziewana porażka Polskiego Cukru Toruń

2019-04-06, 18:45
Superliga tenisistów stołowych - porażki drużyn z regionu w przedostatniej kolejce

Superliga tenisistów stołowych - porażki drużyn z regionu w przedostatniej kolejce

2019-04-06, 11:00
Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz zakończył sezon na 12. miejscu

Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz zakończył sezon na 12. miejscu

2019-04-06, 09:19
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę