Mecz Polski z Meksykiem okazją do sprawdzenia zmienników

2017-11-13, 18:06  Polska Agencja Prasowa
Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas niedzielnego treningu przed towarzyskim meczem z Meksykiem w Gdańsku. Fot. PAP/Adam Warżawa

Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas niedzielnego treningu przed towarzyskim meczem z Meksykiem w Gdańsku. Fot. PAP/Adam Warżawa

Piłkarze reprezentacji Polski trzy dni po bezbramkowym remisie w Warszawie z Urugwajem zagrają kolejny towarzyski mecz, tym razem w Gdańsku z Meksykiem. W obu zespołach zabraknie kilku czołowych zawodników. Początek spotkania o godz. 20.45.

"Podstawowe założenie jest takie, że zawsze gra się o zwycięstwo. Zamierzamy sprawdzić nowe warianty taktyczne oraz personalne. Przy takich założeniach wynik może wydawać się sprawą drugorzędną, ale postaramy się zrealizować dwa cele w jednym – zwyciężyć oraz przetestować nowe ustawienia" - zapowiedział trener biało-czerwonych Adam Nawałka.

Po zapoznaniu się z raportem medycznym, rozmowie z zawodnikami i ze względu na dużą intensywność meczów w poniedziałek w polskiej ekipie zabraknie Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika i Kamila Grosickiego. Nie będzie także kontuzjowanych Michała Pazdana i Łukasza Piszczka, a w piątkowym meczu z Urugwajem karierę zakończył bramkarz Artur Boruc.

Osłabieni będą również Meksykanie, wśród których zabraknie m.in. słynnego Javiera "Chicharito" Hernandeza, Edsona Alvareza, Giovaniego dos Santosa i prawdopodobnie Hectora Herrery.

"Kiedy przygotowywaliśmy się do tego meczu, wiedzieliśmy, że nie będzie Lewandowskiego, a pozostałe nieobecności to już kwestia polskiego sztabu szkoleniowego. My też mamy swoje braki i zobaczymy, który trener lepiej wypełni te luki w swoim zespole" – przyznał trener reprezentacji Meksyku Juan Carlos Osorio.

Jak dodał, jego zespół chce w poniedziałek dyktować warunki gry.

"Przystąpimy do meczu z wielką pokorą i respektem dla Polaków, ale chcemy prowadzić grę, zdominować środek pola, a także wykorzystać nasze główne atuty - szybkość i umiejętność penetracji pola karnego" - podkreślił Osorio.

To będzie siódmy w historii mecz reprezentacji Polski na tym gdańskim obiekcie, jednej z aren Euro 2012. Do tej pory dwa wygrali, dwa zremisowali i dwa przegrali.

Już w październiku prezes PZPN Zbigniew Boniek zapowiedział, że gośćmi spotkania z Meksykiem będą piłkarze, którzy 35 lat temu, właśnie z nim w składzie, zajęli pod wodzą Antoniego Piechniczka trzecie miejsce mistrzostw świata w Hiszpanii.

Polska zajmuje obecnie w rankingu FIFA szóste miejsce, a Meksyk szesnaste. Oba zespoły przygotowują się do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

Sport

Koszykarki Artego zgarnęły całą pulę w hicie, a torunianki znów przegrały

Koszykarki Artego zgarnęły całą pulę w hicie, a torunianki znów przegrały

2020-02-29, 18:56
Kolarz torowy z Grudziądza jest już w strefie medalowej mistrzostw świata

Kolarz torowy z Grudziądza jest już w strefie medalowej mistrzostw świata!

2020-02-29, 18:45
Bydgoskie piłkarki przegrały we Wrocławiu ważny mecz ekstraligowy

Bydgoskie piłkarki przegrały we Wrocławiu ważny mecz ekstraligowy

2020-02-29, 15:38
Bydgoskich siatkarzy poprowadzi nowy trener

Bydgoskich siatkarzy poprowadzi nowy trener!

2020-02-28, 14:57
Anwil przegrał u siebie ze Stelmetem w hicie ekstraklasy koszykarzy

Anwil przegrał u siebie ze Stelmetem w hicie ekstraklasy koszykarzy

2020-02-27, 22:34
Niepełnosprawni lekkoatleci rywalizowali w Toruniu. Rekordy świata Polek

Niepełnosprawni lekkoatleci rywalizowali w Toruniu. Rekordy świata Polek

2020-02-27, 21:15
Porażka bydgoskich siatkarzy w Olsztynie w meczu Plus Ligi

Porażka bydgoskich siatkarzy w Olsztynie w meczu Plus Ligi

2020-02-27, 18:50
Grudziądzcy kolarze torowi z kwalifikacjami olimpijskimi w sprincie

Grudziądzcy kolarze torowi z kwalifikacjami olimpijskimi w sprincie!

2020-02-26, 22:12
Bydgoskie siatkarki przegrały w Legionowie, ale zdobyły punkt na wagę play-offów

Bydgoskie siatkarki przegrały w Legionowie, ale zdobyły punkt na wagę play-offów

2020-02-26, 21:56
Toruńscy hokeiści kończą sezon na 8. miejscu w ekstraklasie

Toruńscy hokeiści kończą sezon na 8. miejscu w ekstraklasie!

2020-02-26, 20:55
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę