Liga NBA - 18 punktów Gortata, porażka Wizards z obrońcami tytułu

2017-10-28, 10:15  Polska Agencja Prasowa

Marcin Gortat zdobył 18 punktów w przegranym przez jego Washington Wizards wyjazdowym meczu z broniącymi tytułu Golden State Warriors 117:120. Koszykarze ze stolicy w obecnym sezonie ligi NBA mają na koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki.

Gortat grał 33 minuty i trafił osiem z 16 rzutów z gry oraz oba wolne. Jego dorobek uzupełniają: po cztery zbiórki i asysty oraz dwa bloki. Miał także jedną stratę.

Mecz długo miał nieoczekiwany przebieg. Wizards grali niezwykle skutecznie i systematycznie powiększali przewagę. Pod koniec pierwszej połowy doszło natomiast do incydentu, w wyniku którego z parkietu zostali wyrzuceni Bradley Beal (Wizards) i Draymond Green (Warriors).

Strzelec gości przy walce o zbiórkę, stojąc za plecami znacznie potężniej zbudowanego rywala, ręką zaczął obejmować jego szyję. Wściekły Green odwrócił się. Zawodnicy znaleźli się w zapaśniczym uścisku i po chwili obaj upadli, a rozdzielać musieli ich koledzy.

"To po prostu była przepychanka, która nagle wymknęła nam się spod kontroli. Wiem, że nie mogę doprowadzać do sytuacji, w której zespół walcząc z silnym rywalem musi sobie radzić beze mnie" - powiedział Beal.

Po przerwie goście kontynuowali świetną grę i ich przewaga urosła do 18 punktów. Warriors słyną ze skutecznych rzutów z dystansu, ale ten element całkowicie ich zawodził. W pewnym momencie mieli tylko cztery celne próby z 26 za trzy punkty.

Skład "Wojowników" pełny jest gwiazd i choć MVP ostatnich finałów Kevin Durant zdobywając 31 pkt okazał się najlepszym w tym spotkaniu, to stratę gospodarze zaczęli zmniejszać dzięki rezerwowym.

Ich zawodnicy z ławki łącznie uzbierali 44 pkt przy świetnej skuteczności z gry - 19/28. Pod koniec trzeciej części gry zza łuku zaczął też trafiać Stephen Curry, który ostatecznie spotkanie zakończył z 20 punktami.

Wizards natomiast dopadła niemoc. W ostatniej kwarcie trafili tylko siedem z 25 rzutów z gry i prowadzenie stracili, gdy do końca pozostawało 6.49 min. Niewiele później przegrywali siedmioma punktami.

Dla pokonanych najwięcej - 29 pkt - zdobył Otto Porter Jr. John Wall miał 20 pkt i 14 asyst, ale w kluczowych momentach znów pudłował. Z gry trafił siedem z 20 rzutów.

Kolejny mecz "Czarodzieje" rozegrają w niedzielę, na wyjeździe z Sacramento Kings.

Bilans 3-2 w Konferencji Wschodniej oprócz Wizards mają jeszcze cztery drużyny. Prowadzi natomiast Orlando Magic (4-1), które minionej nocy niespodziewanie wygrało u siebie z niepokonaną do tej pory ekipą San Antonio Spurs 114:87.

Sport

Młodzieżowe mistrzostwa Europy - Polska wygrała z Włochami

Młodzieżowe mistrzostwa Europy - Polska wygrała z Włochami!

2019-06-20, 12:54
Ekstraklasa siatkarek - Monika Fedusio zostaje w Pałacu Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarek - Monika Fedusio zostaje w Pałacu Bydgoszcz

2019-06-19, 19:00
Liga Narodów siatkarek - Polki awansowały do turnieju finałowego

Liga Narodów siatkarek - Polki awansowały do turnieju finałowego!

2019-06-19, 16:57
Ekstraklasa koszykarek - Shante Evans i Jennifer ONeill zagrają w Artego Bydgoszcz

Ekstraklasa koszykarek - Shante Evans i Jennifer O'Neill zagrają w Artego Bydgoszcz

2019-06-19, 16:40
Liga Narodów Kobiet - zwycięski horror. Polskie siatkarki lepsze od Dominikanek

Liga Narodów Kobiet - zwycięski horror. Polskie siatkarki lepsze od Dominikanek

2019-06-19, 10:41
Ekstraklasa koszykarzy - trener Milicic zostaje w Anwilu, zespół zagra w Lidze Mistrzów FIBA

Ekstraklasa koszykarzy - trener Milicic zostaje w Anwilu, zespół zagra w Lidze Mistrzów FIBA

2019-06-19, 08:30
Piłkarska LM - BATE Borysów rywalem Piasta w 1. rundzie eliminacji

Piłkarska LM - BATE Borysów rywalem Piasta w 1. rundzie eliminacji

2019-06-19, 07:09
Ekstraklasa siatkarzy - Jakub Peszko przyjmującym Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - Jakub Peszko przyjmującym Chemika Bydgoszcz

2019-06-18, 15:00
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil ponownie z nagrodą za mistrzostwo i frekwencję

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil ponownie z nagrodą za mistrzostwo i frekwencję

2019-06-18, 13:00
Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Japonią i są blisko turnieju finałowego

Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Japonią i są blisko turnieju finałowego!

2019-06-18, 11:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę