KSP: na parkingu Legii nie doszło do pobicia

2017-10-05, 19:58  Polska Agencja Prasowa

Wstępna analiza nagrań z monitoringu wykluczyła, by na parkingu klubu piłkarskiego Legia Warszawa kibice pobili piłkarzy; mogło jednak dojść do naruszenia nietykalności osobistej - poinformowała w czwartek PAP Komenda Stołeczna Policji.

Z zamieszczonych w mediach relacjach wynika, że do incydentu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, po powrocie piłkarzy Legii z przegranego w Poznaniu meczu ekstraklasy z Lechem 0:3. Wówczas grupa fanów zespołu, niezadowolonych z wyniku Legii, miała czekać na zawodników na klubowym parkingu. Miało tam dojść do przepychanek, a piłkarze byli szturchani czy nawet uderzani rękoma.

W związku z tym incydentem, przedstawiciele klubu spotkali się ze stołeczną policją, a Legia przekazała funkcjonariuszom nagrania z monitoringu.

"Wstępna analiza nagrań monitoringu wykluczyła, że doszło do pobicia, nie wyklucza jednak innych czynów związanych m.in. z naruszeniem nietykalności osobistej osoby. Jednak w tym przypadku mówimy o innym trybie ścigania niż ściganie z urzędu, zatem konieczna będzie inicjatywa ze strony osób, które poczuły się pokrzywdzone w tej sprawie" - powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak.

Dodał, że policja dalej prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie. "Konieczne jest dotarcie do jak największej liczby osób, dlatego, że monitoring nie musiał uchwycić wszystkich okoliczności zdarzenia" - zaznaczył.

W środę, właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski w oświadczeniu zaznaczył, że incydent z nocy z niedzieli na poniedziałek nie powinien mieć miejsca. "Atak kibiców na własnych piłkarzy jest zjawiskiem niewytłumaczalnym" - podkreślił.

"Doszło do przekroczenia granic dotyczących funkcjonowania klubu i jego kibiców" - zastrzegł Mioduski w opublikowanym na stronie klubu oświadczeniu. Zapewnił, że wyciągnięte zostaną wnioski, a sytuację, w której podający się za grupę wyjazdową kibice poruszali się swobodnie po stadionie, określił, jako niedopuszczalną.

W poniedziałek oświadczenie w tej sprawie wydał także klub. "Pierwsze ustalenia wskazują, że grupa osób weszła na teren stadionu zgodnie z przyjętą praktyką po meczach wyjazdowych, co nie dawało ochronie obiektu podstaw do niepokoju. Niestety po wjeździe autokaru na parking doszło do ostrej wymiany zdań i szarpaniny z udziałem zawodników oraz członków sztabu, które łącznie trwały ok. 8 minut" - podano w oświadczeniu.

Sport

PŚ w skokach - Polacy na trzecim miejscu w Wiśle. Radość miesza się z niedosytem

PŚ w skokach - Polacy na trzecim miejscu w Wiśle. Radość miesza się z niedosytem

2019-11-23, 19:13
Ekstraklasa siatkarek - porażka Pałacu Bydgoszcz z mistrzem Polski

Ekstraklasa siatkarek - porażka Pałacu Bydgoszcz z mistrzem Polski

2019-11-23, 13:03
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń wygrał w Starogardzie Gdańskim

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń wygrał w Starogardzie Gdańskim

2019-11-23, 10:04
Ekstraklasa piłkarska - szlagier w Szczecinie, ciekawie w Poznaniu

Ekstraklasa piłkarska - szlagier w Szczecinie, ciekawie w Poznaniu

2019-11-22, 10:00
PŚ w skokach - Michal Dolezal: Wszystko zweryfikują zawody

PŚ w skokach - Michal Dolezal: Wszystko zweryfikują zawody

2019-11-22, 07:00
1. liga siatkarek - derby dla Jokera Świecie

1. liga siatkarek - derby dla Jokera Świecie

2019-11-21, 07:00
Ekstraliga hokejowa - pogrom w meczu Energii Toruń

Ekstraliga hokejowa - pogrom w meczu Energii Toruń

2019-11-20, 21:14
Trener Michalczyk z Visły Bydgoszcz: Byliśmy wojownikami

Trener Michalczyk z Visły Bydgoszcz: Byliśmy wojownikami

2019-11-20, 12:00
Koszykarska Liga Mistrzów - wyraźna porażka Polskiego Cukru Toruń u siebie

Koszykarska Liga Mistrzów - wyraźna porażka Polskiego Cukru Toruń u siebie

2019-11-20, 08:30
Ekstraklasa siatkarzy - bydgoszczanie walczyli, ale przegrali w Jastrzębiu Zdroju

Ekstraklasa siatkarzy - bydgoszczanie walczyli, ale przegrali w Jastrzębiu Zdroju

2019-11-20, 07:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę