Ekstraklasa piłkarska - Legia analizuje zajścia z udziałem kibiców

2017-10-02, 18:30  Polska Agencja Prasowa

Władze Legii Warszawa analizują zajścia w nocy z 1 na 2 października po powrocie drużyny z przegranego meczu ligowego z Lechem Poznań 0:3 - poinformował klub w wydanym oświadczeniu. Jak podały liczne media, piłkarze zostali pobici przez kibiców.

"Legia Warszawa informuje, że dokładnie analizuje zajścia, które miały miejsce w nocy z 1 na 2 października, po powrocie drużyny z przegranego meczu w Poznaniu. Pierwsze ustalenia wskazują, że grupa osób weszła na teren stadionu zgodnie z przyjętą praktyką po meczach wyjazdowych, co nie dawało ochronie obiektu podstaw do niepokoju. Niestety po wjeździe autokaru na parking doszło do ostrej wymiany zdań i szarpaniny z udziałem zawodników oraz członków sztabu, które łącznie trwały ok. 8 minut" - można przeczytać na oficjalnej stronie stołecznego klubu.

Sprawę incydentu odnotowują liczne media, m.in. "Przegląd Sportowy" oraz portale Weszło.com i Legia.net. Z zamieszczonych tam relacji wynika, że do zdarzenia miało dojść w nocy z niedzieli na poniedziałek po powrocie piłkarzy mistrza Polski po przegranym w Poznaniu meczu ekstraklasy z Lechem 0:3. Grupa zagorzałych fanów zespołu niezadowolonych z wyników drużyny miała czekać na zawodników. Według relacji, miało dojść do przepychanek, a piłkarze byli szturchani czy nawet uderzani rękami. Poszkodowany miał zostać też asystent trenera Aleksandar Vukovic.

"Klub ma świadomość silnych emocji związanych z niepowodzeniem sportowym drużyny, ale jednoznacznie potępia wyrażanie ich w sposób odbiegający od przyjętych norm. Podstawową zasadą w Legii powinna być zasada wzajemnego szacunku. Nawet w trudnych i konfliktowych sytuacjach klub nie będzie tolerował przekraczania normalnie obowiązujących granic" - napisano w oświadczeniu.

Zapewniono jednocześnie, że cała sprawa będzie dalej analizowana, a "na podstawie wyciągniętych wniosków klub podejmie wszelkie możliwe działania, aby zapewnić zawodnikom i wszystkim pracownikom pełne bezpieczeństwo".

W 11 kolejkach ekstraklasy legioniści doznali już pięciu porażek i z dorobkiem 16 punktów zajmują ósmą lokatę w tabeli. Zespół nie awansował też do fazy grupowej ani Ligi Mistrzów, ani Ligi Europejskiej.

Sport

Ekstraklasa koszykarzy  Frasunkiewicz: więcej brudnych zagrań w życiu nie widziałem

Ekstraklasa koszykarzy – Frasunkiewicz: więcej "brudnych" zagrań w życiu nie widziałem

2019-05-24, 12:00
Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki rozgromiły Tajki

Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki rozgromiły Tajki

2019-05-24, 11:00
Piłkarskie MŚ do lat 20 - Polska przegrała z Kolumbią. W Bydgoszczy pierwszy mecz na remis

Piłkarskie MŚ do lat 20 - Polska przegrała z Kolumbią. W Bydgoszczy pierwszy mecz na remis

2019-05-24, 09:11
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek doprowadził do piątego spotkania

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek doprowadził do piątego spotkania!

2019-05-23, 20:46
Miliardy ludzi kochają tę grę A w Bydgoszczy rozpoczynają się mistrzostwa świata do lat 20 [dojazd, parkingi]

Miliardy ludzi kochają tę grę! A w Bydgoszczy rozpoczynają się mistrzostwa świata do lat 20! [dojazd, parkingi]

2019-05-23, 18:23
Liga Narodów siatkarek - nie było łatwo, ale Polki wygrały z Niemkami

Liga Narodów siatkarek - nie było łatwo, ale Polki wygrały z Niemkami

2019-05-23, 08:43
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń w finale rozgrywek

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń w finale rozgrywek!

2019-05-22, 20:31
Ekstraklasa koszykarzy - Ignerski: ta wygrana to wielki krok w naszej mentalności

Ekstraklasa koszykarzy - Ignerski: ta wygrana to wielki krok w naszej mentalności

2019-05-22, 10:00
Liga Narodów siatkarek - Polki minimalnie słabsze od Włoszek

Liga Narodów siatkarek - Polki minimalnie słabsze od Włoszek

2019-05-22, 09:02
Giro dItalia 2019 - Demare wygrał 10. etap, Conti wciąż liderem

Giro d'Italia 2019 - Demare wygrał 10. etap, Conti wciąż liderem

2019-05-21, 22:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę