Ekstraklasa piłkarska - porażka Legii w Białymstoku

2017-09-24, 21:13  Polska Agencja Prasowa/IAR
Zdjęcie z meczu Jagielloni Białystok z Legią Warszawa w 10. kolejce ekstraklasy piłkarskiej. Fot. PAP/Artur Reszko

Zdjęcie z meczu Jagielloni Białystok z Legią Warszawa w 10. kolejce ekstraklasy piłkarskiej. Fot. PAP/Artur Reszko

Piłkarze Legii Warszawa przegrali w Białymstoku z Jagiellonią 0:1 i spadli na szóste miejsce. W drugim niedzielnym spotkaniu 10. kolejki ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin pokonało Sandecję Nowy Sącz 1:0 i zrównało się punktami z prowadzącym Górnikiem Zabrze.

W Białymstoku wicemistrz podejmował mistrza Polski. O zwycięstwie gospodarzy zadecydował efektowny gol w 87. minucie Fiodora Cernycha. Litewski pomocnik popisał się precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego i Arkadiusz Malarz był bezradny.

Stołeczny zespół praktycznie nie zagroził bramce Jagiellonii. Legia wciąż jest w kryzysie. Póki co nie pomogła zmiana trenera Jacka Magiery na Romeo Jozaka. To pierwsza porażka mistrzów Polski pod wodzą Chorwata, a czwarta w sezonie.

"Mieliśmy plan, aby zdobyć trzy punkty. Przed nami wszystkimi dużo pracy. Dla mnie i dla nas wszystkich to ważna lekcja. Jestem smutny i zawiedziony, bo zasługiwaliśmy przynajmniej na punkt. Teraz będziemy pracowali nad wykańczaniem akcji pod bramką rywala" - powiedział po meczu w Białymstoku Jozak.

Wcześniej w takich samych rozmiarach, również po bramce w końcówce spotkania, Zagłębie Lubin pokonało Sandecję Nowy Sącz. W 80. minucie gola na wagę piątego w tym sezonie zwycięstwa strzelił Jarosław Kubicki, ale gospodarze mieli przewagę przez większość spotkania.

"Ten mecz pokazuje, że nie wystarczy dobrze grać, żeby wygrać. Wynik jest często niesprawiedliwy i myślę, że dziś tak też było, oczywiście niczego nie ujmując Sandecji. Dostaliśmy nagrodę za kreatywność" - powiedział po spotkaniu trener "Miedziowych" Piotr Stokowiec.

Tym samym jego podopieczni mają 19 punktów i w tabeli zrównali się z prowadzącym Górnikiem Zabrze, który w sobotę pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:1 po bramkach Mateusza Wieteski (51-głową) i Damiana Kądziora (66).

Mówi Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin

Mówi Bartłomiej Dudzic, piłkarz Sandecji Nowy Sącz

Sport

PŚ w wioślarstwie 2019 - zwycięstwo męskiej czwórki podwójnej

PŚ w wioślarstwie 2019 - zwycięstwo męskiej czwórki podwójnej

2019-06-24, 09:00
Liga Narodów siatkarzy - Polska pokonała Włochy po niesamowitym tie-breaku

Liga Narodów siatkarzy - Polska pokonała Włochy po niesamowitym tie-breaku!

2019-06-24, 07:59
Agnieszka Radwańska w Bydgoszczy: Dostałam drugie, nowe życie [wywiad]

Agnieszka Radwańska w Bydgoszczy: Dostałam drugie, nowe życie [wywiad]

2019-06-23, 17:40
Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Serbią i wciąż są w grze o Final Six

Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Serbią i wciąż są w grze o Final Six

2019-06-23, 08:00
Piłkarskie MME - Polacy odpadli z turnieju i stracili szansę na igrzyska

Piłkarskie MME - Polacy odpadli z turnieju i stracili szansę na igrzyska

2019-06-23, 07:00
Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

2019-06-22, 22:07
ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek

ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek!

2019-06-22, 21:30
PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

2019-06-22, 20:45
Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

2019-06-22, 15:11
Liga Narodów - polscy siatkarze wygrali z Argentyną po tie-breaku

Liga Narodów - polscy siatkarze wygrali z Argentyną po tie-breaku

2019-06-22, 09:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę