ME koszykarzy – do Hamburga w 14-osobowym składzie, 2 zawodników Polskiego Cukru Toruń

2017-08-17, 11:57  Polska Agencja Prasowa

W 14-osobowym składzie, bez Filipa Matczaka, przygotowująca się do mistrzostw Europy (początek 31 sierpnia) reprezentacja Polski koszykarzy poleciała w czwartek na turniej do Hamburga (18-20 sierpnia). W zespole znaleźli się dwaj koszykarze Polskiego Cukru Toruń - Karol Gruszecki i Aaron Cel.

23-letni Matczak, który siedem lat temu z reprezentacją Polski do lat 17 właśnie w Hamburgu zdobył srebrny medal mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, a w tym roku zadebiutował w drużynie narodowej seniorów, jest kolejnym zawodnikiem, któremu trener Mike Taylor podziękował za współpracę w obecnym cyklu przygotowawczym.

Wiadomo też, że wyjazdem do Niemiec kończy tegoroczną przygodę z reprezentacją inny debiutant, 23-letni rozgrywający Andy Mazurczak. Są natomiast z drużyną środkowi Maciej Lampe i torunianin Przemysław Karnowski, gotowi do treningów i gier po przebytych operacjach, odpowiednio, biodra i kciuka. Zanosi się na to, że na pozycjach podkoszowych selekcjoner będzie miał kłopoty bogactwa przy ustalaniu składu na Eurobasket.

Silnie obsadzony turniej w Hamburgu, gdzie ekipa Taylora zagra z wicemistrzem olimpijskim Serbią (piątek, 21.00) z Milosem Teodosicem, który ostatecznie dał się namówić na grę w NBA i przechodzi z CSKA Moskwa do Los Angeles Clippers, Niemcami (sobota, 17.30) i Rosją (niedziela, 17.30), będzie dla Lampego i Karnowskiego testem pełnej przydatności do drużyny.

"To wymarzona sytuacja dla trenera, móc wybierać z szerszego grona dobrych graczy rywalizujących o miejsce w ekipie i sprawdzać ich w meczach z wymagającymi rywalami. Serbia i Rosja to świetne zespoły, moim zdaniem - kandydaci do zdobycia mistrzostwa Europy. Niemcy przed własną publicznością też będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony" - powiedział PAP szkoleniowiec biało-czerwonych.

W Hamburgu jego drużyna rozegra swoje szóste, siódme i ósme spotkanie w trakcie przygotowań do Eurobasketu. Dotychczasowy bilans to trzy zwycięstwa i dwie porażki.

Polska w dwóch pierwszych sparingach pokonała w Wałbrzychu Czechy 101:78 i 85:72, następnie w Kłajpedzie przegrała z Litwą 58:59 i wygrała z Łotwą 80:76, by w kolejnym spotkaniu z tym drugim rywalem przegrać w Rydze 65:77.

Po turnieju w Hamburgu ostatni sprawdzian czeka reprezentację przed własną publicznością. W dniach 24-26 sierpnia w Legionowie Polska podejmie innych uczestników Eurobasketu - Węgry, Wielką Brytanię i Izrael.

Biało-czerwoni w pierwszej fazie ME zagrają w grupie A w Helsinkach (31 sierpnia - 6 września). Ich rywalami będą: Słowenia, Islandia, Finlandia, Francja i Grecja.

Współgospodarzami Eurobasketu 2017 z udziałem 24 ekip są w fazie grupowej Turcja, Finlandia, Izrael i Rumunia. Do 1/8 finału awans wywalczą po cztery najlepsze zespoły. Druga, pucharowa faza turnieju odbędzie się w Stambule.

Sport

Nowy koszykarz w Anwilu Włocławek

Nowy koszykarz w Anwilu Włocławek

2020-02-03, 08:53
Bydgoskie siatkarki nie dały rady w Łodzi mistrzyniom kraju

Bydgoskie siatkarki nie dały rady w Łodzi mistrzyniom kraju

2020-02-02, 22:44
Emocje na Tor-Torze. Zwycięstwo hokeistów Energi

Emocje na Tor-Torze. Zwycięstwo hokeistów Energi

2020-02-02, 21:14
Prawdziwy horror w Radomiu dla toruńskich koszykarzy

Prawdziwy horror w Radomiu dla toruńskich koszykarzy

2020-02-02, 18:16
Koszykarze Anwilu znów pokonali Astorię po ciężkim boju w derbach regionu [DŹWIĘK]

Koszykarze Anwilu znów pokonali Astorię po ciężkim boju w derbach regionu [DŹWIĘK]

2020-02-02, 18:07
Niedzielne podium w Sapporo bez polskich skoczków narciarskich

Niedzielne podium w Sapporo bez polskich skoczków narciarskich

2020-02-02, 06:57
Katarzynki przegrały u siebie ze Ślęzą Wrocław

"Katarzynki" przegrały u siebie ze Ślęzą Wrocław

2020-02-01, 19:55
Zwycięstwo pierwszoligowych siatkarek ze Świecia w Wieliczce

Zwycięstwo pierwszoligowych siatkarek ze Świecia w Wieliczce

2020-02-01, 19:28
Koszykarki Artego rozgromiły we własnej hali AZS Poznań

Koszykarki Artego rozgromiły we własnej hali AZS Poznań

2020-02-01, 18:45
Ważne zwycięstwo grudziądzkich tenisistów stołowych w Lotto-Superlidze

Ważne zwycięstwo grudziądzkich tenisistów stołowych w Lotto-Superlidze

2020-02-01, 18:33
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę