KMŚ siatkarzy - PGE Skra wśród ośmiu uczestników turnieju w Polsce

2017-08-08, 18:49  Polska Agencja Prasowa

Siatkarze PGE Skry Bełchatów będą drugim, obok mistrza kraju Zaksy Kędzierzyn-Koźle, polskim zespołem, który wystąpi w Klubowych Mistrzostwach Świata. W tym roku turniej po raz pierwszy odbędzie się przed polską publicznością (11-17 grudnia).

Szefowie wicemistrzów Polski swój udział w KMŚ potwierdzili we wtorek. Siatkarze z Bełchatowa po raz czwarty będą rywalizować o to trofeum. Do tej pory nie udało im się zdobyć tęczowej koszulki, ale zawsze wracali z medalem. W 2009 i 2010 roku sięgnęli po wicemistrzostwo, a w 2012 zdobyli brąz.

"Cieszymy się, że po pięciu latach ponownie zagramy w Klubowych Mistrzostwach Świata. W turnieju wystąpią najlepsze zespoły globu, bardzo utytułowane, więc zapowiada się bardzo wysoki poziom" – powiedział prezes PGE Skry Konrad Piechocki.

W tegorocznych KMŚ, oprócz polskich drużyn, wystąpią również: triumfator dwóch ostatnich edycji Ligi Mistrzów i mistrz Rosji Zenit Kazań, najlepszy włoski zespół Lube Civitanova, broniący tytułu zwycięzca mistrzostw Ameryki Południowej i Brazylii Sada Cruzeiro Volei, czołowa argentyńska ekipa Club Ciudad de Bolivar, mistrz Iranu Sarmayeh Bank Teheran VC, a stawkę uzupełni jeszcze jedna drużyna z "dziką kartą".

Turniej po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Znany jest termin - 11-17 grudnia, ale nie wybrano jeszcze jego miast-gospodarzy.

"Cieszylibyśmy się, gdyby jedna z grup swoje mecze rozegrała w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie zawsze mogliśmy liczyć na doping naszych kibiców" – przyznał wiceprezes PGE Skry Grzegorz Stawinoga.

KMŚ odbywają się z przerwami od 1989 roku. Cztery ostatnie edycje odbyły się w brazylijskim mieście Betim. W sumie przeprowadzono 12 edycji, a najczęściej - cztery razy - triumfowali siatkarze włoskiego Trentino Volley.

W tym roku uczestnicy KMŚ będą rywalizować w nowej formule. Faza grupowa rozegrana zostanie w dwóch miastach między 11 i 14 grudnia, po czym dwa najlepsze zespoły każdej z grup przeniosą się do innego miasta, gdzie zostaną rozegrane półfinały i finał. W planach jest także organizacja meczu Legend Siatkówki z udziałem byłych gwiazd tej dyscypliny.

Sport

Ekstraklasa koszykarzy - Ignerski: ta wygrana to wielki krok w naszej mentalności

Ekstraklasa koszykarzy - Ignerski: ta wygrana to wielki krok w naszej mentalności

2019-05-22, 10:00
Liga Narodów siatkarek - Polki minimalnie słabsze od Włoszek

Liga Narodów siatkarek - Polki minimalnie słabsze od Włoszek

2019-05-22, 09:02
Giro dItalia 2019 - Demare wygrał 10. etap, Conti wciąż liderem

Giro d'Italia 2019 - Demare wygrał 10. etap, Conti wciąż liderem

2019-05-21, 22:00
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil nadal w grze o finał Włocławianie pokonali Arkę

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil nadal w grze o finał! Włocławianie pokonali Arkę

2019-05-21, 20:03
El. ME 2020 - powrót Rybusa, brak kontuzjowanego Błaszczykowskiego

El. ME 2020 - powrót Rybusa, brak kontuzjowanego Błaszczykowskiego

2019-05-21, 18:00
Superliga tenisistów stołowych - Leszczyński: lepszy obrońca zapewni tytuł

Superliga tenisistów stołowych - Leszczyński: lepszy obrońca zapewni tytuł

2019-05-21, 16:00
Piłkarskie MŚ do lat 20  pierwsze treningi i ostatnie testy infrastruktury w Bydgoszczy

Piłkarskie MŚ do lat 20 – pierwsze treningi i ostatnie testy infrastruktury w Bydgoszczy

2019-05-21, 14:18
Ekstraklasa siatkarzy  12 zawodników opuszcza Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy – 12 zawodników opuszcza Chemika Bydgoszcz

2019-05-20, 21:00
Liga Narodów siatkarek - Jacek Nawrocki: trudno wskazać faworyta

Liga Narodów siatkarek - Jacek Nawrocki: trudno wskazać faworyta

2019-05-20, 15:34
Ekstraklasa koszykarzy - Cel: nic nie jest jeszcze zrobione, bo prowadzimy dopiero 2-0

Ekstraklasa koszykarzy - Cel: nic nie jest jeszcze zrobione, bo prowadzimy dopiero 2-0

2019-05-20, 11:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę