Lekkoatletyczne HMP w Toruniu - dziewięć medali dla lekkoatletów z Kujaw i Pomorza

2017-02-19, 20:57  Polska Agencja Prasowa
Rafał Omelko zdobył w niedzielę dwa złote medale podczas Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Rafał Omelko zdobył w niedzielę dwa złote medale podczas Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Łącznie dziewięć medali zdobyli reprezentanci naszego regionu w lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Najlepiej spisali się lekkoatleci Zawiszy Bydgoszcz, którzy zdobyli sześć krążków. Niedzielną gwiazdą zawodów był Rafał Omelko, który zdobył złote medale na 200 i 400 metrów.

Omelko na 200 m wynikiem 21,14 poprawił rekord życiowy, a na 400 m uzyskał najlepszy czas w sezonie 46,60.

"Pavla Maslaka pokonałem na bieżni bodaj raz – w biegu eliminacyjnym na igrzyskach. W Belgradzie może mi się nie udać wyprzedzić Czecha, ale mam nadzieję, że przynajmniej będę finiszował tuż za nim. Naszymi najgroźniejszymi rywalami w sztafecie powinni być Brytyjczycy i Belgowie, a może również Francuzi" - ocenił.

Ozdobą drugiego dnia mistrzostw kraju był pojedynek pań na 400 m. Zwyciężyła z rekordem życiowym Justyna Święty (AZS AWF Katowice) – 52,09. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Zawiszy Iga Baumgart.

"Jesteśmy wszystkie w świetnej dyspozycji. Nie wiem czy będę biegała indywidualnie w stolicy Serbii. Kręcę się w pobliżu rekordu kraju Grażyny Prokopek (52,00) i jestem coraz bliżej. Każda z nas chciałaby go poprawić. W sztafecie stać nas na wszystko" - powiedziała Święty.

Piotr Lisek (OSOT Szczecin) wygrał rywalizację tyczkarzy skacząc 5,83. "Oczekiwania względem mojej osoby są coraz wyższe. Zaręczam jednak, że każdy skok powyżej 5,80 musi być wykonany niemal perfekcyjnie. Jestem cały czas w treningu. Wolne pięć dni będę miał dopiero po mistrzostwach Europy. Wtedy zamierzam leżeć na kanapie i nic nie robić" - wspomniał.

W skoku o tyczce mężczyzn drugie miejsce zajął Karol Pawlik, a trzecie Paweł Wojciechowski, który nieoczekiwanie nie poradził sobie z wysokością 5,50. Pawlik i Wojciechowski na co dzień reprezentują barwy Zawiszy Bydgoszcz.

Z kolei Kamila Lićwinko wygrała skok wzwyż z wynikiem 1,93. "Nie skakałam dziś rewelacyjnie. Podczas mityngu w Łodzi doznałam lekkiej kontuzji i pewne obawy były w głowie. Mam nadzieję, że jestem w stanie skakać na poziomie dwóch metrów" - podkreśliła.

Wicemistrz świata z Pekinu na 800 m Adam Kszczot (RKS Łódź) zwyciężył na swoim koronnym dystansie uzyskując rezultat 1.47,56.

"Nikt nie zdecyduje się w Serbii zrobić roboty za rywali i podyktować wysokiego tempa. Stąd będzie wiele obgryzionych paznokci przed telewizorami i sporo rozlanej herbaty. Oby zakończyło się to sukcesem. Jestem na tyle doświadczonym zawodnikiem, że powinienem sobie poradzić bez względu na to, jak będzie wyglądał bieg" - ocenił Kszczot.

Drugi na mecie Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa) wynikiem 1.48,14 poprawił rekord życiowy o sześć setnych sekundy lepszy od wskaźnika PZLA na HME.

Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) potwierdził, że jest w tym sezonie w najwyższej formie spośród polskich kulomiotów i zdobył złoty medal. "Teraz jadę do Kataru na ostatni szlif przed startem w Belgradzie. Jeżeli pobiję tam rekord życiowy, to powinienem być uśmiechnięty" - przyznał.

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) zdobyła złoty medal na 3000 m. Dzień po ustanowieniu rekordu życiowego w mityngu IAAF w Birmingham 'złamała' po raz kolejny dziewięć minut uzyskując 8.59,08. W męskiej rywalizacji na tym dystansie zwyciężył Dawid Malina (TL ROW Rybnik) – 8.26,56.

W skoku w dal najlepsi byli Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań) - 6,35 i Tomasz Jaszczuk (WLKS Nowe Iganie) – 7,92. Oboje osiągnęli najlepsze wyniki w sezonie.

Damian Czykier (KS Podlasie Białystok) triumfował na 60 m przez płotki – 7,80. O wielkim pechu może mówić Dominik Bochenek (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), który został zdyskwalifikowany w finale z powodu falstartu, chociaż sytuacja wzbudziła sporo kontrowersji. Tym samym nie wypełnił belgradzkiego minimum. Trzecie miejsce w tym biegu zajął Kacper Schubert z Zawiszy Bydgoszcz.

Pod nieobecność Joanny Jóźwik (AZS AWF Warszawa) najlepszą na 800 m była Martyna Galant (OŚ AZS Poznań) - 2.03,51. Metę jako pierwsza minęła koleżanka klubowa Jóźwik – Emilia Ankiewicz, ale sędziowie zdyskwalifikowali ją za parokrotne przekroczenie wewnętrznej linii.

Piewszego dnia mistrzostw Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) pobiła rekord świata juniorek na 60 m przez płotki. W sobotę polscy lekkoatleci uzyskali pięć minimów uprawniających do startu w HME. Skład reprezentacji zostanie ogłoszony w poniedziałek.

Sport

Lekkoatletyczne HME - półfinał biegu na 60 m przez płotki bez Dominika Bochenka

Lekkoatletyczne HME - półfinał biegu na 60 m przez płotki bez Dominika Bochenka

2019-03-02, 14:20
Lekkoatletyczne HME - Olszewski awansował do półfinału biegu na 60 m

Lekkoatletyczne HME - Olszewski awansował do półfinału biegu na 60 m

2019-03-02, 12:32
Narciarskie MŚ - Kamil Stoch: takie są uroki skoków, w tym tkwi ich piękno

Narciarskie MŚ - Kamil Stoch: takie są uroki skoków, w tym tkwi ich piękno

2019-03-02, 10:00
Narciarskie MŚ - Dawid Kubacki: ciężko było być przesadnym optymistą

Narciarskie MŚ - Dawid Kubacki: ciężko było być przesadnym optymistą

2019-03-02, 09:00
MŚ w kolarstwie torowym 2019  Polak blisko medalu w 3. dniu zawodów

MŚ w kolarstwie torowym 2019 – Polak blisko medalu w 3. dniu zawodów

2019-03-02, 08:16
Lekkoatletyczne HME - Michał Haratyk ze złotym medalem w pchnięciu kulą

Lekkoatletyczne HME - Michał Haratyk ze złotym medalem w pchnięciu kulą!

2019-03-01, 23:05
Lekkoatletyczna HME - Iga Baumgart-Witan poza finałem na 400 metrów

Lekkoatletyczna HME - Iga Baumgart-Witan poza finałem na 400 metrów

2019-03-01, 23:00
Formuła 1 - Kubica na ostatnim miejscu zakończył testy przed nowym sezonem

Formuła 1 - Kubica na ostatnim miejscu zakończył testy przed nowym sezonem

2019-03-01, 20:27
Narciarskie MŚ - co za konkurs Dawid Kubacki mistrzem, a Kamil Stoch wicemistrzem świata

Narciarskie MŚ - co za konkurs! Dawid Kubacki mistrzem, a Kamil Stoch wicemistrzem świata!

2019-03-01, 17:52
Lekkoatletyczne HME - Norbert Kobielski poza finałem skoku wzwyż

Lekkoatletyczne HME - Norbert Kobielski poza finałem skoku wzwyż

2019-03-01, 16:28
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę