Ekstraklasa piłkarska - Wdowczyk nie jest już trenerem Wisły

2016-11-10, 16:18  Polska Agencja Prasowa

Dariusz Wdowczyk zrezygnował z funkcji trenera występującej w piłkarskiej ekstraklasie Wisły Kraków - poinformował w czwartek klub. Tymczasowo drużynę mają prowadzić Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski.

Oficjalnie powodem jego rezygnacji są sięgające trzech miesięcy zaległości finansowe.

"Powołując się na Uchwałę Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, szkoleniowiec zadeklarował dziś rozwiązanie umowy 'w trybie natychmiastowym z winy klubu'. Mimo iż Wisła Kraków SA w ostatnich miesiącach znacząco poprawiła swoją sytuację finansową i mimo wcześniejszych deklaracji przywiązania do barw klubowych, trener jako oficjalny powód rozwiązania kontraktu podał przepisy PZPN" - można przeczytać w czwartkowej informacji Wisły. Klub dodał, że ma zamiar wobec Wdowczyka prowadzić "działania formalnoprawne".

54-letni Wdowczyk o rezygnacji myślał już na początku września. Wówczas zespół przegrywał mecz za meczem, zajmował ostatnią pozycję w tabeli, a nad klubem zawisły czarne chmury w wyniku zmiany właściciela i problemów finansowych. Wtedy szkoleniowiec postanowił zostać. Wkrótce karta się odwróciła. W ostatnich siedmiu spotkaniach ekstraklasy jego - już byli - podopieczni nie doznali porażki. Po 15 kolejkach sezonu zasadniczego "Biała Gwiazda" z dorobkiem 18 pkt zajmuje w tabeli 10. miejsce. Może też awansować do półfinału Pucharu Polski, gdyż pierwszy pojedynek 1/4 finału w Poznaniu z Lechem zremisowała 1:1.

Wdowczyk został przedstawiony jako opiekun krakowskich piłkarzy 13 marca 2016 r. Wówczas zastąpił na tym stanowisku Marcina Broniszewskiego, który pełnił tę funkcję tymczasowo. Wcześniej, od marca 2013 do października 2014, prowadził Pogoń Szczecin. Była to jego pierwsza praca po pięcioletniej przerwie wynikającej z dyskwalifikacji za udział w aferze korupcyjnej.

Wiosną 2008 roku został zatrzymany w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskim futbolu. Postawione mu zarzuty dotyczyły okresu, gdy był trenerem trzecioligowej Korony Kielce. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze, a sąd w 2009 roku skazał go na trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, grzywnę w wysokości 100 tysięcy złotych oraz trzyletni zakaz pracy w sporcie. Wydział Dyscypliny PZPN za udział w aferze korupcyjnej odebrał mu licencję trenerską na siedem lat, ale w ubiegłym roku, po upływie czterech, przywrócił uprawnienia.

Oprócz Wisły, Pogoni i Korony, Wdowczyk prowadził m.in. Wisłę Płock, Polonię Warszawa, Widzew Łódź i stołeczną Legię, z którą w 2006 roku wywalczył mistrzostwo Polski.

Jako piłkarz reprezentował barwy m.in. Legii, Celticu Glasgow i angielskiego Reading. Wystąpił w 53 meczach drużyny narodowej, zdobywając dwa gole.

źródło: PAP

Sport

Siopek znów jeździć będzie w Bydgoszczy

Siopek znów jeździć będzie w Bydgoszczy!

2019-05-25, 15:37
Ekstraliga żużlowa - porażka MRGARDEN GKM w Gorzowie Wlkp. Kontuzja juniora

Ekstraliga żużlowa - porażka MRGARDEN GKM w Gorzowie Wlkp. Kontuzja juniora

2019-05-24, 21:20
French Open 2019 - Hurkacz na otwarcie zagra z Djokovicem

French Open 2019 - Hurkacz na otwarcie zagra z Djokovicem

2019-05-24, 14:00
Ekstraklasa koszykarzy  Frasunkiewicz: więcej brudnych zagrań w życiu nie widziałem

Ekstraklasa koszykarzy – Frasunkiewicz: więcej "brudnych" zagrań w życiu nie widziałem

2019-05-24, 12:00
Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki rozgromiły Tajki

Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki rozgromiły Tajki

2019-05-24, 11:00
Piłkarskie MŚ do lat 20 - Polska przegrała z Kolumbią. W Bydgoszczy pierwszy mecz na remis

Piłkarskie MŚ do lat 20 - Polska przegrała z Kolumbią. W Bydgoszczy pierwszy mecz na remis

2019-05-24, 09:11
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek doprowadził do piątego spotkania

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek doprowadził do piątego spotkania!

2019-05-23, 20:46
Miliardy ludzi kochają tę grę A w Bydgoszczy rozpoczynają się mistrzostwa świata do lat 20 [dojazd, parkingi]

Miliardy ludzi kochają tę grę! A w Bydgoszczy rozpoczynają się mistrzostwa świata do lat 20! [dojazd, parkingi]

2019-05-23, 18:23
Liga Narodów siatkarek - nie było łatwo, ale Polki wygrały z Niemkami

Liga Narodów siatkarek - nie było łatwo, ale Polki wygrały z Niemkami

2019-05-23, 08:43
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń w finale rozgrywek

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń w finale rozgrywek!

2019-05-22, 20:31
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę