Koszykówka: Anwil rozbity przez mistrza Polski. Drugi zespół Artego Bydgoszcz wycofany z rozgrywek

2016-09-29, 23:01  Szymon Łożyński
W sparingowym starciu z mistrzem Polski włocławianie byli zdecydowanie słabsi 67:101. Fot. wktanwil.com.pl

W sparingowym starciu z mistrzem Polski włocławianie byli zdecydowanie słabsi 67:101. Fot. wktanwil.com.pl

Włodarze Artego Bydgoszcz podjęli decyzję o tym, by wycofać z rozgrywek pierwszej ligi koszykarskiej kobiet zespół rezerw Artego. Z kolei Anwil Włocławek w jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem nowego sezonu przegrał aż 67:101 we własnej hali z mistrzem Polski Stelmetem Zielona Góra.

Włocławianie w ostatnich dniach ciężko trenowali i było to widać na parkiecie w Hali Mistrzów. Przyjezdni sprawiali wrażenie, jakby byli w nieco innym rytmie treningowym, pozbawionym tak dużej pracy nad siłą. Goście objęli prowadzenie 13:0 w pierwszej kwarcie i już do samego końca meczu kontrolowali to co dzieje się na parkiecie.

Dla koszykarzy Anwilu starci z mistrzem Polski było przedostatnim meczem w okresie przygotowawczym. W niedzielę 2 października włocławianie zmierzą się jeszcze z AZS-em Koszalin, ale bez udziału publiczności. Sezon 2016/2017 Tauron Basket Ligi podopieczni Igora Milicicia zainaugurują wyjazdowym spotkaniem z Polpharmą Starogard Gdański (9 października, niedziela, godz. 12:40).

Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra 67:101 (15:28, 19:23, 17:22, 16:28)

W najbliższy weekend startują rozgrywki Tauron Basket Ligi kobiet oraz zmagania w pierwszej lidze koszykarek. Jeszcze na początku tygodnia wszystko wskazywało na to, że na pierwszoligowych parkietach będą walczyć dwie drużyny z Bydgoszczy. Tak się jednak nie stało, bowiem włodarze Artego zdecydowali się wycofać zespół rezerw z tych rozgrywek.

Na taką decyzję mogły mieć wpływ m. in. przenosiny byłego już asystenta Tomasza Herkta w pierwszej drużynie Piotra Kulpekszy, który zdecydował się na pracę z pierwszoligowym zespołem w Arabii Saudyjskiej. W związku z tym nie było osoby, która mogłaby poprowadzić drugi zespół Artego.

Na pierwszoligowych parkietach nasz region będą reprezentować koszykarski MUKS Bydgoszcz, który pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe w niedzielę 2 października (15:00) z AZS-em Warszawa. Z kolei Artego Bydgoszcz, srebrne medalistki Tauron Basket Ligi z poprzedniego sezonu, zainaugurują zmagania wyjazdowym starciem z Pszczółką AZS-em UMCS Lublin (02.10 - godz. 17:15).

źródło: wtkanwil.com.pl/pomorska.pl

Sport

Mundial 2026: Curaao z historycznym punktem Ekwador bił głową w mur

Mundial 2026: Curaçao z historycznym punktem! Ekwador bił głową w mur

2026-06-21, 09:13
Do grodu Kopernika przyjeżdża wicemistrz Polski Polonia zmierzy się ze spadkowiczem. Relacje z obu spotkań w PR PiK

Do grodu Kopernika przyjeżdża wicemistrz Polski! Polonia zmierzy się ze spadkowiczem. Relacje z obu spotkań w PR PiK

2026-06-21, 07:30
Bartosz Zmarzlik najlepszy podczas Grand Prix we Wrocławiu Polak objął prowadzenie w klasyfikacji

Bartosz Zmarzlik najlepszy podczas Grand Prix we Wrocławiu! Polak objął prowadzenie w klasyfikacji

2026-06-21, 00:25
Lider zostaje w GKM-ie Grudziądz. Ogłosił to... specjalnym kevlarem podczas Grand Prix

Lider zostaje w GKM-ie Grudziądz. Ogłosił to... specjalnym kevlarem podczas Grand Prix

2026-06-20, 23:24
Dzieci i rodzice wspólnie pograli w hokeja na trawie. OldBoys Gąsawa zorganizował Piknik Rodzinny

Dzieci i rodzice wspólnie pograli w hokeja na trawie. OldBoys Gąsawa zorganizował Piknik Rodzinny

2026-06-20, 19:28
Liga Narodów 2026: Polki nie do zatrzymania w Tajlandii. Wygrana z Holandią w czterech setach

Liga Narodów 2026: Polki nie do zatrzymania w Tajlandii. Wygrana z Holandią w czterech setach

2026-06-20, 17:34
Mundial 2026: USA nadal w gazie. Piłkarze Brazylii i Maroka nie zawiedli kibiców

Mundial 2026: USA nadal „w gazie”. Piłkarze Brazylii i Maroka nie zawiedli kibiców

2026-06-20, 08:30
GKM Grudziądz z bolesną porażką na wyjeździe. Przegrany mecz i punkt bonusowy

GKM Grudziądz z bolesną porażką na wyjeździe. Przegrany mecz i punkt bonusowy

2026-06-19, 22:56
Legenda została w Artego Bydgoszcz. Energa Toruń przedłużyła umowę z zawodniczką

Legenda została w Artego Bydgoszcz. Energa Toruń przedłużyła umowę z zawodniczką

2026-06-19, 15:20
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2026-06-19, 10:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę