Koszykówka: Anwil rozbity przez mistrza Polski. Drugi zespół Artego Bydgoszcz wycofany z rozgrywek

2016-09-29, 23:01  Szymon Łożyński
W sparingowym starciu z mistrzem Polski włocławianie byli zdecydowanie słabsi 67:101. Fot. wktanwil.com.pl

W sparingowym starciu z mistrzem Polski włocławianie byli zdecydowanie słabsi 67:101. Fot. wktanwil.com.pl

Włodarze Artego Bydgoszcz podjęli decyzję o tym, by wycofać z rozgrywek pierwszej ligi koszykarskiej kobiet zespół rezerw Artego. Z kolei Anwil Włocławek w jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem nowego sezonu przegrał aż 67:101 we własnej hali z mistrzem Polski Stelmetem Zielona Góra.

Włocławianie w ostatnich dniach ciężko trenowali i było to widać na parkiecie w Hali Mistrzów. Przyjezdni sprawiali wrażenie, jakby byli w nieco innym rytmie treningowym, pozbawionym tak dużej pracy nad siłą. Goście objęli prowadzenie 13:0 w pierwszej kwarcie i już do samego końca meczu kontrolowali to co dzieje się na parkiecie.

Dla koszykarzy Anwilu starci z mistrzem Polski było przedostatnim meczem w okresie przygotowawczym. W niedzielę 2 października włocławianie zmierzą się jeszcze z AZS-em Koszalin, ale bez udziału publiczności. Sezon 2016/2017 Tauron Basket Ligi podopieczni Igora Milicicia zainaugurują wyjazdowym spotkaniem z Polpharmą Starogard Gdański (9 października, niedziela, godz. 12:40).

Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra 67:101 (15:28, 19:23, 17:22, 16:28)

W najbliższy weekend startują rozgrywki Tauron Basket Ligi kobiet oraz zmagania w pierwszej lidze koszykarek. Jeszcze na początku tygodnia wszystko wskazywało na to, że na pierwszoligowych parkietach będą walczyć dwie drużyny z Bydgoszczy. Tak się jednak nie stało, bowiem włodarze Artego zdecydowali się wycofać zespół rezerw z tych rozgrywek.

Na taką decyzję mogły mieć wpływ m. in. przenosiny byłego już asystenta Tomasza Herkta w pierwszej drużynie Piotra Kulpekszy, który zdecydował się na pracę z pierwszoligowym zespołem w Arabii Saudyjskiej. W związku z tym nie było osoby, która mogłaby poprowadzić drugi zespół Artego.

Na pierwszoligowych parkietach nasz region będą reprezentować koszykarski MUKS Bydgoszcz, który pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe w niedzielę 2 października (15:00) z AZS-em Warszawa. Z kolei Artego Bydgoszcz, srebrne medalistki Tauron Basket Ligi z poprzedniego sezonu, zainaugurują zmagania wyjazdowym starciem z Pszczółką AZS-em UMCS Lublin (02.10 - godz. 17:15).

źródło: wtkanwil.com.pl/pomorska.pl

Sport

Zbliża się runda IMP w Bydgoszczy. Pawełczak powalczy z najlepszymi dzięki dzikiej karcie

Zbliża się runda IMP w Bydgoszczy. Pawełczak powalczy z najlepszymi dzięki „dzikiej karcie”

2026-06-23, 12:13
Mundial 2026: Messi napisał historię, a Mbappe... chce napisać własną. Kolejny świetny mecz Haalanda

Mundial 2026: Messi napisał historię, a Mbappe... chce napisać własną. Kolejny świetny mecz Haalanda

2026-06-23, 07:11
Była mistrzyni Wimbledonu zawieszona za doping. Przed tenisistką cztery lata przerwy od gry

Była mistrzyni Wimbledonu zawieszona za doping. Przed tenisistką cztery lata przerwy od gry

2026-06-22, 23:23
Wda Świecie ma nowego szkoleniowca. Przychodzi trener z kujawsko-pomorskiej IV Ligi

Wda Świecie ma nowego szkoleniowca. Przychodzi trener z kujawsko-pomorskiej IV Ligi

2026-06-22, 21:11
Udane MP w kajakarstwie dla naszego regionu. 27 medali, Zawisza wygrał klasyfikację drużynową

Udane MP w kajakarstwie dla naszego regionu. 27 medali, Zawisza wygrał klasyfikację drużynową

2026-06-22, 10:32
Mundial 2026: Republika Zielonego Przylądka znów zaskoczyła. Drugi remis daje szansę na fazę pucharową

Mundial 2026: Republika Zielonego Przylądka znów zaskoczyła. Drugi remis daje szansę na fazę pucharową

2026-06-22, 08:33
Legia Warszawa obroniła mistrzostwo Polski. Złoto po siedmiu meczach

Legia Warszawa obroniła mistrzostwo Polski. Złoto po siedmiu meczach

2026-06-22, 00:23
PRES Toruń odrobił straty i zgarnął bonus Motor Lublin na deskach

PRES Toruń odrobił straty i zgarnął bonus! Motor Lublin na deskach

2026-06-21, 23:28
Metalkas 2. Ekstraliga: Abramczyk Polonia Bydgoszcz nadal bez porażki. Pewna wygrana z ROW-em Rybnik

Metalkas 2. Ekstraliga: Abramczyk Polonia Bydgoszcz nadal bez porażki. Pewna wygrana z ROW-em Rybnik

2026-06-21, 19:08
Liga Narodów 2026: Polki przegrały z Kanadą po tie-breaku

Liga Narodów 2026: Polki przegrały z Kanadą po tie-breaku

2026-06-21, 14:44
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę