Ryan Sullivan wraca na tor i do Unibaksu

2013-07-31, 19:53  Polska Agencja Prasowa

Australijczyk Ryan Sullivan, który jeszcze przed rozpoczęciem sezonu nie porozumiał się z Unibaksem Toruń i zakończył karierę żużlową, wraca do ścigania. Zawodnik chce pomóc swojemu klubowi w trudnej sytuacji kadrowej.

Sullivan rozstał się z toruńskim klubem w niezbyt miłej atmosferze. Wątków całej sprawy było wiele, od kontuzji, której żużlowiec nabawił się pod koniec sezonu i nie zdążył jej wyleczyć, przez warunki dot. dodatkowych ubezpieczeń dla obcokrajowców, po kary, które miał nałożyć na zawodnika Unibax. Ostatecznie Sullivan zdecydował, iż po 28 latach przygody z żużlem kończy karierę.

Wydawało się, że temat australijskiego żużlowca w toruńskim Unibaksie to sprawa zamknięta. Wszystko zmieniło się w momencie, kiedy poważnej kontuzji doznał jeden z liderów toruńskiego klubu Chris Holder. Złamanie m.in. biodra i miednicy wyłączyło mistrza świata ze ścigania na żużlowych torach do końca tego sezonu.

Jego zmiennicy Edward Kennteh i Matej Kus nie poradzili sobie z postawionym przed nimi zadaniem. Wtedy temat powrotu Sullivana do Torunia ponownie odżył, choć zarówno menadżer Unibaksu Sławomir Kryjom, jak i wiceprezes klubu Tomasz Kaczyński zapewniali, że żadne rozmowy z Australijczykiem nie są prowadzone. Okazuje się, że żużlowca do przylotu do Polski namówił większościowy udziałowiec i sponsor klubu Roman Karkosik.

Sullivan we wtorek pojawił się w Toruniu i tuż po zakończeniu zawodów młodzieżowych na Motoarenie rozpoczął trening. Sullivan przyznał, że po dziesięciu miesiącach przerwy trochę "zardzewiał", jednak pierwsze kółka pokazały, że w cale nie jest w gorszej formie, niż jego poprzednicy. Dobre wrażenie zrobił na wszystkich, a szczególnie na kibicach, którzy w sporej grupie oglądali jego jazdę na toruńskim owalu.

Po treningu żużlowiec spotkał się z Karkosikiem w celu ustalenia warunków współpracy. Strony doszły do porozumienia i w środę toruński klub poinformował na konferencji prasowej o powrocie Sullivana do ścigania w barwach Unibaksu.

Dla klubu był to ostatni dzwonek, by po nietrafionych decyzjach z Kennethem i Kusem zakontraktować kolejnego zawodnika. Zgodnie z regulaminem nowych zawodników można zgłaszać jeszcze tylko do północy w środę.

Kibice będą mogli obejrzeć Australijczyka już w najbliższym pojedynku ligowym we Wrocławiu. By jak najlepiej przygotować się do tego spotkania, żużlowiec będzie trenował w czwartek i piątek na torze w Bydgoszczy, gdyż Motoarena jest wynajęta. Jeśli będzie taka konieczność, klub jest gotów znaleźć mu tor także na sobotę. (PAP)

Sport

BDA Transfer sponsorem tytularnym bydgoskich siatkarzy

BDA "Transfer" sponsorem tytularnym bydgoskich siatkarzy

2013-08-20, 19:39

Zieliński, Dołęga i Wiejak powołani do kadry

2013-08-20, 19:11
Holenderska Szkoła Piłki Nożnej w Toruniu

Holenderska Szkoła Piłki Nożnej w Toruniu

2013-08-20, 08:59

Zbigniew Boniek: bandyci to nie są kibice

2013-08-19, 14:05

Polscy lekkoatleci zarobili w Moskwie 173 tys. dolarów

2013-08-19, 11:29

Unibax przegrał w Tarnowie. W półfinale pojedzie z Włókniarzem

2013-08-18, 21:32

Bydgoska Polonia na pożegnanie z ekstraligą wygrała z Marmą Rzeszów 46:44

2013-08-18, 21:28

Lekkoatletyczne MŚ – Polacy z trzema medalami i bez niespodzianek

2013-08-18, 21:25

Torunianka zwyciężczynią 21. Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego

2013-08-18, 12:00

Piłkarze Zawiszy awansowali do 1/8 Pucharu Polski

2013-08-17, 23:49
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę