Fularczyk-Kozłowska: mogę się szykować do igrzysk

2013-07-14, 21:41  Polska Agencja Prasowa

Magdalena Fularczyk-Kozłowska z wioślarskiej czwórki podwójnej, jedynej polskiej osady na podium ostatnich w sezonie zawodów Pucharu Świata w Lucernie, przyznała, że mąż pozwolił jej szykować się do igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (obie RTW Lotto Bydgostia), Joanna Leszczyńska i Sylwia Lewandowska (obie WTW Warszawa) w finałowym wyścigu w niedzielę zajęły drugie miejsce za Niemkami.

"Jestem szczęśliwa, że przesiadając się z dwójki podwójnej przyczyniłam się do sukcesu w czwórce, zresztą nie pierwszego. Skład, w jakim teraz wiosłujemy, uważam za bardzo dobry. Koleżanki są zmotywowane, ambitne, ciężkiej pracy się nie boją. Może być tylko lepiej, bo mamy co poprawić. Popełniamy jeszcze błędy techniczne" - powiedziała PAP Fularczyk-Kozłowska.

Rok temu, mając za partnerkę Julię Michalską, zdobyła na torze w Eton koło Londynu brązowy medal igrzysk w dwójce podwójnej. Wcześniej zawodniczki te wywalczyły dwa medale mistrzostw globu - złoty w 2009 i brązowy w 2010 roku.

W sobotę Michalska-Płotkowiak, która jesienią poślubiła wioślarza z klubu KW04 Poznań - Michała, została mamą. Na świat przyszła ich córka - Zosia.

Jak zaznaczyła Fularczyk-Kozłowska, która także jesienią wyszła za mąż za trenera wioślarstwa Michała Kozłowskiego, pomysł na czwórkę podwójną zaproponował ich szkoleniowiec Marcin Witkowski, uhonorowany przez polski związek tytułem Trenera Roku 2012. Wówczas powiedział PAP: "Wytyczyłem sobie kolejny cel - poprawić kolor medalu olimpijskiego w Rio de Janeiro. Nie wiem jeszcze, w jakiej konkurencji - w dwójce bądź czwórce, a może w innej".

"Teraz trener chyba już wie, w jakiej konkurencji, zwłaszcza, że dostałam od męża pozwolenie na przygotowywanie się do igrzysk. Chociaż mamy do nich jeszcze trzy lata, ale czasami warto wytyczać sobie takie dalsze cele" - dodała pochodząca z Wąbrzeźna 26-letnia zawodniczka.

Przyznała również, że w ich domu "sporo jest wioślarstwa", ale jak na razie żadnej ze stron to nie przeszkadza.

"Mamy o czym rozmawiać, wymieniamy poglądy. Raz ja coś podpowiem mężowi, co mu się przydaje w pracy, innym razem on wyjdzie z jakąś uwagą. W sumie nie jest źle, dajemy radę" - oceniła.

Co dalej po powrocie z Lucerny?

"Pranie rzeczy we wtorek, pakowanie i w środę jestem w Zakopanem. Ale nie jadę na wakacje, o nich nie myślę. Pod Tatrami jest kolejne zgrupowanie, dwa tygodnie solidnych zajęć, by pod koniec sierpnia była najwyższa forma. Chociaż mamy rok poolimpijski, to jest o co walczyć. W Korei są mistrzostwa świata. Cel - podium" - podsumowała Fularczyk-Kozłowska. (PAP)

Sport

MŚ siatkarzy 2018 - Polacy pokonali Brazylijczyków 3:0 i obronili tytuł

MŚ siatkarzy 2018 - Polacy pokonali Brazylijczyków 3:0 i obronili tytuł!!

2018-09-30, 23:07
MŚ w kolarstwie 2018  Valverde zdobył tęczową koszulkę

MŚ w kolarstwie 2018 – Valverde zdobył tęczową koszulkę

2018-09-30, 19:13
Artego Bydgoszcz wygrało turniej koszykarek we Wrocławiu

Artego Bydgoszcz wygrało turniej koszykarek we Wrocławiu

2018-09-30, 18:50
Formuła 1 - trzeci triumf Lewisa Hamiltona w Rosji

Formuła 1 - trzeci triumf Lewisa Hamiltona w Rosji

2018-09-30, 16:46
MŚ siatkarzy 2018 - Polacy pokonali Amerykanów 3:2 i awansowali do finału

MŚ siatkarzy 2018 - Polacy pokonali Amerykanów 3:2 i awansowali do finału

2018-09-30, 00:00
Superpuchar Polski koszykarzy - trofeum dla Polskiego Cukru Toruń

Superpuchar Polski koszykarzy - trofeum dla Polskiego Cukru Toruń

2018-09-29, 22:31
Ekstraliga żużlowa  Fogo Unia Leszno mistrzem Polski

Ekstraliga żużlowa – Fogo Unia Leszno mistrzem Polski!

2018-09-29, 21:41
1. liga siatkarek - porażka Jokera Świecie i WTS Włocławek

1. liga siatkarek - porażka Jokera Świecie i WTS Włocławek

2018-09-29, 20:57
1. liga koszykarzy - zwycięska inauguracja Astorii Bydgoszcz

1. liga koszykarzy - zwycięska inauguracja Astorii Bydgoszcz

2018-09-29, 20:45
Turniej Pamięci Wojciecha Wesołowskiego - triumf Chemika Bydgoszcz

Turniej Pamięci Wojciecha Wesołowskiego - triumf Chemika Bydgoszcz!

2018-09-29, 20:07
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę