Ekstraliga żużlowa - Toruń myśli o medalu i wygranej z Unią Leszno

2015-09-03, 16:50  Polska Agencja Prasowa

Żużlowcy KS Toruń zrealizowali postawiony przed sezonem cel minimum, czyli awans do play-off. Teraz zespół myśli o medalu, a pierwszym rywalem na tej drodze będzie lider tabeli Unia Leszno.

Podopieczni Jacka Gajewskiego to jedyny zespół, który w tym sezonie pokonał leszczyńskie "Byki" na ich własnym torze. Zwycięstwo dwoma punktami (46:44) torunianie zawdzięczają świetnej wówczas postawie Jasona Doyla, który na swoje konto zapisał 13 punktów.

Forma Australijczyka z meczu na mecz jednak spadała i aktualna jego dyspozycja jest daleka od tej z początku sezonu. Podobnie jest z całym zespołem, który po dobrym starcie jeździł później w kratkę. Jedynym mocnym punktem jest Paweł Przedpełski, który jeździ na równym, wysokim poziomie. Mimo to prezes KS Toruń wierzy, że jego zespół jest w stanie pokonać Unię.

"Obserwowałem, to, co działo się w środę w Anglii i chciałbym, aby nasi zawodnicy powtórzyli swoje zdobycze punktowe z ligi brytyjskiej podczas meczu z Unią Leszno. Chirs Holder na wyspach zdobył 10 punktów, a Kacper Gomólski 13, więc gdyby w niedzielę te wyniki powtórzyli, Leszno zostałoby rozniesione w Toruniu, czego bym sobie życzył" - powiedział Przemysław Termiński.

Zespół z grodu Kopernika w sezonie zasadniczym zremisował dwumecz z leszczynianami, jednak w fazie play-off o takim wyniku nie ma mowy. Nie wiadomo jeszcze czy w Toruniu pojedzie i w jakiej formie będzie jeden z liderów gości, Nicki Pedersen. Duńczyk podczas ostatniej Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim zanotował bardzo groźnie wyglądający upadek, po którym wycofał się z dalszej rywalizacji. W awizowanych na niedzielę składach został jednak zgłoszony, więc decyzja z pewnością zapadnie tuż przed meczem. Wynik pierwszego półfinałowego starcia, które odbędzie się na Motoarenie, jest otwarty.

Celem minimum dla "Aniołów" był na ten sezon awans do play-off, po jego zrealizowaniu kolejnym jest medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

"Po kilku latach posuchy każdy z nas i naszych zawodników myśli o jego zdobyciu i na to teraz liczymy. Najlepiej, gdyby był to krążek ze złota, ale patrzymy na wszystko realistycznie i każdy z kolorów będzie dla nas cenny" - dodał Termiński.

Dwumecz z Unią zdecyduje, o jakie trofeum w tym sezonie walczyć będą ostatecznie torunianie. Pierwszy pojedynek odbędzie się na Motoarenie w niedzielę o godz. 19.30. Rewanż 13 września w Lesznie.

Składy zespołów na mecz w Toruniu:

KS Toruń: 9. Chris Holder, 10. Kacper Gomólski, 11. Adrian Miedziński, 12. Grigorij Laguta, 13. Jason Doyle, 14. Oskar Fajfer, 15. Paweł Przedpełski.

Fogo Unia Leszno: 1. Nicki Pedersen, 2. Tomas H. Jonasson, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Emil Sajfutdinow, 5. Grzegorz Zengota, 6. Bartosz Smektała. (PAP)Żużlowcy KS Toruń zrealizowali postawiony przed sezonem cel minimum, czyli awans do play-off. Teraz zespół myśli o medalu, a pierwszym rywalem na tej drodze będzie lider tabeli Unia Leszno.Podopieczni Jacka Gajewskiego to jedyny zespół, który w tym sezonie pokonał leszczyńskie "Byki" na ich własnym torze. Zwycięstwo dwoma punktami (46:44) torunianie zawdzięczają świetnej wówczas postawie Jasona Doyla, który na swoje konto zapisał 13 punktów.

Forma Australijczyka z meczu na mecz jednak spadała i aktualna jego dyspozycja jest daleka od tej z początku sezonu. Podobnie jest z całym zespołem, który po dobrym starcie jeździł później w kratkę. Jedynym mocnym punktem jest Paweł Przedpełski, który jeździ na równym, wysokim poziomie. Mimo to prezes KS Toruń wierzy, że jego zespół jest w stanie pokonać Unię.

"Obserwowałem, to, co działo się w środę w Anglii i chciałbym, aby nasi zawodnicy powtórzyli swoje zdobycze punktowe z ligi brytyjskiej podczas meczu z Unią Leszno. Chirs Holder na wyspach zdobył 10 punktów, a Kacper Gomólski 13, więc gdyby w niedzielę te wyniki powtórzyli, Leszno zostałoby rozniesione w Toruniu, czego bym sobie życzył" - powiedział Przemysław Termiński.

Zespół z grodu Kopernika w sezonie zasadniczym zremisował dwumecz z leszczynianami, jednak w fazie play-off o takim wyniku nie ma mowy. Nie wiadomo jeszcze czy w Toruniu pojedzie i w jakiej formie będzie jeden z liderów gości, Nicki Pedersen. Duńczyk podczas ostatniej Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim zanotował bardzo groźnie wyglądający upadek, po którym wycofał się z dalszej rywalizacji. W awizowanych na niedzielę składach został jednak zgłoszony, więc decyzja z pewnością zapadnie tuż przed meczem. Wynik pierwszego półfinałowego starcia, które odbędzie się na Motoarenie, jest otwarty.

Celem minimum dla "Aniołów" był na ten sezon awans do play-off, po jego zrealizowaniu kolejnym jest medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

"Po kilku latach posuchy każdy z nas i naszych zawodników myśli o jego zdobyciu i na to teraz liczymy. Najlepiej, gdyby był to krążek ze złota, ale patrzymy na wszystko realistycznie i każdy z kolorów będzie dla nas cenny" - dodał Termiński.

Dwumecz z Unią zdecyduje, o jakie trofeum w tym sezonie walczyć będą ostatecznie torunianie. Pierwszy pojedynek odbędzie się na Motoarenie w niedzielę o godz. 19.30. Rewanż 13 września w Lesznie. Transmisje na antenie Polskiego Radia PiK.

Składy zespołów na mecz w Toruniu:

KS Toruń: 9. Chris Holder, 10. Kacper Gomólski, 11. Adrian Miedziński, 12. Grigorij Laguta, 13. Jason Doyle, 14. Oskar Fajfer, 15. Paweł Przedpełski.

Fogo Unia Leszno: 1. Nicki Pedersen, 2. Tomas H. Jonasson, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Emil Sajfutdinow, 5. Grzegorz Zengota, 6. Bartosz Smektała. (PAP)

Toruń
żużel

Sport

Formuła 1 - kolejny triumf Hamiltona, 18. miejsce Roberta Kubicy

Formuła 1 - kolejny triumf Hamiltona, 18. miejsce Roberta Kubicy

2019-06-24, 10:00
PŚ w wioślarstwie 2019 - zwycięstwo męskiej czwórki podwójnej

PŚ w wioślarstwie 2019 - zwycięstwo męskiej czwórki podwójnej

2019-06-24, 09:00
Liga Narodów siatkarzy - Polska pokonała Włochy po niesamowitym tie-breaku

Liga Narodów siatkarzy - Polska pokonała Włochy po niesamowitym tie-breaku!

2019-06-24, 07:59
Agnieszka Radwańska w Bydgoszczy: Dostałam drugie, nowe życie [wywiad]

Agnieszka Radwańska w Bydgoszczy: Dostałam drugie, nowe życie [wywiad]

2019-06-23, 17:40
Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Serbią i wciąż są w grze o Final Six

Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Serbią i wciąż są w grze o Final Six

2019-06-23, 08:00
Piłkarskie MME - Polacy odpadli z turnieju i stracili szansę na igrzyska

Piłkarskie MME - Polacy odpadli z turnieju i stracili szansę na igrzyska

2019-06-23, 07:00
Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

2019-06-22, 22:07
ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek

ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek!

2019-06-22, 21:30
PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

2019-06-22, 20:45
Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

2019-06-22, 15:11
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę