Ekstraliga żużlowa - Toruń myśli o medalu i wygranej z Unią Leszno

2015-09-03, 16:50  Polska Agencja Prasowa

Żużlowcy KS Toruń zrealizowali postawiony przed sezonem cel minimum, czyli awans do play-off. Teraz zespół myśli o medalu, a pierwszym rywalem na tej drodze będzie lider tabeli Unia Leszno.

Podopieczni Jacka Gajewskiego to jedyny zespół, który w tym sezonie pokonał leszczyńskie "Byki" na ich własnym torze. Zwycięstwo dwoma punktami (46:44) torunianie zawdzięczają świetnej wówczas postawie Jasona Doyla, który na swoje konto zapisał 13 punktów.

Forma Australijczyka z meczu na mecz jednak spadała i aktualna jego dyspozycja jest daleka od tej z początku sezonu. Podobnie jest z całym zespołem, który po dobrym starcie jeździł później w kratkę. Jedynym mocnym punktem jest Paweł Przedpełski, który jeździ na równym, wysokim poziomie. Mimo to prezes KS Toruń wierzy, że jego zespół jest w stanie pokonać Unię.

"Obserwowałem, to, co działo się w środę w Anglii i chciałbym, aby nasi zawodnicy powtórzyli swoje zdobycze punktowe z ligi brytyjskiej podczas meczu z Unią Leszno. Chirs Holder na wyspach zdobył 10 punktów, a Kacper Gomólski 13, więc gdyby w niedzielę te wyniki powtórzyli, Leszno zostałoby rozniesione w Toruniu, czego bym sobie życzył" - powiedział Przemysław Termiński.

Zespół z grodu Kopernika w sezonie zasadniczym zremisował dwumecz z leszczynianami, jednak w fazie play-off o takim wyniku nie ma mowy. Nie wiadomo jeszcze czy w Toruniu pojedzie i w jakiej formie będzie jeden z liderów gości, Nicki Pedersen. Duńczyk podczas ostatniej Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim zanotował bardzo groźnie wyglądający upadek, po którym wycofał się z dalszej rywalizacji. W awizowanych na niedzielę składach został jednak zgłoszony, więc decyzja z pewnością zapadnie tuż przed meczem. Wynik pierwszego półfinałowego starcia, które odbędzie się na Motoarenie, jest otwarty.

Celem minimum dla "Aniołów" był na ten sezon awans do play-off, po jego zrealizowaniu kolejnym jest medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

"Po kilku latach posuchy każdy z nas i naszych zawodników myśli o jego zdobyciu i na to teraz liczymy. Najlepiej, gdyby był to krążek ze złota, ale patrzymy na wszystko realistycznie i każdy z kolorów będzie dla nas cenny" - dodał Termiński.

Dwumecz z Unią zdecyduje, o jakie trofeum w tym sezonie walczyć będą ostatecznie torunianie. Pierwszy pojedynek odbędzie się na Motoarenie w niedzielę o godz. 19.30. Rewanż 13 września w Lesznie.

Składy zespołów na mecz w Toruniu:

KS Toruń: 9. Chris Holder, 10. Kacper Gomólski, 11. Adrian Miedziński, 12. Grigorij Laguta, 13. Jason Doyle, 14. Oskar Fajfer, 15. Paweł Przedpełski.

Fogo Unia Leszno: 1. Nicki Pedersen, 2. Tomas H. Jonasson, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Emil Sajfutdinow, 5. Grzegorz Zengota, 6. Bartosz Smektała. (PAP)Żużlowcy KS Toruń zrealizowali postawiony przed sezonem cel minimum, czyli awans do play-off. Teraz zespół myśli o medalu, a pierwszym rywalem na tej drodze będzie lider tabeli Unia Leszno.Podopieczni Jacka Gajewskiego to jedyny zespół, który w tym sezonie pokonał leszczyńskie "Byki" na ich własnym torze. Zwycięstwo dwoma punktami (46:44) torunianie zawdzięczają świetnej wówczas postawie Jasona Doyla, który na swoje konto zapisał 13 punktów.

Forma Australijczyka z meczu na mecz jednak spadała i aktualna jego dyspozycja jest daleka od tej z początku sezonu. Podobnie jest z całym zespołem, który po dobrym starcie jeździł później w kratkę. Jedynym mocnym punktem jest Paweł Przedpełski, który jeździ na równym, wysokim poziomie. Mimo to prezes KS Toruń wierzy, że jego zespół jest w stanie pokonać Unię.

"Obserwowałem, to, co działo się w środę w Anglii i chciałbym, aby nasi zawodnicy powtórzyli swoje zdobycze punktowe z ligi brytyjskiej podczas meczu z Unią Leszno. Chirs Holder na wyspach zdobył 10 punktów, a Kacper Gomólski 13, więc gdyby w niedzielę te wyniki powtórzyli, Leszno zostałoby rozniesione w Toruniu, czego bym sobie życzył" - powiedział Przemysław Termiński.

Zespół z grodu Kopernika w sezonie zasadniczym zremisował dwumecz z leszczynianami, jednak w fazie play-off o takim wyniku nie ma mowy. Nie wiadomo jeszcze czy w Toruniu pojedzie i w jakiej formie będzie jeden z liderów gości, Nicki Pedersen. Duńczyk podczas ostatniej Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim zanotował bardzo groźnie wyglądający upadek, po którym wycofał się z dalszej rywalizacji. W awizowanych na niedzielę składach został jednak zgłoszony, więc decyzja z pewnością zapadnie tuż przed meczem. Wynik pierwszego półfinałowego starcia, które odbędzie się na Motoarenie, jest otwarty.

Celem minimum dla "Aniołów" był na ten sezon awans do play-off, po jego zrealizowaniu kolejnym jest medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

"Po kilku latach posuchy każdy z nas i naszych zawodników myśli o jego zdobyciu i na to teraz liczymy. Najlepiej, gdyby był to krążek ze złota, ale patrzymy na wszystko realistycznie i każdy z kolorów będzie dla nas cenny" - dodał Termiński.

Dwumecz z Unią zdecyduje, o jakie trofeum w tym sezonie walczyć będą ostatecznie torunianie. Pierwszy pojedynek odbędzie się na Motoarenie w niedzielę o godz. 19.30. Rewanż 13 września w Lesznie. Transmisje na antenie Polskiego Radia PiK.

Składy zespołów na mecz w Toruniu:

KS Toruń: 9. Chris Holder, 10. Kacper Gomólski, 11. Adrian Miedziński, 12. Grigorij Laguta, 13. Jason Doyle, 14. Oskar Fajfer, 15. Paweł Przedpełski.

Fogo Unia Leszno: 1. Nicki Pedersen, 2. Tomas H. Jonasson, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Emil Sajfutdinow, 5. Grzegorz Zengota, 6. Bartosz Smektała. (PAP)

Toruń
żużel

Sport

El. ME 2020 - Brzęczek: Austria silniejsza niż pół roku temu, ale chcemy wygrać

El. ME 2020 - Brzęczek: Austria silniejsza niż pół roku temu, ale chcemy wygrać

2019-09-09, 13:00
US Open 2019 - triumfy Rafaela Nadala i Bianci Andreescu

US Open 2019 - triumfy Rafaela Nadala i Bianci Andreescu

2019-09-09, 12:00
ME siatkarek 2019 - zacięty mecz. Serbki obroniły tytuł

ME siatkarek 2019 - zacięty mecz. Serbki obroniły tytuł

2019-09-09, 11:00
Ekstraliga żużlowa - Fogo Unia Leszno i Betard Sparta Wrocław w finale

Ekstraliga żużlowa - Fogo Unia Leszno i Betard Sparta Wrocław w finale!

2019-09-09, 10:00
Formuła 1 - Robert Kubica 17. we Włoszech. Druga z rzędu wygrana Leclerca

Formuła 1 - Robert Kubica 17. we Włoszech. Druga z rzędu wygrana Leclerca

2019-09-09, 09:00
Piłkarska ekstraklasa kobiet - KKP Bydgoszcz bez szans z Czarnymi Sosnowiec

Piłkarska ekstraklasa kobiet - KKP Bydgoszcz bez szans z Czarnymi Sosnowiec

2019-09-09, 08:00
Vuelta a Espana 2019 - Kuss wygrał etap, Majka odrabia straty do Quintany

Vuelta a Espana 2019 - Kuss wygrał etap, Majka odrabia straty do Quintany

2019-09-08, 21:00
ME siatkarek 2019 - Włoszki zdecydowanie lepsze. Polki bez medalu, ale i tak wielkie brawa dla nich

ME siatkarek 2019 - Włoszki zdecydowanie lepsze. Polki bez medalu, ale i tak wielkie brawa dla nich!

2019-09-08, 19:17
Nie tak to miało wyglądać Zooleszcz Polonia rozgromiona w Poznaniu

Nie tak to miało wyglądać! Zooleszcz Polonia rozgromiona w Poznaniu!

2019-09-08, 17:45
MŚ koszykarzy 2019 - Argentyna rozbiła Polskę Znamy ćwierćfinałowego rywala Biało-Czerwonych

MŚ koszykarzy 2019 - Argentyna rozbiła Polskę! Znamy ćwierćfinałowego rywala Biało-Czerwonych!

2019-09-08, 17:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę