Piłkarskie święto w Bydgoszczy

2013-06-09, 22:10  Polska Agencja Prasowa
W Bydgoszczy świętowano awans Zawiszy do piłkarskiej ekstraklasy.

W Bydgoszczy świętowano awans Zawiszy do piłkarskiej ekstraklasy.

Ponad sześć tysięcy kibiców świętowało w niedzielny wieczór wraz z piłkarzami Zawiszy awans tego zespołu do ekstraklasy. Właściciel klubu Radosław Osuch obiecał zebranym, że Bydgoszcz nie będzie się wstydzić występów w krajowej elicie.

Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zapewnili sobie w sobotę, dzięki wygranej w Bytomiu z Polonią 4:0. Z uwagi na odległość dzielącą oba miasta oficjalne świętowanie zaplanowano na niedzielny wieczór.

To szósty w historii klubu awans do ekstraklasy. Poprzedni Zawisza wywalczył w 1989 r., a grał wtedy na tym poziomie przez pięć sezonów.

Ceremonia zaczęła się od powitania zespołu przez najbardziej zagorzałych kibiców na stadionie przy ul. Gdańskiej. Stamtąd ruszył w stronę bydgoskiego Starego Rynku niebiesko-czarny pochód. Piłkarze jechali specjalnym, zabytkowym tramwajem, oznaczonym literą "Z".

Ostatnie metry ulicą Mostową wszyscy pokonali pieszo w szpalerze zapalonych rac, wykrzykując głośno: "Cała Polska niech usłyszy - ekstraklasa dla Zawiszy".

Na płycie Starego Rynku na piłkarzy czekało ponad sześć tysięcy sympatyków zespołu. Prezes i właściciel klubu Radosław Osuch zapewnił zebranych, że bydgoszczanie nie będę musieli się wstydzić za piłkarzy w ekstraklasie.

"Jestem zszokowany ilością ludzi, którzy dziś się tu zebrali. Mogę śmiało powiedzieć, że Zawisza jest jedynym klubem pierwszoligowym, w którym kibice są prawdziwym 12. zawodnikiem. A teraz będziemy mieć najlepszych fanów w ekstraklasie" - powiedział Osuch.

Przypomniał, że w lipcu 2011 roku założył z włodarzami miasta i pracownikami klubu, że awans zostanie wywalczony w cztery lata.

"Udało nam się już po dwóch, więc jest to ogromny sukces, zarówno chłopaków, jak i trenera Tarasiewicza. Uważam, że każdy z nich oddał serce i uczciwie pracował przez ten czas, zasłużenie awansując. Ekstraklasa jest trudniejsza, ale obiecuję jedno - piłkarze będą walczyć w każdym meczu i nie będziecie się za nich wstydzić" - zwrócił się do zebranych właściciel klubu.

Chwilę później kapitan drużyny Łukasz Skrzyński otworzył ogromnego szampana, który był prezentem od zawodników dla kibiców w podziękowaniu za fantastyczny doping.

Gratulacje piłkarzom złożył telefonicznie przebywający w Chinach prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Kilka słów skierował do sympatyków klubu także Tarasiewicz.

"Dzięki wam ci chłopcy, który stoją za moimi plecami, osiągnęli sukces. Były często ciężkie momenty, ale oni wiedzieli dobrze, że są wspierani przez tak wspaniałych kibiców, którzy są dziś w tym miejscu. Takie miasto, taki klub, takie tradycje, po tylu latach. Może nie będzie to brzmiało skromnie, ale uważam, że zasłużyliśmy na ten awans" - powiedział szkoleniowiec.

Kibice kilkakrotnie przerywali trenerowi, skandując: "Zostań z nami, zostań z nami". Tarasiewicz ostatecznie zadeklarował publicznie, że pozostanie w Bydgoszczy w roli szkoleniowca na kolejny sezon.

Świętowanie awansu trwało na płycie bydgoskiego Starego Rynku do późnych godzin nocnych.

Teraz zarówno trenera, jak i właściciela zespołu czeka budowanie składu na ekstraklasę, której nowy sezon rusza 19 lipca. Osuch zaznaczył, że wielu zawodników, którzy wywalczyli awans, zasłużyło, by dać im szansę na wyższym poziomie. (PAP)

Relacja Andrzeja Krystka z piłkarskiej fety w Bydgoszczy

Bydgoszcz

Sport

El. MŚ siatkarek  Polska  Hiszpania 3:0

El. MŚ siatkarek – Polska – Hiszpania 3:0

2014-01-04, 22:29
Zwycięstwo Artego w meczu z koszykarkami z Gorzowa

Zwycięstwo Artego w meczu z koszykarkami z Gorzowa

2014-01-04, 20:48

Energa Toruń - Basket ROW Rybnik 79:69 po dogrywce

2014-01-04, 20:23
Robert Lewandowski podpisał kontrakt z Bayernem Monachim

Robert Lewandowski podpisał kontrakt z Bayernem Monachim

2014-01-04, 19:43

Turniej hokeja na trawie w Wiedniu - Polska - Holandia 3:9

2014-01-04, 17:42
Turniej Czterech Skoczni - druga seria odwołana, Stoch trzeci w Innsbrucku

Turniej Czterech Skoczni - druga seria odwołana, Stoch trzeci w Innsbrucku

2014-01-04, 16:27

Soczi - Putin zezwolił na organizowanie demonstracji w czasie igrzysk

2014-01-04, 16:06

Puchar Hopmana - Polska remisuje w finale z Francją 1:1

2014-01-04, 15:34

Turniej Czterech Skoczni - Stoch trzeci po 1. serii w Innsbrucku, prowadzi Koivuranta

2014-01-04, 15:28

Stan Michaela Schumachera nadal krytyczny, ale stabilny

2014-01-04, 14:58
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę