Piłkarska LE - Berg: nie zlekceważymy rywala [wideo]

2014-08-28, 09:08  Polska Agencja Prasowa

Trener Legii Henning Berg zapewnił, że mimo wygranej w pierwszym meczu z FK Aktobe jego piłkarze nie zlekceważą rywala w czwartkowym rewanżu w Warszawie. "Jeśli zagramy najlepiej jak potrafimy, to awansujemy" - podkreślił Norweg.

Po wykluczeniu z Ligi Mistrzów stołecznej drużynie pozostała walka o LE i cenne punkty do rankingu klubowego UEFA. Po zwycięstwie 1:0 przed tygodniem w Kazachstanie, Legia jest o krok od realizacji podstawowego celu. Berg na konferencji prasowej starał się jednak tonować nastroje.

"W futbolu nigdy nic nie wiadomo. Rewanż na pewno nie będzie łatwy, ale mamy świadomość, że jeśli zagramy najlepiej, jak potrafimy, to awansujemy. Wszyscy w klubie tego chcemy. Co więcej, później zamierzamy zaprezentować się w fazie grupowej z jak najlepszej strony" - powiedział norweski szkoleniowiec.


Legia gra z Aktobe o LE. "W grupie fajnie byłoby trafić na Celtic". Źródło: Press Focus/x-news

Zaznaczył, że dobra passa, jaka jest dziełem jego drużyny - cztery zwycięstwa z rzędu bez straty gola, bilans bramek: 11-0 - sprawia, że piłkarzom nie brakuje pewności siebie.

"Rzeczywiście prezentujemy się ostatnio wysoką formę, ale na pewno nie ma mowy o zlekceważeniu rywala" - podkreślił.

W podobnym tonie wypowiedział się obrońca Legii Igor Lewczuk.

"Nie będzie z naszej strony żadnej arogancji. Podejdziemy do tego meczu w pełni skoncentrowani. Mam nadzieję, że podwyższymy jeszcze rezultat z pierwszego spotkania" - zaznaczył.

Jak wskazywał, czwartek może być dla niego szczególnie miłym dniem, bo na Ukrainie o awans do fazy grupowej LE walczyć będzie też jego były klub - Ruch Chorzów. "Fajnie byłoby, gdyby obu polskim drużynom się powiodło" - dodał.


Henning Berg: Czy chciałbym zagrać z Celticiem z grupie LE? Już dwa razy z nimi wygraliśmy. Źródło: Orange sport/x-news

Motywacji swojego zespołu mogły służyć miłe słowa Berga pod adresem czwartkowego przeciwnika.

"Aktobe to dobrze zorganizowana drużyna, którą gra szybko, potrafi stosować pressing. Pierwszy mecz pokazał jej wartość, to był dla nas wymagający sprawdzian i spodziewam się, że jutro będzie podobnie" - dodał Berg.

Według niego, pozytywnymi zmianami w porównaniu ze spotkaniem w Kazachstanie będą niższa temperatura i lepszy stan murawy.

"Oba fakty na pewno wpłyną dobrze na piłkarzy zarówno jednego, jak i drugiego zespołu" - ocenił.

Berg nie chciał wracać do meczów z Celtikiem Glasgow w Lidze Mistrzów i walkoweru, zauważając, że to już historia. Nie dał się również namówić na spekulacje, na kogo Legia chciałaby trafić w fazie grupowej LE.

"Skupiamy się na sobie, nie zastanawiamy się, na kogo chcielibyśmy trafić w grupie. Najpierw musimy tam w ogóle się dostać, a potem zaczniemy myśleć, kogo możemy wylosować" - przyznał.

Czwartkowe spotkanie w Warszawie rozpocznie się o godz. 21. (PAP)

Sport

Ekstraklasa koszykarzy  Frasunkiewicz: więcej brudnych zagrań w życiu nie widziałem

Ekstraklasa koszykarzy – Frasunkiewicz: więcej "brudnych" zagrań w życiu nie widziałem

2019-05-24, 12:00
Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki rozgromiły Tajki

Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki rozgromiły Tajki

2019-05-24, 11:00
Piłkarskie MŚ do lat 20 - Polska przegrała z Kolumbią. W Bydgoszczy pierwszy mecz na remis

Piłkarskie MŚ do lat 20 - Polska przegrała z Kolumbią. W Bydgoszczy pierwszy mecz na remis

2019-05-24, 09:11
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek doprowadził do piątego spotkania

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek doprowadził do piątego spotkania!

2019-05-23, 20:46
Miliardy ludzi kochają tę grę A w Bydgoszczy rozpoczynają się mistrzostwa świata do lat 20 [dojazd, parkingi]

Miliardy ludzi kochają tę grę! A w Bydgoszczy rozpoczynają się mistrzostwa świata do lat 20! [dojazd, parkingi]

2019-05-23, 18:23
Liga Narodów siatkarek - nie było łatwo, ale Polki wygrały z Niemkami

Liga Narodów siatkarek - nie było łatwo, ale Polki wygrały z Niemkami

2019-05-23, 08:43
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń w finale rozgrywek

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń w finale rozgrywek!

2019-05-22, 20:31
Ekstraklasa koszykarzy - Ignerski: ta wygrana to wielki krok w naszej mentalności

Ekstraklasa koszykarzy - Ignerski: ta wygrana to wielki krok w naszej mentalności

2019-05-22, 10:00
Liga Narodów siatkarek - Polki minimalnie słabsze od Włoszek

Liga Narodów siatkarek - Polki minimalnie słabsze od Włoszek

2019-05-22, 09:02
Giro dItalia 2019 - Demare wygrał 10. etap, Conti wciąż liderem

Giro d'Italia 2019 - Demare wygrał 10. etap, Conti wciąż liderem

2019-05-21, 22:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę