MŚ siatkarzy - Przedpełski: pozostaje jedna niewiadoma

2014-08-25, 18:27  Polska Agencja Prasowa

Stadion Narodowy w Warszawie jest przygotowywany do sobotniego meczu otwarcia mistrzostw świata siatkarzy między Polską a Serbią.

Ustawiane są trybuny, reklamy i elementy wystroju. "Pozostaje tylko jedna niewiadoma" - ocenił prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

"Wszystko idzie zgodnie z planem. Oczywiście w trakcie przygotowań były trudne momenty. Ostatnio też spotkała nas przykrość, gdy okazało się, że w Brazylii skradziono puchar, o który będą walczyć zawodnicy. Sytuacja jest opanowana. Trofeum dotrze do nas na czas, więc została już tylko jedna niewiadoma - czy Polacy zdobędą złoty czy srebrny medal" - śmiał się Przedpełski.

Ceremonia otwarcia rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00. "Mieliśmy wprawdzie bardziej ambitne plany, ale i tak będzie to coś wspaniałego. Nie można tego oczywiście porównać z otwarciem igrzysk czy piłkarskiego mundialu, bo nie dysponowaliśmy takim budżetem, ale damy sygnał, że w siatkówce takie rzeczy też są możliwe" - dodał.

Prezes PZPS zapewnił w poniedziałek, że wszystko jest już niemal zamknięte na ostatni guzik. "Największą niewiadomą pozostaje Stadion Narodowy, bo we wszystkich pozostałych halach, gdzie odbywać się będą mecze, wielokrotnie już graliśmy i wszystko jest przetestowane" - podkreślił.

Ceremonia, jak i mecz otwarcia będą pokazywane w nowoczesny sposób. Trzy wozy transmisyjne, helikopter, 32 kamery, w tym spidercam, która będzie poruszała się pod koroną Stadionu Narodowego. W sumie będzie co najmniej 1660 godzin transmisji ze 103 meczów, stref kibica oraz analizy ekspertów.

Nadal do kupienia są bilety na mecze Polaków. Zwłaszcza te na trzecią fazę grupową turnieju. Jeśli biało-czerwoni do niej awansują, swoje spotkania rozgrywać będą w Łodzi. "Na razie sprzedaliśmy między 5 a 7 tys. biletów na te mecze. Są jeszcze dostępne także na ceremonię otwarcia i we Wrocławiu" - dodał Przedpełski.

Polacy obecnie są w Spale. We wtorek przeniosą się do Warszawy. Nie wiadomo jeszcze, czy dostaną możliwość wcześniejszego treningu na Stadionie Narodowym.

"W przepisach jest, że musimy obiekt udostępnić do zajęć na dzień przed meczem. Tak też na pewno się stanie. Nie jestem teraz w stanie powiedzieć, czy uda się przygotować wszystko wcześniej" - zaznaczył prezes związku.

PZPS zaprosił także na swój koszt na turniej trzech ostatnich selekcjonerów polskiej kadry siatkarzy - Argentyńczyków Raula Lozano, Daniela Castellaniego i Włocha Andreę Anastasiego.

"Wiemy bowiem, że każdy z nich dołożył swoją cegiełkę w sukces tej drużyny i zależy nam na tym, by uczestniczyli w tym wydarzeniu" - powiedział Przedpełski.

Turniej odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 21 września w siedmiu polskich miastach. Wystąpią w nim 24 drużyny, rozegrane zostaną 103 mecze. Mistrz będzie musiał trzynaście razy wyjść na parkiet. Tytułu bronią Brazylijczycy. (PAP)

siatkówka

Sport

Nagrody za osiągnięcia sportowe. Dla zawodników, trenerów i działaczy

Nagrody za osiągnięcia sportowe. Dla zawodników, trenerów i działaczy

2021-04-13, 14:35
Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. sponsorem Visły przez kolejny rok

Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. sponsorem Visły przez kolejny rok

2021-04-12, 19:50
Tauron 1. Liga - Visła awansuje do półfinału, Marcyniak wraca z Siedlec kontuzjowany

Tauron 1. Liga - Visła awansuje do półfinału, Marcyniak wraca z Siedlec kontuzjowany

2021-04-11, 20:23
ME w wioślarstwie - Brązowy medal Mikołajczewskiego

ME w wioślarstwie - Brązowy medal Mikołajczewskiego

2021-04-11, 14:30
2. Liga - Olimpia przegrywa z Lechem i jest przedostatnia w tabeli

2. Liga - Olimpia przegrywa z Lechem i jest przedostatnia w tabeli

2021-04-11, 13:25
PGE Ekstraliga - Apator bez szans w starciu z faworytem z Wrocławia

PGE Ekstraliga - Apator bez szans w starciu z faworytem z Wrocławia

2021-04-10, 15:45
PGE Ekstraliga - GKM zaczyna sezon od porażki w Zielonej Górze

PGE Ekstraliga - GKM zaczyna sezon od porażki w Zielonej Górze

2021-04-10, 14:05
Energa Basket Liga - Arkadiusz Lewandowski składa rezygnację z funkcji prezesa Anwilu

Energa Basket Liga - Arkadiusz Lewandowski składa rezygnację z funkcji prezesa Anwilu

2021-04-09, 18:55
Energa Basket Liga - Astoria buduje skład na nowy sezon. Dambrauskas zostaje [wideo]

Energa Basket Liga - Astoria buduje skład na nowy sezon. Dambrauskas zostaje [wideo]

2021-04-09, 12:22
Tauron 1. Liga - Koncert środkowych i wygrana Visły

Tauron 1. Liga - Koncert środkowych i wygrana Visły

2021-04-08, 19:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę