Lekkoatletyczne ME - brąz polskiej sztafety 4x400 m mężczyzn

2014-08-17, 16:04  Polska Agencja Prasowa
Brązowi medaliści w sztafecie 4x400 m na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu. Fot. PAP/Adam Warżawa

Brązowi medaliści w sztafecie 4x400 m na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu. Fot. PAP/Adam Warżawa

Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn w składzie Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina wywalczyła brązowy medal 22. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu. Przed biało-czerwonymi na metę dotarli Brytyjczycy i Rosjanie.

Podopieczni Józefa Lisowskiego uzyskali wynik 2.59,85. Po raz ostatni Polacy medal w tej konkurencji zdobyli w 2006 roku.

Brytyjczycy pokonali dystans w czasie 2.58,79, a Rosjanie - 2.59,38.

"Nie chcę nic mówić, ale chyba czas najwyższy znowu zacząć liczyć się na najważniejszych zawodach" - mówił przed wylotem Lisowski, szkoleniowiec wielu pokoleń 400-metrowców. To także on jest ojcem największych sukcesów biało-czerwonych w tej konkurencji.

W tym sezonie Polacy zrobili duże postępy. Aż trzej zawodnicy - Krzewina (WKS Śląsk Wrocław), Omelko (AZS AWF Wrocław) i Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław) uzyskali w biegach indywidualnych czasy poniżej 46 s. Wszyscy rocznik 1989. Niewiele gorszy był starszy od nich o trzy lata Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) - 46,01. I to właśnie na nich postawił także Lisowski w finale sztafet. Decyzja - jak się okazało - słuszna.

Krzewina na ostatniej zmianie dostał pałeczkę jako czwarty. I do ostatniej prostej utrzymywał tą pozycję, ale nie tracił dystansu do Francuza. Na ostatnich metrach stoczył z nim walkę ramię w ramię, ale na mecie okazał się lepszy o 0,04 s.

Był to dwunasty krążek wywalczony w Zurychu przez ekipę biało-czerwonych. Do tej pory medale zdobyli: złote - Adam Kszczot (RKS Łódź, 800 m) i Anita Włodarczyk (Skra Warszawa, młot); srebrne - Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa, maraton) Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz, tyczka), Paweł Fajdek (Agros Zamość, młot), Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa, 800 m) i Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów, 3000 m z przeszkodami); brązowe - Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa, 800 m), Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań, młot), Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki, dysk) i Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa, kula).

Tak udane mistrzostwa Polacy mieli po raz ostatni w Budapeszcie w 1966 roku. Wówczas reprezentacja przywiozła do kraju piętnaście krążków. Dwanaście medali było także w Sztokholmie (1958), a trzynaście w Belgradzie (1962). (PAP)

lekkoatletyka

Sport

Tyczkarze są żądni wysokich lotów. Wiatr na Wyspie Młyńskiej Nie za - skoczy

Tyczkarze są żądni wysokich lotów. Wiatr na Wyspie Młyńskiej? Nie za - skoczy!

2019-06-11, 11:15
El. ME 2020 - Polska rozgromiła Izrael i z kompletem 12 punktów prowadzi w tabeli

El. ME 2020 - Polska rozgromiła Izrael i z kompletem 12 punktów prowadzi w tabeli!

2019-06-10, 22:45
Piłkarska 3. i 4. liga - sprawdź wyniki oraz tabele rozgrywek

Piłkarska 3. i 4. liga - sprawdź wyniki oraz tabele rozgrywek

2019-06-10, 15:06
Piłkarska 1. liga kobiet - drużyna KKP Bydgoszcz wygrała rozgrywki. Unifreeze Górzno utrzymało się

Piłkarska 1. liga kobiet - drużyna KKP Bydgoszcz wygrała rozgrywki. Unifreeze Górzno utrzymało się

2019-06-10, 11:51
El. ME 2020  Polacy o utrzymanie prowadzenia i poprawienie stylu

El. ME 2020 – Polacy o utrzymanie prowadzenia i poprawienie stylu

2019-06-10, 11:11
Formuła 1 - Kubica ostatni w Kanadzie, nietypowy triumf Hamiltona

Formuła 1 - Kubica ostatni w Kanadzie, nietypowy triumf Hamiltona

2019-06-10, 09:00
French Open 2019 - rekordowy 12. triumf Nadala w Paryżu

French Open 2019 - rekordowy 12. triumf Nadala w Paryżu

2019-06-10, 08:00
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń o krok od mistrzostwa Polski

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń o krok od mistrzostwa Polski!

2019-06-09, 22:05
2. liga żużlowa - Polonia Bydgoszcz rozgromiła u siebie Wilki Krosno

2. liga żużlowa - Polonia Bydgoszcz rozgromiła u siebie Wilki Krosno!

2019-06-09, 20:04
Ekstraliga żużlowa - trumf Stali z Get Well, ale bonus dla torunian

Ekstraliga żużlowa - trumf Stali z Get Well, ale bonus dla torunian!

2019-06-09, 19:51
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę