Lekkoatletyczne ME - w piątek kolejne szanse medalowe Polaków

2014-08-15, 10:47  Polska Agencja Prasowa

Piątek może być obfity dla Polski w medale mistrzostw Europy. Stanąć na podium w Zurychu realne szanse mają wicemistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk oraz doświadczeni 800-metrowcy Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.

Jako pierwsi w piątek na trasę jednak ruszą chodziarze. Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków), Łukasz Nowak (OŚ AZS Poznań), Rafał Augustyn (OTG Sokół Mielec). Teoretycznie największe szanse ma pierwszy z nich - najbardziej doświadczony, srebrny medalista sprzed czterech lat.

W dobrej dyspozycji jest jednak także Nowak, ósmy zawodnik londyńskich igrzysk. Zawodnik, który z roku na rok robi postęp i przez wielu ekspertów uważany jest za wielki talent.

W sesji wieczornej jako pierwsi z Polaków na stadionie Letzigrund wystąpią specjaliści 400 m. Dla Małgorzaty Hołub (Bałtyk Koszalin) i Jakuba Krzewiny (WKS Śląsk Wrocław) już sam awans do finału był sporym sukcesem. Większe szanse na podium ma Krzewina, który nie tylko jest w znakomitej formie, ale i rywale nie są zbyt silni. Nie ma chociażby Czecha Pavla Maslaka - lidera europejskich tabeli.

Emocji nie zabraknie w finale 800 m, w którym wystąpi trzech Polaków - Kszczot (RKS Łódź), Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) i debiutujący w takiej imprezie Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa). Najwięksi optymiści mówią nawet o biało-czerwonym podium.

Również w konkursie rzutu młotem mogą być dwa medale dla Polek. Włodarczyk jest faworytką, a po eliminacjach wydaje się, że nie powinna mieć tutaj godnych siebie rywalek. Ona sama celuje w rzut powyżej 80 metrów, co byłoby rekordem świata. Nie bez szans jest także Joanna Fiodorow (AZS OŚ Poznań).

W finale 1500 m polscy kibice zobaczą Renatę Pliś (MKL Maraton Świnoujście), a w skoku wzwyż Wojciecha Theinera (AZS AWF Katowice). W tej drugiej konkurencji może dojść do ciekawego pojedynku między Rosjaninem Iwanem Uchowem i Ukraińcem Bohdanem Bondarenko. Obaj w tym sezonie skoczyli już 2,40 i wyżej.

Eliminacje skoku w dal mają przed sobą Tomasz Jaszczuk (Pogoń Siedlce) i Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki). A w finale 200 m pobiegnie Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn).

Przed południem o udział w finale powalczą skoczkinie wzwyż - Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław) i Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok). Obie Polki poleciały do Zurychu, by walczyć o medal, ale zgodnie powtarzają - najtrudniejsze zawsze są eliminacje.

W sesji porannej wystąpi też w eliminacjach 3000 m z przeszkodami Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek), a w piątej konkurencji siedmioboju - w skoku w dal - powinna wystartować Karolina Tymińska (SKLA Sopot). (PAP)

lekkoatletyka

Sport

Ogromna radość w Toruniu Płakali i rodzice srebrnej medalistki, i prezes klubu [wideo]

Ogromna radość w Toruniu! Płakali i rodzice srebrnej medalistki, i prezes klubu [wideo]

2021-07-28, 08:49
Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio

Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio!

2021-07-28, 07:05
Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

2021-07-28, 06:05
PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

2021-07-27, 22:54
IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

2021-07-27, 19:32
Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

2021-07-27, 08:45
Enea Abramczyk Astoria Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

Enea Abramczyk Astoria! Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

2021-07-26, 18:15
IO w Tokiotenis - Świątek: czułam, że jestem pod ścianą

IO w Tokio/tenis - Świątek: czułam, że jestem pod ścianą

2021-07-26, 14:15
IO w Tokiotenis - Iga Świątek odpada z turnieju

IO w Tokio/tenis - Iga Świątek odpada z turnieju

2021-07-26, 12:52
PGE Ekstraliga - Apator minimalnie słabszy od Motoru

PGE Ekstraliga - Apator minimalnie słabszy od Motoru

2021-07-26, 10:49
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę