Trzech żużlowców z regionu w SGP2. Przyjemski, Pawełczak i Małkiewicz z awansem
Wiktor Przyjemski, Maksymilian Pawełczak i Kevin Małkiewicz wywalczyli awans do tegorocznego cyklu SGP2, czyli indywidualnych mistrzostw świata juniorów na żużlu. Reprezentanci klubów z naszego regionu należeli do najlepszych zawodników sobotnich eliminacji rozegranych w Pardubicach, Fjelsted i Krsko.
Najbardziej efektownie zaprezentował się Wiktor Przyjemski. Zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz wygrał turniej w Pardubicach z kompletem 15 punktów. Zwyciężył we wszystkich pięciu biegach i pewnie zapewnił sobie miejsce w cyklu.
W Czechach za jego plecami trwała wyrównana walka o pozostałe trzy premiowane awansem miejsca. Po 12 punktów zdobyli William Drejer, Adam Bednar i Mitchell McDiarmid, a ich kolejność ustalił bieg dodatkowy. Niespodzianką było dopiero szóste miejsce aktualnego mistrza świata juniorów Nazara Parnickiego, który nie zdołał bezpośrednio zakwalifikować się do SGP2.
Z bardzo dobrej strony pokazał się także Maksymilian Pawełczak. Kolejny zawodnik Polonii zwyciężył w eliminacjach w słoweńskim Krsko. W rundzie zasadniczej zgromadził 14 punktów, a następnie wygrał bieg dodatkowy z Villadsem Nagelem i Williamem Cairnsem. Awans wywalczył również czwarty w klasyfikacji Beau Bailey.
Do stawki stałych uczestników cyklu dołączył też Kevin Małkiewicz z BAYERSYSTEM GKM-u Grudziądz. W Fjelsted zdobył 14 punktów i zajął pierwsze miejsce. Tyle samo miał Mikkel Andersen, a kolejne lokaty premiowane kwalifikacją zajęli Antoni Mencel i Nicolai Heiselberg.
W tym roku turnieje SGP2 odbędą się w Målilli, Łodzi i Vojens. Bezpośredni awans z eliminacji uzyskało po czterech zawodników z każdego z trzech turniejów. Skład cyklu uzupełnią jeszcze zawodnicy, którzy otrzymają dzikie karty.
Eliminacje SGP2 – zwycięzcy turniejów:
Pardubice: Wiktor Przyjemski – 15 pkt
Fjelsted: Kevin Małkiewicz – 14 pkt
Krsko: Maksymilian Pawełczak – 14+3 pkt