Trzech żużlowców z regionu w SGP2. Przyjemski, Pawełczak i Małkiewicz z awansem

2026-06-27, 22:07  WS
Wiktor Przyjemski, Maksymilian Pawełczak i Kevin Małkiewicz wywalczyli awans do tegorocznego cyklu SGP2, czyli indywidualnych mistrzostw świata juniorów na żużlu/Archiwalne/fot. Izabela Langner

Wiktor Przyjemski, Maksymilian Pawełczak i Kevin Małkiewicz wywalczyli awans do tegorocznego cyklu SGP2, czyli indywidualnych mistrzostw świata juniorów na żużlu/Archiwalne/fot. Izabela Langner

Wiktor Przyjemski, Maksymilian Pawełczak i Kevin Małkiewicz wywalczyli awans do tegorocznego cyklu SGP2, czyli indywidualnych mistrzostw świata juniorów na żużlu. Reprezentanci klubów z naszego regionu należeli do najlepszych zawodników sobotnich eliminacji rozegranych w Pardubicach, Fjelsted i Krsko.

Najbardziej efektownie zaprezentował się Wiktor Przyjemski. Zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz wygrał turniej w Pardubicach z kompletem 15 punktów. Zwyciężył we wszystkich pięciu biegach i pewnie zapewnił sobie miejsce w cyklu.

W Czechach za jego plecami trwała wyrównana walka o pozostałe trzy premiowane awansem miejsca. Po 12 punktów zdobyli William Drejer, Adam Bednar i Mitchell McDiarmid, a ich kolejność ustalił bieg dodatkowy. Niespodzianką było dopiero szóste miejsce aktualnego mistrza świata juniorów Nazara Parnickiego, który nie zdołał bezpośrednio zakwalifikować się do SGP2.

Z bardzo dobrej strony pokazał się także Maksymilian Pawełczak. Kolejny zawodnik Polonii zwyciężył w eliminacjach w słoweńskim Krsko. W rundzie zasadniczej zgromadził 14 punktów, a następnie wygrał bieg dodatkowy z Villadsem Nagelem i Williamem Cairnsem. Awans wywalczył również czwarty w klasyfikacji Beau Bailey.

Do stawki stałych uczestników cyklu dołączył też Kevin Małkiewicz z BAYERSYSTEM GKM-u Grudziądz. W Fjelsted zdobył 14 punktów i zajął pierwsze miejsce. Tyle samo miał Mikkel Andersen, a kolejne lokaty premiowane kwalifikacją zajęli Antoni Mencel i Nicolai Heiselberg.

W tym roku turnieje SGP2 odbędą się w Målilli, Łodzi i Vojens. Bezpośredni awans z eliminacji uzyskało po czterech zawodników z każdego z trzech turniejów. Skład cyklu uzupełnią jeszcze zawodnicy, którzy otrzymają dzikie karty.

Eliminacje SGP2 – zwycięzcy turniejów
:
Pardubice: Wiktor Przyjemski – 15 pkt
Fjelsted: Kevin Małkiewicz – 14 pkt
Krsko: Maksymilian Pawełczak – 14+3 pkt

Sport

Iga Świątek nie powalczy o tytuł w Rzymie. Polka przegrała zacięty półfinał

Iga Świątek nie powalczy o tytuł w Rzymie. Polka przegrała zacięty półfinał

2026-05-15, 00:38
Prezes Anwilu: Biorę odpowiedzialność za słabe wyniki. Oddałem się do dyspozycji właścicieli

Prezes Anwilu: Biorę odpowiedzialność za słabe wyniki. Oddałem się do dyspozycji właścicieli

2026-05-14, 21:33
Brązowy medal juniora Zawiszy w mikście podczas strzeleckich ME. Srebro wywalczył inny polski duet

Brązowy medal juniora Zawiszy w mikście podczas strzeleckich ME. Srebro wywalczył inny polski duet

2026-05-14, 09:13
IV Liga: Chemik wciąż na prowadzeniu, Pogoń pozostaje w walce o awans [wyniki 28. kolejki]

IV Liga: Chemik wciąż na prowadzeniu, Pogoń pozostaje w walce o awans [wyniki 28. kolejki]

2026-05-13, 22:13
Zawisza wygrał derby, Tłuchowia zaskoczyła Lecha. Elana rozbita w Szczecinie

Zawisza wygrał derby, Tłuchowia zaskoczyła Lecha. Elana rozbita w Szczecinie

2026-05-13, 21:13
KS Toruń najlepszy na Motoarenie. Polonia wygrała grupę DMPJ

KS Toruń najlepszy na Motoarenie. Polonia wygrała grupę DMPJ

2026-05-13, 20:34
Rzymski półfinał dla Świątek Przeciwniczka Polski wygrała tylko trzy gemy

Rzymski półfinał dla Świątek! Przeciwniczka Polski wygrała tylko trzy gemy

2026-05-13, 15:15
Szewczyk wraca do Bydgoszczy. Awans do play-offów jest naszym obowiązkiem

Szewczyk wraca do Bydgoszczy. „Awans do play-offów jest naszym obowiązkiem”

2026-05-13, 14:21
Julia Rochowska ze srebrem ME juniorów. Strzelczyni Zawiszy stworzyła drużynę z najlepszymi zawodniczkami

Julia Rochowska ze srebrem ME juniorów. Strzelczyni Zawiszy stworzyła drużynę z najlepszymi zawodniczkami

2026-05-12, 19:56
Kapitan zostaje na pokładzie. Marta Pol przedłużyła umowę z Pałacem Bydgoszcz

Kapitan zostaje na pokładzie. Marta Pol przedłużyła umowę z Pałacem Bydgoszcz

2026-05-12, 16:31
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę