Tomasz Orwat da sobie jeszcze jedną szansę w żużlu? „Pojadę na kilka treningów i zobaczę, co z tego będzie”

2026-03-10, 08:00  PG
Tomasz Orwat nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o żużlową przygodę/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

Tomasz Orwat nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o żużlową przygodę/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

Tomasz Orwat to wychowanek żużlowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz, który znalazł się na zakręcie kariery. W minionym sezonie sprawdził się natomiast w nowej roli, mianowicie komentatora i eksperta telewizyjnego. Niedawno pojawiła się jednak informacja, że 26-latek raz jeszcze podejmie próbę walki na torze.

Ostatnie sezony nie były dla Orwata udane, a angaż w telewizji mógł dać do zrozumienia, iż zawiesił on karierę. Sam zawodnik rzucił jednak nowe światło na sprawę. Mianowicie sam przyznał się w jednym z wywiadów do podpisania porozumienia z powracającym na żużlową mapę Polski Śląskiem Świętochłowice.

W rozmowie z Polskim Radiem PiK Orwat dokładnie opowiedział o tym, jak wygląda jego sytuacja. – Podpisaliśmy kontrakt warszawski, a to umowa bez zobowiązań. Nie stawiam sobie żadnych konkretnych celów. Pojawię się na kilku treningach i jeśli będę na tyle dobry, że trener uzna, że warto porozmawiać ze mną o normalnym kontrakcie, to będę na to otwarty – przyznał.

Nawet jeśli wychowanek Polonii skończy z karierą żużlowca, nie zrezygnuje definitywnie ze sportu. Orwat przyznał, że obecnie bardzo skupia się na motocyklowych rajdach. – Nie był to super przemyślany pomysł, po prostu obejrzałem materiał o Konradzie Dąbrowskim i stwierdziłem, że to też coś fajnego – przyznał.

– Po kilku miesiącach udało się zorganizować trening w Polsce, później sprawdziłem się na treningach w Dubaju, a następnie wziąłem udział w Rajdzie Baja. Ukończyłem go bez większych komplikacji. Po zawodach uznałem, że chcę iść w to dalej, aż do Rajdu Dakar – dodał.

Pełna rozmowa z Tomaszem Orwatem:

Rozmawiał Patryk Głowacki

Sport

Klaudia Zwolińska znów na podium. Drugie srebro w Pradze dla medalistki IO

Klaudia Zwolińska znów na podium. Drugie srebro w Pradze dla medalistki IO

2026-06-07, 18:58
Liga Narodów 2026: Polki przegrały z gospodyniami turnieju

Liga Narodów 2026: Polki przegrały z gospodyniami turnieju

2026-06-07, 16:24
Olimpijski piknik w Myślęcinku. Sport z bliska dla całych rodzin

Olimpijski piknik w Myślęcinku. Sport z bliska dla całych rodzin

2026-06-07, 10:47
Zmarzlik trzeci podczas drugiego turnieju Grand Prix w Manchesterze. Kurtz wygrał i został liderem

Zmarzlik trzeci podczas drugiego turnieju Grand Prix w Manchesterze. Kurtz wygrał i został liderem

2026-06-06, 22:46
Siatkówka 3x3 w Bydgoszczy. Drużyny rywalizowały w nietypowej odmianie dyscypliny

Siatkówka 3x3 w Bydgoszczy. Drużyny rywalizowały w nietypowej odmianie dyscypliny

2026-06-06, 21:58
LKS Rogowo spadł z Superligi Pomorzanin Toruń pewny gry w półfinale rozgrywek

LKS Rogowo spadł z Superligi! Pomorzanin Toruń pewny gry w półfinale rozgrywek

2026-06-06, 20:35
French Open 2026: Piękny sen Mai Chwalińskiej zakończony przegraną. Polka słabsza od rywalki w finale

French Open 2026: Piękny sen Mai Chwalińskiej zakończony przegraną. Polka słabsza od rywalki w finale

2026-06-06, 16:58
Sukces WSG Bydgoszcz w AMP. Drużyna koszykarek ze złotem w odmianie 3x3

Sukces WSG Bydgoszcz w AMP. Drużyna koszykarek ze złotem w odmianie 3x3

2026-06-06, 09:14
Zmarzlik czwarty w Grand Prix w Manchesterze. Polak wykluczony z decydującej walki o zwycięstwo

Zmarzlik czwarty w Grand Prix w Manchesterze. Polak wykluczony z decydującej walki o zwycięstwo

2026-06-05, 23:50
Klaudia Zwolińska z podium Pucharu Świata. Polka druga w swojej koronnej konkurencji

Klaudia Zwolińska z podium Pucharu Świata. Polka druga w swojej koronnej konkurencji

2026-06-05, 21:04
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę