Po triumfie przyszła porażka. Seria zaczyna się od nowa

2026-03-01, 22:12  WS
Hokeiści KH Energi Toruń przegrali na wyjeździe z Unią Oświęcim 2:3 w drugim meczu ćwierćfinału Tauron Hokej Ligi/fot. Pixabay

Hokeiści KH Energi Toruń przegrali na wyjeździe z Unią Oświęcim 2:3 w drugim meczu ćwierćfinału Tauron Hokej Ligi/fot. Pixabay

Hokeiści KH Energi Toruń przegrali na wyjeździe z Unią Oświęcim 2:3 w drugim meczu ćwierćfinału Tauron Hokej Ligi. Po zwycięstwie 3:0 w inauguracyjnym spotkaniu Torunianie mieli szansę wrócić do domu z komfortowym prowadzeniem 2 – 0 w serii. Ostatecznie rywalizacja do czterech zwycięstw zaczyna się od nowa – jest 1 – 1.

Tym razem to gospodarze nadali ton rywalizacji. Energa musiała gonić wynik już od pierwszej tercji. W drugiej odsłonie przyjezdni odpowiedzieli golem Rusłana Baszyrowa, który doprowadził do remisu 1:1 i na moment uspokoił sytuację. Unia szybko jednak odzyskała prowadzenie, a mecz z każdą minutą stawał się coraz bardziej fizyczny i nerwowy.

Play-off nie wybacza błędów i nie toleruje braku dyscypliny. W Oświęcimiu emocje momentami brały górę nad chłodną kalkulacją. Pod koniec drugiej tercji doszło do otwartej bójki – po wymianie ciosów z lodem pożegnali się Bartosz Florczak i Chas Phelps.

Gdy w 48. minucie Unia podwyższyła na 3:1, sytuacja Energi zrobiła się trudna. Goście nie złożyli jednak broni. W 57. minucie Arrak zdobył kontaktowego gola. Był to jednak szczyt toruńskich możliwości w niedzielne popołudnie.

Unia Oświęcim - KH Energa Toruń 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Stan rywalizacji: 1-1 (seria do czterech wygranych meczów)

Sport

Tylko jeden set walki. Wyraźna porażka Pałacu na otwarcie rywalizacji w ćwierćfinale Tauron Ligi

Tylko jeden set walki. Wyraźna porażka Pałacu na otwarcie rywalizacji w ćwierćfinale Tauron Ligi

2026-03-24, 22:03
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 zwyciężyli w 57. edycji bydgoskiego Białego Misia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 zwyciężyli w 57. edycji bydgoskiego „Białego Misia"

2026-03-24, 21:00
Pierwszy kwadrans ustawił mecz. Elana bez problemu ograła u siebie Wybrzeże Rewalskie

Pierwszy kwadrans ustawił mecz. Elana bez problemu ograła u siebie Wybrzeże Rewalskie

2026-03-23, 20:04
Świątek zamyka ważny rozdział w swojej karierze. Wim Fissette nie jest już jej trenerem

Świątek zamyka ważny rozdział w swojej karierze. Wim Fissette nie jest już jej trenerem

2026-03-23, 15:38
HMŚ w lekkiej atletyce: Brąz Skrzyszowskiej na zakończenie. Polska dziewiąta w klasyfikacji generalnej

HMŚ w lekkiej atletyce: Brąz Skrzyszowskiej na zakończenie. Polska dziewiąta w klasyfikacji generalnej

2026-03-22, 22:14
Noteć Inowrocław przełamała złą passę. Koszykarze z regionu wciąż są w walce o play-offy

Noteć Inowrocław przełamała złą passę. Koszykarze z regionu wciąż są w walce o play-offy

2026-03-22, 21:28
Do medalu zabrakło niewiele. Polska sztafeta czwarta w finale kobiet na HMŚ w Toruniu

Do medalu zabrakło niewiele. Polska sztafeta czwarta w finale kobiet na HMŚ w Toruniu

2026-03-22, 20:57
Czwarty medal HMŚ w Toruniu dla Polski Pia Skrzyszowska z rekordem kraju

Czwarty medal HMŚ w Toruniu dla Polski! Pia Skrzyszowska z rekordem kraju

2026-03-22, 20:21
Adrianna Sułek-Schubert (Brda Bydgoszcz) czwarta w pięcioboju na HMŚ w Toruniu. Paulina Ligarska szósta

Adrianna Sułek-Schubert (Brda Bydgoszcz) czwarta w pięcioboju na HMŚ w Toruniu. Paulina Ligarska szósta

2026-03-22, 20:13
Katarzynki przyjęły drugi, jeszcze bardziej bolesny cios. Półfinał play-offów oddala się

Katarzynki przyjęły drugi, jeszcze bardziej bolesny cios. Półfinał play-offów oddala się

2026-03-22, 19:55
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę