Sofija Dowhal i Wiktor Kulesza: Start na igrzyskach był spełnieniem marzeń

2026-02-24, 13:41  PG
Wiktor Kulesza i Sofija Dowhal nie próżnują po igrzyskach, cały czas trenując/fot. Patryk Głowacki

Wiktor Kulesza i Sofija Dowhal nie próżnują po igrzyskach, cały czas trenując/fot. Patryk Głowacki

Na zakończonych w niedzielę zimowych igrzyskach olimpijskich Mediolan-Cortina nie zabrakło przedstawicieli naszego regionu. Jednymi z nich byli torunianie – Sofija Dowhal i Wiktor Kulesza, którzy wzięli udział w rywalizacji par tanecznych podczas drużynowych zmagań łyżwiarzy figurowych. Dla obojga olimpijski debiut to spełnienie marzeń.

– Wrażenia są niesamowite. Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni, że mieliśmy możliwość wystąpienia na igrzyskach. To przecież cel każdego sportowca – powiedziała Dowhal. – Mimo jakiegoś bagażu doświadczeń, trzeba przyznać, że IO to kosmos, zupełnie inny poziom. Trzeba tam być, by doświadczyć tego, jak tam naprawdę jest – dodał Kulesza.

Długo duet nie był pewny wyjazdu do Włoch. – Dowiedzieliśmy się kilka dni przed ślubowaniem kadry – zaznaczyła 19-letnia łyżwiarka. – Przez cały sezon był cień szansy, ale też staraliśmy się nie zwracać za bardzo uwagi na igrzyska, bo była opcja, że w nich nie wystąpimy – przyznał 22-letni zawodnik.

Duet zrobił, co w jego mocy, osiągając najlepszy wynik w sezonie. Dało to jednak ostatnie, 10. miejsce w klasyfikacji par tanecznych. Para mówi jasno – teraz czas na gonienie czołówki. – Chcemy konkurować. Już w kolejnym sezonie chcemy piąć się w górę, walczyć z coraz lepszymi parami – powiedział Kulesza.

A jak występ podopiecznych oceniła Sylwia Nowak-Trębacka? – Według mnie pojechali jeden z najlepszych programów w sezonie. Jestem z nimi na każdym treningu, dlatego widzę, że w warunkach zawodów ich efektywność troszeczkę spada. Tym razem jednak stanęli na wysokości zadania – stwierdziła trenerka.

Przypomnijmy, że nasz region miał na ZIO łącznie pięciu przedstawicieli. Na lodzie prezentowali się jeszcze zawodnicy klubu Axel Toruń – Jekaterina Kurakowa i Władimir Samojłow. W bobslejach, w monobobach i duecie, wystąpiła z kolei torunianka Linda Weiszewski.

Rozmowy z Wiktorem Kuleszą i Sofiją Dowhal oraz Sylwią Nowak-Trębacką:

Sofija Dowhal i Wiktor Kulesza o swoim występie na IO. Materiał Patryka Głowackiego

Trenerka duetu, Sylwia Nowak-Trębacka o występie podopiecznych. Materiał Patryka Głowackiego

Sport

Jej specjalnością są wypieki i wyścigi na krótkich dystansach. Rozmowa z kolarką torową Stali Grudziądz Urszulą Łoś

Jej specjalnością są wypieki i wyścigi na krótkich dystansach. Rozmowa z kolarką torową Stali Grudziądz Urszulą Łoś

2020-05-20, 12:16
Ministerialne pieniądze na zadaszenie boiska na ul. Przy Skarpie w Toruniu

Ministerialne pieniądze na zadaszenie boiska na ul. Przy Skarpie w Toruniu

2020-05-19, 19:35
Kapitan toruńskich koszykarzy w genach ma sport. Gustuje w kuchni włoskiej i słucha hip-hopu

Kapitan toruńskich koszykarzy w genach ma sport. Gustuje w kuchni włoskiej i słucha hip-hopu

2020-05-19, 12:38
Bydgoski kajakarz osiąga sukcesy w nieolimpijskiej klasie, ale wie, co zrobić, aby polecieć do Tokio

Bydgoski kajakarz osiąga sukcesy w nieolimpijskiej klasie, ale wie, co zrobić, aby polecieć do Tokio

2020-05-18, 12:41
Od dziś kolejny etap odmrażania polskiego sportu

Od dziś kolejny etap "odmrażania" polskiego sportu

2020-05-18, 10:44
Dziś na 100-lecie Polonii kilka wspomnień czołowego bydgoskiego żużlowca - Ryszarda Dołomisiewicza

Dziś na 100-lecie Polonii kilka wspomnień czołowego bydgoskiego żużlowca - Ryszarda Dołomisiewicza

2020-05-15, 16:59
Sport akademicki (sobota) i 100-lecie Polonii (niedziela) zdominują nasze weekendowe audycje sportowe

Sport akademicki (sobota) i 100-lecie Polonii (niedziela) zdominują nasze weekendowe audycje sportowe

2020-05-15, 15:23
Ada nam mówi, że rozmawiać wypada. Dziś polecamy wywiad z bydgoską wieloboistką

Ada nam mówi, że rozmawiać wypada. Dziś polecamy wywiad z bydgoską wieloboistką

2020-05-14, 14:27
Polonia Bydgoszcz kończy dziś 100 lat [dźwięk]

Polonia Bydgoszcz kończy dziś 100 lat! [dźwięk]

2020-05-14, 10:46
Żużlowcy Apatora i Polonii zaczną rywalizację 11 lipca

Żużlowcy Apatora i Polonii zaczną rywalizację 11 lipca

2020-05-13, 21:46
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę