Anwil wypuścił wygraną w Hali Stulecia! Porażka na koniec kadencji Kożana

2025-12-26, 20:18  PAP/Redakcja
Anwil przegrał ze Śląskiem Wrocław/fot. PAP/Maciej Kulczyński

Anwil przegrał ze Śląskiem Wrocław/fot. PAP/Maciej Kulczyński

Anwil Włocławek świetnie otworzył „świąteczny mecz” we Wrocławiu, ale po przerwie stracił kontrolę nad wydarzeniami. W 13. kolejce Orlen Basket Ligi zespół z Kujaw przegrał ze Śląskiem Wrocław 79:86, mimo 14-punktowej zaliczki z drugiej kwarty.

Włocławianie zaczęli bez kompleksów. W pierwszej kwarcie funkcjonował przede wszystkim rzut „zza łuku”. Skuteczność Elvara Fridrikssona pozwoliła zbudować wyraźną przewagę, a po 10 minutach na tablicy widniał wynik 27:20.

Druga odsłona również układała się po myśli zespołu z regionu. Po kilku akcjach przewaga urosła do 14 punktów (34:20) i wydawało się, że wrocławianie będą musieli gonić przyjezdnych przez resztę wieczoru. W tym momencie nastąpił jednak wyraźny zwrot. Śląsk poprawił selekcję rzutową z dystansu, przyspieszył w ataku i krok po kroku niwelował straty. W krótkim czasie przewaga stopniała (40:40), a gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie.

Rywalizacja w trzeciej kwarcie przez moment miała wyrównany charakter, jednak to miejscowi częściej znajdowali drogę do kosza i stopniowo przejmowali inicjatywę. Włocławianom brakowało płynności w ofensywie, a Śląsk – mimo słabszej skuteczności – zrobił kolejny krok w stronę zwycięstwa, obejmując prowadzenie 65:61.

W czwartej kwarcie gospodarze potwierdzili przewagę. Szybka seria na otwarcie zwiększyła dystans do dziewięciu punktów (70:61). Anwil próbował jeszcze wrócić do gry – zbliżał się na kilka posiadań i szukał przełomu w końcówce. Kluczowe posiadania należały jednak do wrocławian. Zimna krew na linii rzutów wolnych oraz konsekwencja pozwoliły im domknąć spotkanie.

Śląsk Wrocław – Anwil Włocławek 86:79
(20:27, 26:20, 19:14, 21:18)

Sport

2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2021-04-19, 13:39
Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

2021-04-19, 00:03
eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję

eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję!

2021-04-18, 17:36
Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

2021-04-18, 13:30
PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

2021-04-16, 14:45
Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

2021-04-16, 08:30
Tauron 1. Liga - Koniec sezonu dla Mariusza Marcyniaka

Tauron 1. Liga - Koniec sezonu dla Mariusza Marcyniaka

2021-04-15, 15:03
Piłkarskie ME 2021 - Gdzie zagra reprezentacja Polski

Piłkarskie ME 2021 - Gdzie zagra reprezentacja Polski?

2021-04-15, 13:19
PGE Ekstraliga - Mecz Apatora przełożony, spotkanie GKM-u w niedzielę na naszej antenie

PGE Ekstraliga - Mecz Apatora przełożony, spotkanie GKM-u w niedzielę na naszej antenie!

2021-04-14, 18:26
Zbigniew Boniek - Sportowcy są najlepszymi ambasadorami szczepień

Zbigniew Boniek - Sportowcy są najlepszymi ambasadorami szczepień

2021-04-14, 14:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę