Energa zakończyła rok w Sanoku z czystym kontem! Gospodarze byli bezradni

2025-12-21, 21:19  Redakcja
Energa zakończyła rok w Sanoku z czystym kontem/fot. Pixabay

Energa zakończyła rok w Sanoku z czystym kontem/fot. Pixabay

Po trudnych tygodniach i serii niepowodzeń KH Energa Toruń zamknęła rok ligowy w najlepszy możliwy sposób. Torunianie wykazali się cierpliwością, skutecznością w decydujących momentach oraz pełną kontrolą w trzeciej tercji, wygrywając z STS-em Sanok w 30. kolejce Tauron Hokej Ligi
5:0.

Starcie miało rozpocząć się punktualnie o 17:00. O wyznaczonej godzinie gotowi byli goście i sędziowie. Reprezentanci STS-u wyjechali na lód dopiero po dziesięciu minutach. Mimo pozasportowego tła samo starcie długo miało wyrównany przebieg – obie ekipy oddawały zbliżoną liczbę strzałów, a bramkarze utrzymywali „zero” na tablicy. Torunianie budowali przewagę spokojem w rozegraniu i konsekwencją w zmianach, jednak na klarowne sytuacje trzeba było czekać.

W drugiej odsłonie gospodarze potrafili zagrozić jako pierwsi, ale Anton Svensson obronił groźne uderzenie Sterbenza. Po drugiej stronie próby podejmowali m.in. Denis Fjodorovs, Mateusz Zieliński, Robert Arrak i Rusłan Baszyrow, jednak długo brakowało finalizacji. Dopiero pod koniec tercji wynik otworzył Denyskin, który w 37. minucie skierował krążek do siatki po strzale Zielińskiego spod niebieskiej, zmieniając tor lotu i dezorientując Filipa Świderskiego.

Po przerwie obraz gry szybko przechylił się na stronę KH Energi. Denyskin podwyższył w 50. minucie – tym razem w przewadze, uderzeniem sprzed bulika przy słupku. Chwilę później kontrę zamknął Mikołaj Syty i zrobiło się 3:0. W końcówce torunianie dołożyli jeszcze dwa ciosy: w 58. minucie Ołeksij Worona trafił w osłabieniu, a wynik ustalił ponownie Denyskin w 60. minucie, kompletując hat-tricka. Tym samym goście zakończyli wieczór z wysokim zwycięstwem oraz czystym kontem.

STS Sanok – KH Energa Toruń 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Bramki dla Energii: Denyskin (37, 50, 60), Syty (52), Worona (58)

Sport

Basket 25 Bydgoszcz bliski gry w Orlen Basket Lidze. Odsłonięto pierwsze karty w składzie

Basket 25 Bydgoszcz bliski gry w Orlen Basket Lidze. Odsłonięto pierwsze karty w składzie

2023-08-02, 16:19
Tour de Pologne: Olav Kooj najlepszy na sprinterskim finiszu. Bez dużych zmian w generalce

Tour de Pologne: Olav Kooj najlepszy na sprinterskim finiszu. Bez dużych zmian w „generalce”

2023-08-01, 20:45
Mateusz Czyżewski (Unia Drobex Solec Kujawski): Chcemy zadomowić się w środku tabeli

Mateusz Czyżewski (Unia Drobex Solec Kujawski): Chcemy zadomowić się w środku tabeli

2023-08-01, 17:37
Treningi piłkarskie, radość dzieci i dobra zabawa. To były główne elementy Wakacji z Chemikiem

Treningi piłkarskie, radość dzieci i dobra zabawa. To były główne elementy „Wakacji z Chemikiem”

2023-08-01, 08:18
Tour de Pogolne: Rafał Majka najlepszy na trzecim etapie Bardzo dobry występ Kwiatkowskiego

Tour de Pogolne: Rafał Majka najlepszy na trzecim etapie! Bardzo dobry występ Kwiatkowskiego

2023-07-31, 20:17
Koniec wakacji. Bydgoscy siatkarze rozpoczęli przygotowania do sezonu Tauron 1. Ligi

Koniec wakacji. Bydgoscy siatkarze rozpoczęli przygotowania do sezonu Tauron 1. Ligi

2023-07-31, 14:35
Golub-Dobrzyń stał się miejscem kolarskich zmagań. Dobiegł końca Princess Anna Vasa Tour

Golub-Dobrzyń stał się miejscem kolarskich zmagań. Dobiegł końca Princess Anna Vasa Tour

2023-07-31, 10:48
Od małego z zacięciem do sportu. Ryk Pit Bikeów w Wierzchucinie Królewskim [zdjęcia, wideo]

Od małego z zacięciem do sportu. Ryk Pit Bike’ów w Wierzchucinie Królewskim [zdjęcia, wideo]

2023-07-31, 08:33
Tour de Pologne - Matej Mohoric wygrał w Karpaczu, Michał Kwiatkowski trzeci

Tour de Pologne - Matej Mohoric wygrał w Karpaczu, Michał Kwiatkowski trzeci

2023-07-30, 19:28
Turniej WTA w Warszawie - Iga Świątek triumfatorką. 15. tytuł w jej karierze

Turniej WTA w Warszawie - Iga Świątek triumfatorką. 15. tytuł w jej karierze

2023-07-30, 15:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę